“Garant për milionat e eurove”, Balla padit Bashën

June 25, 2018 16:36

“Garant për milionat e eurove”, Balla padit Bashën

Pas akuzave të ngritura nga kryetari i Partisë Demokratike se Taulant Balla garantoi hyrjen e eurove të sekuestruara një ditë më parë në Portin e Durrësit, Taulant Balla bënë të ditur se do të depozitojë një kallëzim penal ndaj kreut demokrat.

Taulant Balla shprehet për Top Channel se do t’i shkojë deri në fund kësaj çështjeje.

Më herët, Lulzim Basha tha se Taulant Balla kishte garantuar hyrjen parave në vendin tonë dhe se do të shkonin në një prej bandave më aktive në Elbasan.

“Paratë janë të një prej bandave më aktive në Elbasan dhe në të gjithë Shqipërinë. Balla kishte marrëveshje për të garantuar hyrjen e këtyre parave. Policia ka qenë nën presion nga një prej vendet partnere”, tha Basha.

l.h/ dita

June 25, 2018 16:36
Komento

16 Komente

 1. Socialisti June 25, 16:59

  Te gjithe armiqte, qe duan te erresojne sukseset e Pattise dhe te popullit tone trim dhe heroik, te gjithe ata qe duan te rrezojne pushtetin popullor , qe me aq shume leke, euro, dollare dhe PPP, si dhe me ndihmen e pacmuar te shokeve kriminele e fituam, do t’i cojme para gjyqit te popullit dhe do t’i varim ne litar.
  Keshtu dhe vetem keshtu do te sundojme edhe 10 vjet me shume se shoku Enver.

  Reply to this comment
  • Vicidolisti Digital. June 25, 17:22

   Na rrofsh sumen ti o mender socialisti. Ti je nje shpellar vicidolist qe kerkon edhe te besh ironi. IQ jote jote si ajo e shpellarit tjeter qe thoshte se boterorin do ta fitoje Holanda sepse Qoftelargu eshte tifoz i Holandes

   Reply to this comment
  • Tani June 25, 23:33

   Duhet te paditet edhe Alibeaj. Edhe ai sot beri te njejtat akuza. Keta mendojne se mund te vazhdojne me mashtrime. Ju lutem mos i lini. Vazhdoni procesin e paditjes. Do te dale qe keta jane pas ketij trafikimi si me Babalen. Kur e pane qe policia do ti sekuestronte parate u hodhen me menjehere ne sulm me akuza ndaj figurave te PS-se. Po ashtu duhet bere vetingu i SHISH sepse aty ka rrjedhur informacioni nga njerez qe kane qene anetare te PD-se. Ne burg genjeshtaret dhe trafikantet e SHQUP-it. Bravo qeveria, po ju pret krahet trafikanteve te PD-se. Cdo sukses te policise keta perpiqen ta kthejne ne nje poshtersi dhe maskarallek.

   Reply to this comment
 2. Zenuni June 25, 17:17

  Te gjithe derrat nje turi kane.Shokut Enver t’i hani mune se vezen e tij nuk e ben dot njeri as sot e 5000 vjet.

  Reply to this comment
  • Fidel Kastro June 25, 19:43

   Gabohesh z, Zenun ; keto jane bij te devotshem te shokut Enver,por edhe me bastarde e me djallezor e hipokrit se ai . Mire eshte te thuah se ne kete rast ‘Çiraku ja ka kaluar ustait”

   Reply to this comment
 3. Claus June 25, 17:29

  C`hyn ketu Basha?

  Basha beri nje “parashikim” dhe te gjithe i zuri tartakuti nga te qeshurit, ashtu sic qeshnin per cikmkat, milingonat buburrecat dhe droga dilte me avjone, anije, nendetese, gomone uji dhe gomone ajri ku vetem satelitet kishin mbetur pa u perdorur!

  Me kete die qe u dhashe jam i sigurte qe djemte e Tahirit a te Rames do te nisen ne Bajkonur te Kazakistanit per te zene raketen e radhes qe pas misionit mund te hedhin me parashute tonelatat e radhes me droge ne ndonje Gjermani a Itali.

  Kap ne makinen e Tahirit 800 mije euro, rraset shoferi, kapen banane me me tonelata kokaine rraset po ashtu shoferi, tani kapen 200 kg Euro po ashtu rraset shoferi neper biruca.
  2 kw para!!!! As kur u shpernda Euro nuk u transportuan aq shume neper banka.

  Po perse pune shoferash dhe karrocjerresh jane keto pune?
  Ore jane kapur 5 milione Euro ne prerje 100-she qe do te thote 50 mije kartemobedha qe te duhen nja 50 vete ti numerosh.

  Dhe keto te hyjne ne mes te dites me diell me makina ngarkuar ne vaporre!

  Dhe ky Balle kokecepi thote se do te beje akuze ndaj Bashes?
  Po per cfare? Qe denoncoi?

  Beni akuze ndaj prokurorise njehere dhe asaj Cuces me emrin Arta se eshte vene mes tymit dhe zjarrit dhe po ngroh vezet si kllocke.

  Ku shkojne keto para, nga merren, kush i porosit, kush i pret?
  Hajde te ishin nja 500 euro, mund te thuash se i terheq ndonje pesnionist si ne ate reklamen per Western Union, por te porositesh 50 mije kartemonedha Eurosh kjo eshte pune qe shkon ne sferat e larta dhe shume te larta.

  Rilindja eshte bere nje organizate krimi dhe droge qe merr guximin dhe te ngreje padi per shprehjet e Bashes ne Parlament!!!

  Problemi i mafies rilindase eshte problemi se, ku e dinte Basha qe do te vinte nje makine mbushur plot para te pista!!!
  Ky muhabet nuk ka b… te rrije.
  Logjike sherrbudallai?
  Jo eshte logjike e katundaro-mafioze!

  Reply to this comment
  • Syrja Qarri June 25, 17:45

   Nuk eshte llogjike dhe aq e keqe joooooooooo.
   Duke e ditur qe kane te bejne me nje popull qe nuk e ka fare haberin se cfare behet, duke qene nje popull apatik deri ne dhimbje, duke qene se kemi akoma nje popull qe i ka dhene besen komunizmit qe ne 1941 dhe nuk leviz cfaredo qe t,i besh, atehere Taulantet, Ramet, Spiropalet dhe tere sojsorollopi i tyre , nuk eshte se e kane gabim.

   Reply to this comment
   • Syri i Shkodres June 26, 09:55

    Claus dhe Syrjai! Njeri eshte presidenti ne propozim spiun i sigurimit dhe tjetri Fahriu babai i junior! Jo domosdoshmerisht keta,por jane te ngjashem komentuesit e salehut! Spiune kane qene spiune ngelen! Nuk ndryshon karakteri i njeriut! Karakteri eshte fati i njeriut! Mercenare ishin te tille ngelen,servile po ashtu,njerez pa dinjitet!

    Reply to this comment
  • Jumpec June 25, 18:10

   Duhet te jesh shume ko… te mos kuptosh se kush eshte karagjozi Basha. Ne fakt ti qe bere kete koment sje ko… por je pala e tij. Me palluqe se ky Basha nuk e gjen ne bote, sado te mundohesh ta mbrosh kot e ke biro, se dielli smbulohet me shoshe. Ajo qe habit disi eshte se sa shpejt u harrua skandali gjigant i Babales? Ku jeni bre, ku e keni Babalen – ne azil. Me keto idiotizma po i afrohet dita Bashes te dale per azil. Shume ska nevoje se qenka holandez. Epo le te shkoje atje te beje qeveri ne Holande se aty me siguri do ta gjeje vendin. Saliu i dha vetes leje te kultivohet droge, por te tjereve nuk ja lejon, apo Clausi? Edhe ti besoj do tja falje Saliut te kultivonte droge – nuk dihet per cfare merite- por Rames jo. Po ku ka me komunista se more çuna. Kujtoja pak Saliut 10 cilesite e komunistit, se mos i ka harruar.

   Reply to this comment
 4. MH June 25, 17:37

  Po te denohet Basha ngel vetem Berisha si peshku ne zall.Nuk ka lojtar tjeter qe e ven ne rrozonance me trillimet e tija kunder vendit dhe gjithe te majtes.

  Reply to this comment
  • Fidel Kastro June 25, 19:39

   Mh , po flet si neper gjume, trillimi nuk ekziston ne rastin ne fjale se eurot u kapen. Prokuroria te bej punen , kaq mjafton , te tjerat jane “lloqe kavaje”.

   Reply to this comment
 5. babalia June 25, 18:26

  ato jane leket e ruseve per bashen qe tju nxjere ne greve se pa leke ju nuk dilni ne greve per babalen o byth qirat e vicidolit

  Reply to this comment
 6. Tarrasi June 25, 18:28

  U zgerdhine para ca ditesh shoket e ridhjerjes palla me ramutin se kishin porositur thaset me euro, frytet e sundimit pushtetar.

  Tani mileti eshte ne hall te madh se mos jane te saliut dhe jo te taulant palles. Pika qe nuk ju bie o milet kam kum qe qorrazi mbroni nje pale dhe akuzoni te tjeret. Te gjithe politikanet jane te ndyre

  Reply to this comment
 7. Arben June 25, 19:39

  Padi bej gjithe diten. Shqiperia noton NE para droge

  Reply to this comment
 8. Lexuesi i durueshem June 26, 04:44

  Shpifje dhe vetem shpifje! Shpif, shpif ndaj kundershtarit politik, shpif o i shpifur, se ne fund do te mbetete dicka! – kjo eshte deviza e shqupit anes Lanes.
  Keta jane babalet e vendit tone ne ane te Lanes, te rrethuar nga minjte e kanaleve e te pusetave, qe brejne cdo gje naten, vetem naten… Minjte gelojne kanaleve, sapo fillon te perendoje dielli dhe menyra e tyre e ekzistences eshte frymezim per babalet.
  Babalet e shqupit punojne naten, germojne naten, brejne naten, tualetosen naten, komunikojne naten, pershperisin naten, bejne prova naten dhe sigurojne naten ate, qe u duhet per ”ushqim” diten.
  Babale te lylit e te saliveremit! Jeni nje kor i shemtuar, qe me ze te cjerre kerkoni te na mbushni mendjen, se ju dhe mender shefat e mjere qe u drejtojne, kane te drejte(!).
  Juristat e lulit dhe vete lyli e dine shume mire se deklaratat e tyre jane antiligjore. Te dekonspirosh finalizimin e nje operacioni policor eshte krim, dhe kete ate e dine mire se eshte e denueshme nga ligji.
  Ne se kane te dhena mbi krimin te siguruara nga rruget e tyre si ”shtet me vete”, ata duhet te bashkepunojne ne menyre ligjore me autoritetet ligjzbatuese. Ky eshte nje detyrim sipas ligjit, por asnjehere nuk eshte pare e degjuar, qe keta fare ”lideresh” demokratas te ndjekin rrugen ligjore. Kjo praktike jo vetem qe nuk i ben ata te besueshem, por sa here qe dalin perpara kamerave dhe hedhin tollumbace, rrezojne vetveten dhe behet qesharake, te pabesueshem, djallezore dhe te neveritshem brenda dhe jashte vendit.
  Sjelljet e tyre duke shpifur e sajuar situata te paqena, jane vetem per shou, skandale dhe aspak te besueshme.
  Balla ka plotesisht te drejte, te akuzoje shpifesit dhe te perballet me keta palaco njerez, qe nuk lene shpifje pa bere per denigrimin e kundershtarit politik. Ne se hesht dhe nuk e ben kete gje, Balla behet pjese e krimit ne fjale.
  Ne tymnajen e radhes se shqupit publiku pret vendimin e gjykates te mesoje te verteten te pakten per pozicionin dy personave:
  1. A eshte Taulant Balla garantues per trafikimin e 5 milione eurove nga burime kriminale?
  2. A ka te drejte Lulzim Basha, qe ben nje deklarate te tille per personin e mesiperm, apo eshte nje shpifes?
  Mbas hetimit dhe vertetimit te fakteve reale njeri nga keta persona duhet te jete mbrapa hekurave te qelise.
  Le te presim rezultatin nga drejtesia! Mjaft më me fjale, se po leme nam te keq ne syte e popullit dhe te botes.

  Reply to this comment
 9. alphade June 26, 12:03

  Lulushi me Salushin kane te “drejte” me luften qe bejne !
  Eshte nje lufte per mbijetese ne liri dhe pasuri,apo ne burg dhe pa pasuri ?! Kjo eshte ceshtja qe shtrohet sot
  ne germadhen e qelizave te c’organizuara te “SHQUPIT”
  Sapo “mbaruan” me Tahirin, na dolen vellezerit Xhafaj,
  me njehere sapo u dolen huq keta nxorren nga “fundi i
  thesit” ,babalen. U turren ne sulm si Donkishoti me mullijt e eres dhe shakujt e veres duke u perpjekur te t’i japin “nje dore” vladimireve te Belgjikes e Gjermanise qe te
  merrnin masa qe te mos i dergonin eurot sepse policia
  shqiptare kishte rene ne gjurmet e kesaj sasie parash qe
  po vinte per “shqupistet” ,por cunat budallenj nuk e kup-
  tuan “thirrjen” e Lelos ,kryetar te bandes pedeiste, qe te
  mos i dergonin parate se policia shqiptare po ndiqte
  itinerarin enparave. Ndryshuan itinerari, duke i kaluar
  parate nga Ankona per ne Bari, e megjithate edhe kjo
  sepse policia jone u tregua vigjilente dhe ndiqte me pri-
  oritet cdo levizje te bemave te shqupisteve derisa me ne
  fund operacioni i policise u realizue me sukses. Ne Du-
  rres u kapen parate por nuk u kapen autoret intelektuale ,
  qe jane vete kreret e shqupit,si vladimiret qe i dine te gji-
  tha makinacionet,sebashku me “docat” e Gjermanise qe
  i jepnin doren e fundit “toyotave” mjerane qe vinin ne
  Shqiperi. Nxjerrja e sekretit te operacionit te Lulushit e
  lushit beri qe ky operacion te mbetet me autore anonime
  dhe qe Lulushi diten e Ejte ne parlament te ligjeroi duke
  akuzuar cilindo por jo “babalet” qe gazetarucet e Qerozit
  te “Opinionit” perpiqeshin dje mbrema te justifikonin Lulu-
  shin qe nxorri sekretin dhe u dha dore banditeve e mafio-
  zeve te “zhduken” pa lene gjurme ne boten europiane,
  ashtu sic ndodhi edhe me Cekajn qe mbeti ne heshtje dhe s’po dihet c’po behet me 180 milion eurot e koka-
  ine ???? Shqupi, zoterinje, rron me marifete,shpifje,mash
  trime.. Gjithecka ne interes te Shqiperise dhe kombit shqiptare shqupi e ka sabotuar me te gjitha format dhe
  menyrat duke i bere nje tradheti te madhe ndaj kauzes
  shqiptare..Kjo eshte e gjutha……!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim