Gara për Tiranën, Veliaj tallet me Bashën: Të vijë Luli me Mulin, po ç’do thonë?

July 26, 2018 13:24

Gara për Tiranën, Veliaj tallet me Bashën: Të vijë Luli me Mulin, po ç’do thonë?

Në garë për të marrë sërish Tiranën, kryetari i Bashkisë është shprehur në mbledhjen e Këshillit Bashkiak se PD-ja nuk ka asgjë për t’i prezantuar qytetarëve.

Sipas Veliajt, opozita mund të ngrejë sërish çadrat, pasi sa herë që vendi është në prag zgjedhjesh, kjo është gjëja që ata dinë më së miri të bëjnë.

“Të vijë Luli me Mulin, po ç’do thonë? Fjetëm gjumë edhe në opozitë? Të vijë kush të dojë, Dashi, Jorida, Pollo, Paloka, Luli. Pyetja është ça do thonë mo vlla se kur e kishin 4 vjet fjetën gjumë tani do jenë superaktivë, edhe ai 10 % i Tiranës do thotë shume mirë që do dilni kundër lalit, por ça keni bërë këto 4 vjet, se fjetët gjumë edhe në opozitë, ça pune doni, ça ka një pemë që ju do mbillni? Asnjë pemë s’ka mbjellë një parti në opozitë. Në këtë seancë ndihem keq për ta. Mos u habisni po të fillojnë prapë çadrat, se do jemi në prag zgjedhjesh, mos u habisni po të jemi në një situatë destruktive”, tha Veliaj.

s.a/dita

July 26, 2018 13:24
Komento

12 Komente

 1. yes_man July 26, 13:36

  a mer kodosh mer kodosh…..po ske faj se PD e mori Luli dhe i vuri zjarrin

  Reply to this comment
 2. MH July 26, 14:34

  Tallja asht pak cfare mertojne keto opozitar me ne krye primitivin mesjetar Basha i pergaditun nga vizionari ma idiot i shtetit Berisha.

  Reply to this comment
  • info analitike July 26, 15:25

   Ne fakt ai po tallet me ty o qyqar por kur ti ta kuptosh do te kesh kthyer kembet nga dielli. Te mos ishte per kriepsikopatin kete nuk e qaste njeri jo ne bashki po as ne parti. Kur doli i vetem mori vec votat e Ajoles e te nenes pensioniste. Sapo e qasi kriepsikoja beri dy festa martese me kursdimet e mamit pensionist e tani i shembi ne taksa tironcit aq sa ujin e qelbur po ia ben ta paguajne sa frengu pulen. I ke pare faturat e ujit zotrote? I ke pare sa jane rritur taksat pa marre asnje sherbim per te qene? Te kam thene meso shkrim e kendim se je shume larg asaj qe quhet arsyetim e logjike. Ju ka lene enverizmi gjytyryme.

   Reply to this comment
   • tahypi July 26, 16:39

    info anali ja ke fut pordhes ne shpulle, sakte e edhe qarte !!! para se te keshillosh te tjeret per arsyetim dhe llogjike beji nje analize vehtes o merhum se je shume larg llogjikes normale te arsyetimit o mavri me boje. te gjithe me boten ti ngele me sulo rroten o pall , ben dhe komente medmek per tu dukur i zgjuar , a pika ty o mortje,,, hapu dhe te futem brenda thuaj me mire , kete te keshilloj miqesisht o lafshe ka.poshi !!!

    Reply to this comment
   • adeci July 26, 16:42

    Ooooo syrytk

    Reply to this comment
 3. XXXL July 26, 16:48

  Te vjen turp te besh koment kur shikon kelliren dhe bythe-qirin info halenitja te beje koment.
  Info…. laj duart e shko kapja njehere me dore Lali Erits, e vetem keshtu do te behesh i njohur o rrote cari, moter-qire.
  Info…. ke nevoje per gojore, dil nje here andej nga 15 kateshi aty do gjesh plot miq e shoke te LGBT se ciles i perket edhe ti.

  Reply to this comment
 4. Fatmiri July 26, 18:24

  E fillove fushaten Erion Velia! Por kete here nuk ke pak kundershtare!Mendo per pensionistet , se nuk ke plotesuar asnji nga premtimet per kete shtrese qe e perdorni vetem per vota .Ploteso ndonji prej atyre premtimeve te pakten per kete kohen qe ka mbetur deri ne zgjedhje per te pasur te drejte te kerkosh votat e tyre . Une do te keshilloja per te hequr taksen e baneses dhe ate te Tv. per pensionistet qe perfitojne nga kompesimi i energjis elektrike , sepse ata jane ne shkallen me te ulet te varferise (per te mos permendur mjerimin)!Leri kundershtaret ; mos fol shume per ata , por per arritjet qe Tirana ka bere ne keto vite , qe nuk jane te pakta dhe ato qe do te arrihen ne vitet e ardhshme nga PS.

  Reply to this comment
 5. Fatmiri July 26, 18:28

  E fillove fushaten Erion Velia! Por kete here nuk ke pak kundershtare!Mendo per pensionistet , se nuk ke plotesuar asnji nga premtimet per kete shtrese qe e perdorni vetem per vota .Ploteso ndonji prej atyre premtimeve te pakten per kete kohen qe ka mbetur deri ne zgjedhje per te pasur te drejte te kerkosh votat e tyre . Une do te keshilloja per te hequr taksen e baneses dhe ate te Tv. per pensionistet qe perfitojne nga kompesimi i energjis elektrike , sepse ata jane ne shkallen me te ulet te varferise (per te mos permendur mjerimin )!Leri kundershtaret ; mos fol shume per ata , por per arritjet qe Tirana ka bere ne keto vite , qe nuk jane te pakta dhe ato qe do te arrihen ne vitet e ardhshme nga PS.

  Reply to this comment
 6. Dash Pacja July 26, 19:14

  Sa bukur e ka thene komentuesi i pare:
  Shqiperine e mori luli i vu zjarr
  Shpellar, mos rri ne shpell por dil, shpellar!

  Reply to this comment
 7. Lili July 28, 07:33

  O erion zeza,vetem ti kujton se Luli eshte opozite ,te gjithe e dime se me marreveshje jeni opozite e pozite,qe kullat tuaja te fitojne ne vlore apo ne Tirane…
  Mos na lodh me pseudoopoziten tende se do shohish cka eshte opozita qytetare,opozita e vertete jashte lojave tuaja

  Reply to this comment
 8. Lili July 28, 07:35

  Po per pemet qe ti ke pre na thuaj nje fjale sidomos per ato peme gati njeqindvjecare si eukalyptuset e Tiranes.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim