Garancia e Metës për fasonët: Do të keni mbështetjen e qeverisë

June 3, 2014 12:19

Garancia e Metës për fasonët: Do të keni mbështetjen e qeverisë

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka përuruar sot në Shkodër Qendrën e Formimit Profesional “Bertoni” në fushën e fasoneve. Në vlerësimin e Kryeparlamentarit Meta ka rritje te importeve dhe kjo sjell edhe rritje te punesimit. Gjatë fjalës së tij, Meta u shpreh se para zgjedhjeve ky ishte mjedis i djegur, ndërsa pas pak muajsh edhe me interesimin e qeverisë së re u kthye në funksion të punësimit. Sipas Metës, kjo qendër formon djem të rinj me ndihmën e profesorëve shqiptarë dhe të huaj. “Ka rritje të importeve dhe kjo sjell edhe rritje të punësimit. Biznesi fason do të vazhdojë të ketë mbeshtetjen e qeverisë. Kjo është “Made in Albania””, u shpreh Meta.

 

June 3, 2014 12:19
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*