Gati linja ajrore shqiptare, Rama poston foton: Së shpejti

November 21, 2017 11:20

Gati linja ajrore shqiptare, Rama poston foton: Së shpejti

Kryeministri Rama ka postuar foton e një avioni civil, mbi trupin e të cilit shkruhet “Air Albania”, ndërsa e ka shoqëruar postimin me diçiturën “Së shpejti”, pasuar nga një flamur shqiptar.

Rama duket se i referohet krijimit të një linje shqiptare fluturimesh, që kishte njoftuar pranverën e kaluar, kur u takua me përfaqësues të “Turkish Airlines”, kompani e cila do të ndihmonte në këtë drejtim.

Ajo që bie në sy nga foto e postuar prej Ramës është dominimi i ngjyrave kuq e zi. Ndërsa në bishtin e avionit, tërheqin vëmendjen disa linja që duket se rikrijojnë krahët e shqiponjës, që mbizotëron flamurin shqiptar.

Në këtë ngacmim fotografik, Kryeministri nuk ka bërë publike një datë kur do të nisë fluturimet “AirAlbania”.

November 21, 2017 11:20
Komento

10 Komente

 1. anticensurë25642654 November 21, 12:29

  “AirAlbania”
  çfarë do të thotë emri i kësaj firme??
  do të thotë që është e krijuar nga shteti shqiptar,investues shqiptar apo thjeshtë përdoren simbolet e shqipërisë,patriotizmi folklorik për ti mbushur bankat turqisë??ul tarifat e aeroporteve që të përfitojmë ne shqipot nga çmimet e ulta e mos na bëj tregëti me patriotizmin folklorik!!

  Reply to this comment
 2. intelektuali November 21, 13:21

  Mesiguri eshte ndonje nga ata aeroplane te “mushkonjave” te Edvinit,

  ndryshe:

  Kur ne te gjitha vendet e rajonit jane mbyllur Linjat Kombetare si MALEV dhe shume te tjere per arsye financiare, kur Kompani si ALITALIA jane duke falimentuar, ku do t’i gjeje LEKAT kryeministri yne entuziast qe me nje te levizur te gishtit hap autostrada nga Vermoshi ne Sarande sikur te ishte magjistari i Botes?

  prandaj:

  Mendja me thote se entusiazmi dhe guximi i Edi Rames ka mbeshtetejtje nga Bankat Famoze Albaneze Balilaj dhe Habilaj,

  sepse:

  Njihet qe Erdogani i Turqise eshte koprac gjirokastre.

  Reply to this comment
  • per intelektualin November 21, 17:03

   Intelektuali, lutu qe leket e Habileve edhe shokeve te tyre te investohen ne shqiperi e mos ti mbyllin jashte, sepse dikur do ti humbasin. Nga do i gjesh tjeter tani per tani apo do na besh ndonje shpikje dhe do konkurrosh mercedezin, Tesla apo ndoshta do shkruash ndonje algoritem per Motorre kerkimi ne web te konkurosh Google. Ne nuk matemi dot me Malin e Zi per prodhim ullinjsh

   Reply to this comment
   • intelektuali November 22, 00:07

    Degjo intelektualin dhe mos fol llogje idiote si ato te Edvinit:

    A HANE PYKA LLOGJIKE FANATIKET E PARTISE?

    sepse:

    Replika jote DASHUR PA DASHJE verteton nje te VERTETE mjaft te trishtuar se lekat e Habilajve jane ato te Sajmes Qorrit dhe Habilajve qe Edi Rama po kerkon t’i fuse ne perdorim me linja ajrore dhe autostrada tokesore me justifikime enveriste dhe tejet dallakuke per nje vend qe po i puth BYTHEN Perendimit per t’u antarsuar ne BE,

    PO PSE ME LEKAT E DROGES DO TE HYJE SHQYPNIA NE BE?

    Po edhe Eskobari i Kolumbise investonte ne vend paret e kokaines qe shiste ne SHBA dhe Bote shume me teper se Edi Rama dhe bile i ndihmonte papushin familjet ne nevoje dhume me teper se Rilindja Socialiste,

    PO PSE ME LLOGJIKEN E ESKOBARIT TE KOLUMBISE DO TE DREJTOJE SHTETIN EDI RAMA?

    Po edhe Enver Hoxha me LEKAT e krimit ndertoi fabrika dhe uzina, aeroporte dhe rruge po ku e coi shtetin kur mbeti ne Dimrin e Vetmise se tij?

    PO A JENI NE TEREZI O FANATIKE TE POSHTER PER ATO QE FLISNI NE GAZETEN DITA?

    Po sic e beri Enveri Shqypnine si nje Kamp perqendrimi te izoluar nga Bota e doni ju Vatanin o enverista te poshter dhe pa piken e llogjikes njerezore?

    PO SHQYPNIA NUK KA TE ARDHME ME KANABIS DHE DROGE O MUTER TE PAGUAR NGA KARAGJOZI MAFIOZ EDI RAMA.

    Qe ne vend te mendoje si te rimekembe Prodhimin Kombetar po perpqet me reklama dallkauke enveriste te mbuloje aferat e pista te Ministrit te tij dhe sot doli ne TV dhe beri Prokurorin duke dhene vendimin dhe KUSHTRIMIN per patentat e Sajme Qorrit qe e nxjerrin karkacul, bythajshte si narkotrafikant te rrezikshem me pushtet perpara Drejtesise.

    PO PSE ME KARAGJOZIN EDI RAMA DO TE HYJE SHQYPNIA NE BE?

    Po pse me keto replika alla Eskobari do te behen shqyptaret si nje popull evropian?

    Reply to this comment
  • Askushi November 21, 18:45

   Bravo intelekto tregoja vendin Edit. Maskarai do te na hapi linje ajrore te na ndertoje dhe aeroport pale me siguri do harxhoje leket e Sajes qe mos ta kapi policia. Lere lere by pass in e Fierit dhe Vlores me siguri do i bej me leket e veta qe kur ta arrestojne te thote e shikoni skam leka une jam i paster. Intelekto je gjeni per koken tende je gjeni. Aman mos ndalo se shkruari o pene floriri.

   Reply to this comment
 3. xxx November 21, 15:08

  njelloj si airFrance apo Alitalia

  Reply to this comment
 4. lora November 21, 23:07

  Sa shpirte ngushte keta njerez, duke lexuar komentet e tyre! Ne vend te thone qe ja, me ne fund edhe nje linje ajrore shqiptare e cila do te ndikoje patjeter ne çmime, thone te kunderten. Shqiptare shpirtezinj qe nuk u interesojne shqiptaret e tjere. fatkeqesia jone , njesoj si opozita e Petrit Vasilit qe deklaron ne Be se Shqiperia nuk e meriton te hap negociatat.Po ç’jane keta kanibale!

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 November 22, 09:18

   lora
   këtë që po shkruan ti e quajta pak më lartë
   “patriotizëm folklorik”!!
   lora
   rama duhet të ulë taksat e aeroportit!
   po u bë një gjë e tillë!?do të ketë shumë e shumë hyrje shqipratësh,sidomos nga shtetet ku kemi emigruar me shumicë!!me bileta poshtë 100€ nga greqia,italia,franca,gjermania e deri tek anglia do të kishte shumë shqiptarë që do të vinin disa herë në vit,jashtë sezonit verë e dimër,për kohë të shkurtër,2-3 ditë ose fundjavë!kjo po që do të ishte fantastike!!
   do të kishte shumë hyrje paraje në ekonominë shqiptare,dhe për më tepër do të mbahej gjallë patriotizmi!lidhjet me shqipërinë!!
   “Po ç’jane keta kanibale!”,nëse e ke vetëm për titin!?
   ke të drejtë,ishte bythë e brekë me ramën dhe sot pasi e hëngri prej tij është këthyer në vetngrënës!!
   nëse e ke për ne komnetuesit!?
   e ke gabim!!ti ke e ke ngrënë karremin e ramës!!aeroplanët turq me veshje shqiptare!!
   hapi sytë lora,hapi!!karremat janë gjatë gjithë kohës në kërkimin e njerëzve si ti!!
   e keqja është se jeni shumë,si nga njëra dhe nga tjetra palë!!
   dy fjalë të bukura nga dashi i kopesë tuaj dheeeee!?
   brekët përtokë!!

   Reply to this comment
  • anticensurë November 22, 12:39

   lora
   këtë që po shkruan ti e quajta pak më lartë
   “patriotizëm folklorik”!!
   lora
   rama duhet të ulë taksat e aeroportit!
   po u bë një gjë e tillë!?do të ketë shumë e shumë hyrje shqipratësh,sidomos nga shtetet ku kemi emigruar me shumicë!!me bileta poshtë 100€ nga greqia,italia,franca,gjermania e deri tek anglia do të kishte shumë shqiptarë që do të vinin disa herë në vit,jashtë sezonit verë e dimër,për kohë të shkurtër,2-3 ditë ose fundjavë!kjo po që do të ishte fantastike!!
   do të kishte shumë hyrje paraje në ekonominë shqiptare,dhe për më tepër do të mbahej gjallë patriotizmi!lidhjet me shqipërinë!!
   “Po ç’jane keta kanibale!”,nëse e ke vetëm për titin!?
   ke të drejtë,ishte bythë e brekë me ramën dhe sot pasi e hëngri prej tij është këthyer në vetngrënës!!
   nëse e ke për ne komnetuesit!?
   e ke gabim!!ti ke e ke ngrënë karremin e ramës!!aeroplanët turq me veshje shqiptare!!
   hapi sytë lora,hapi!!karremat janë gjatë gjithë kohës në kërkimin e njerëzve si ti!!
   e keqja është se jeni shumë,si nga njëra dhe nga tjetra palë!!
   dy fjalë të bukura nga dashi i kopesë tuaj dheeeee!?
   brekët përtokë!!

   Reply to this comment
 5. intelektuali November 22, 00:10

  Degjo intelektualin dhe mos fol llogje idiote si ato te Edvinit:

  A HANE PYKA LLOGJIKE FANATIKET E PARTISE?

  sepse:

  Replika jote DASHUR PA DASHJE verteton nje te VERTETE mjaft te trishtuar se lekat e Habilajve jane ato te Sajmes Qorrit dhe Habilajve qe Edi Rama po kerkon t’i fuse ne perdorim me linja ajrore dhe autostrada tokesore me justifikime enveriste dhe tejet dallakuke per nje vend qe po i puth BYTHEN Perendimit per t’u antarsuar ne BE,

  PO PSE ME LEKAT E DROGES DO TE HYJE SHQYPNIA NE BE?

  Po edhe Eskobari i Kolumbise investonte ne vend paret e kokaines qe shiste ne SHBA dhe Bote shume me teper se Edi Rama dhe bile i ndihmonte papushin familjet ne nevoje dhume me teper se Rilindja Socialiste,

  PO PSE ME LLOGJIKEN E ESKOBARIT TE KOLUMBISE DO TE DREJTOJE SHTETIN EDI RAMA?

  Po edhe Enver Hoxha me LEKAT e krimit ndertoi fabrika dhe uzina, aeroporte dhe rruge po ku e coi shtetin kur mbeti ne Dimrin e Vetmise se tij?

  PO A JENI NE TEREZI O FANATIKE TE POSHTER PER ATO QE FLISNI NE GAZETEN DITA?

  Po sic e beri Enveri Shqypnine si nje Kamp perqendrimi te izoluar nga Bota e doni ju Vatanin o enverista te poshter dhe pa piken e llogjikes njerezore?

  PO SHQYPNIA NUK KA TE ARDHME ME KANABIS DHE DROGE O MUTER TE PAGUAR NGA KARAGJOZI MAFIOZ EDI RAMA.

  Qe ne vend te mendoje si te rimekembe Prodhimin Kombetar po perpqet me reklama dallkauke enveriste te mbuloje aferat e pista te Ministrit te tij dhe sot doli ne TV dhe beri Prokurorin duke dhene vendimin dhe KUSHTRIMIN per patentat e Sajme Qorrit qe e nxjerrin karkacul, bythajshte si narkotrafikant te rrezikshem me pushtet perpara Drejtesise.

  PO PSE ME KARAGJOZIN EDI RAMA DO TE HYJE SHQYPNIA NE BE?

  Po pse me keto replika alla Eskobari do te behen shqyptaret si nje popull evropian?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin