Garat Rally, 6 të vdekur e 18 të plagosur

September 6, 2015 10:55

Garat Rally, 6 të vdekur e 18 të plagosur

Një aksident i rëndë ka goditur dje në mbrëmje sportin e rally, këtë herë në Spanjë. Një makinë ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar te spektatorët që po shihnin garat, duke shkaktuar 6 të vdekur dhe 18 të tjerë të plagosur.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në La Coruna, gjatë provave të kampionatit rally të këtij qyteti, teksa ishte duke u zhvilluar etapa e tretë. Makina ka dalë nga rruga teksa po ecte me shpejtësi të madhe në një kthesë dhe piloti ka humbur kontrollin e saj.

Automjeti është rrotulluar disa herë në rrugë dhe jashtë saj, duke përfunduar te spektatorët dhe shkaktuar 6 viktima, një bilanc tragjik. Gara u ndërpre dhe në vendin e ngjarjes vërshuan dhjetëra ambulanca, që transportonin të plagosurit në spital dhe jepnin ndihmën e parë.

September 6, 2015 10:55
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*