Gara për të rrëzuar Trump-in, 5 gra demokrate në sfidën presidenciale

February 10, 2019 22:28

Gara për të rrëzuar Trump-in, 5 gra demokrate në sfidën presidenciale

Amy Klobuchar, një senatore e Minesotas, shpalli kandidaturën e saj për zgjedhjet presidenciale të vitit 2020 në SHBA.

Demokratja shpreson se politikat e saj të moderuara do e ndihmojnë për të fituar nominimin.

58-vjeçarja u bë gruaja e pestë që shpall kandidaturën për zgjedhjet presidenciale.

Demokratët shpresojnë se do rrëzojnë zotin Trump nga froni presidencial.

Madje Elizabeth Warren, senatorja që ka shpallur kandidaturën e saj, thotë se Trump do jetë në burg ditën e zgjedhjeve.

Trump nuk do jetë President në vitin 2020. Madje mund të mos jetë as njeri i lirë”, tha ajo në ditën e parë të fushatës.

v.l/ Dita

February 10, 2019 22:28
Komento

4 Komente

 1. Amerika eshte e para..... February 10, 22:54

  U be deti kos dhe hajde te behemi Presidente te Amerikes.
  Vertet LIRIA eshte e shtrenjte per kedo dhe ne menyre te vecante liria e fjales……, por jo pa shpallur mire kandidaturen per Presidente te pretendosh se Presidenti ne detyre diten e zgjedhjeve do te jete ne burg, eshte nje ide KOMUNISTE per te mos thene me tej FASHISTE.
  Me te tilla fecka Trump e ka te sigurt edhe nje mandat te dyte.

  Reply to this comment
  • Usa February 11, 10:57

   Po mor loqe, po harron se ky idioti qe mbron ti, i tha Hillaryt ne debat se do ta fuse ne burg. Apo atehere nuk dije te lexoje akoma or kafshe?!

   Reply to this comment
 2. Bjeri legenit February 10, 23:07

  Oh sa kom qesh, 5 gra demokrate do te rrezojne Presidentin Trump, bile biles ( jo car) njera prej tyre do t’a fuse ne burg, do te bej edhe hetuesen, prokuroren dhe gjykatesen njesoj si ne vendet diktatoriale.
  Keto 5 fecka para se te “rrezojne” Trump do t’u duhet te RREZOJNE me pare njera tjetren, se ne garen per President del vetem nje ne cdo krah.
  Kam bindjen dhe besoj se ndonjera prej tyre do te akuzoj zotin Trump se ka kryer marredhenie seksuale pa deshiren e saj ne shtepine e ketij te fundit para 30 viteve, kur hypesi Trump bente orgjira dhe merresh me MISS-et, etj etj…..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

SONDAZH

NËSE NË TIRANË KANDIDATI PS + RILINDJE, ERION VELIAJ DO TË KISHTE PËRBALLË SI KANDIDAT TË PD, LULZIM BASHËN, PËR KË DO TË VOTONIT:

Shiko rezultatin