Gati për pushime? Çfarë ka rezervuar moti në 10 ditët e para të muajit korrik

July 2, 2017 09:38

Gati për pushime? Çfarë ka rezervuar moti në 10 ditët e para të muajit korrik

 

E premtja shënoi temperaturën më të lartë deri më tani, 41.4 gradë celsius, sipas Meteoalb, por dje dhe sot temperaturat kanë shënuar një ulje të lehtë me 2 gradë Celsius.

Për të gjithë ata që kanë parashikuar të nisin pushimet në fillim të këtij muaji, sinoptikanja Porja ju njofton se ky do të jetë muaji më i nxehtë i verës, por 10 ditëshi i parë do të karakterizohet nga temperatura tipike të këtij muaji.

Temperaturat në 10-ditëshin e parë të korrikut do të variojnë nga 30 në 33 gradë celcius për zonat e ulëta e bregdetare dhe në zonat malore pritet që të zbresin në 26 apo 27 gradë.

Nq terma afat-mesëm, Meteoalb specifikon se “periudha 2 – 9 korrik do të ketë temperatura shumë pranë vlerave tipike të Korrikut, ndërsa periudha 10 – 16 korrik, temperatura 3 – 4 grade C mbi vlerat normale të muajit korrik.

Përsa i përket reshjeve, 10-ditëshi i parë i korrikut do ketë reshje të pakta, kryesisht në ekstremin verior dhe zonat lindore të vendit.

Sigurisht, nuk përjashtohet mundësia e rrebesheve afat-shkurtra me shira intensive në qytete të zonës së ulët dhe bregdetare.

 

July 2, 2017 09:38
Komento

1 Koment

 1. lejlek July 2, 11:14

  Faleminderi Edit por,kur populli pushon policia dhe ushtria jo pushim por ne gadishmeri.
  Ne Greqi, te premte me darke gjithe diten e shtune dhe te diele Policia lart ne qiel me elikopter ambulance poshte ne autostrata me makina zjarrfikse shoqerojne pushuesit gjate gjithe kohes .
  Te ne policia pushim…fiken semaforet….dhe populli vrapon ne rruget e ngarkuara nga trafiku ….e i pelcet shpirti duke pushuar.A nuk duhet ndryshuar a duhet marre eksperienca me e mire….
  I kam pare kur isha refugjat dhe me pelqente shume ky lloj organizimi.
  Pershendetje dhe pushime sa me te kendeshme per te bere gjera akoma me te bukura.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*