Gara për titullin në La Liga, Barcelona, Atletico dhe Real nuk duhet të gabojnë

April 23, 2016 16:01

Gara për titullin në La Liga, Barcelona, Atletico dhe Real nuk duhet të gabojnë

Një finale kampionati në Spanjë që nuk po ndodh në pjesën tjetër të Europës. La Liga duhet të luajë edhe katër javë, por rivaliteti për titullin kampion është i madh. Barcelona edhe pse kryeson është me pikë të barabarta me Ateltico Madrid dhe 1 më shumë se Real.

Sot të tre pretendenët do të luajnë sfidat e javës së 35. Gabimi më i vogël kushton shumë. Real Madrid hap ditën në orën 16:00. Do të jetë një derbi në fushën e një kundërshtari që po lufton për të qëndruan në kategori si Rayo Vallecano.

Cristiano Ronaldo do të qëndrojë pushim pas dëmtimit të lehtë në takimin e fundit. Më pas radhën e ka Atletico Madrid në orën 18:15. Skuadra e Diego Simeone do të presë Malaga. Ditën e mbyll Barcelona në orën 20:30. Ekipi katalanas do të luajë me Sporting Gijon që ka ende shpresë për të mbijetuar në La Liga edhe pse ndodhet në zonën e rënies.

April 23, 2016 16:01
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?