Aktori i humorit parkon te Teatri, në kthim gjen një shënim në xham

April 1, 2019 13:22

Aktori i humorit parkon te Teatri, në kthim gjen një shënim në xham

Aleanca Qytetare për Mbrojtjen e Teatrit ka publikuar një status në rrjetin social Facebook pasi aktori i Gazmend Paja kishte parkuar makinën në sheshin e Teatrit Kombëtar.

Të revoltuar përfaqësuesit e artistëve i kanë lënë një shënim në xhamin e makinës aktorit, për të kuptuar gabimin që ai ka bërë.

Statusi në rrjetin social Facebook:

Gaz Paja na kishte bërë një provokim sot duke parkuar makinën e tij, aspak modeste, në Sheshin e Teatrit. Ne i lamë një shënim te xhami“.

Shënimi që i kanë lënë shkruan: Këtu protestohet nuk parkohet!”

Prej disa muajsh kjo përfaqësi e artistëve shqiptarë po proteston kundër prishjes së Teatrit Kombëtar.

o.j/dita

April 1, 2019 13:22
Komento

8 Komente

 1. tori April 1, 15:31

  Gjithecka pret nga Haxhiqamilet,nga ato qe nuk heqin dore nga qerpiqi e ndertesat e reja e modern I verbojne.Duan baben

  Reply to this comment
  • Doni, apo nuku doni ju o mijë kënetadh, Drejtësia do të BËHET. April 2, 07:21

   O tori, o mijë kënetash, qerpici ka në vete një kopësht e një identitet, pra histori dhe në këtë konteks askush nuku ka të drejtën ligjore të përdhosë historinë e shekullore të Tiranës, të asaj Tironen të gdhendur në shekuj ku nukë i mungojnë kala, keshtjelles e mure gjigante rrethuese të një kulturë të trashëguar në shekuj që i shpëtuan duarve vandale të ligjeve të politikave pushtuese e sunduesecrytëzuese të një luftë për lekë të pisët të një pushteti me c’do formë e cmim brënda djallit, që po lenë pas një Tiranë të betonizuar me mushkëri të tejmbushur nga ndotja e të lodhur nga ndotja e mbindërtimeve e mungesa e gjelbërimit, aqë sa bën ironi veliajvici e ramavici duke reklamuar ullinj mbi soletën e bashkisë së Tiranës të tej betonizuar e tejdhunuar deri me sot. Mjaft, është MJAFT. Prisni o të pangopur me lekë të pisët e pushtet pa kufi dhe me c’do forme e cmim brënda djallit, kurë e djeshmja dhe e sotmja superluksoze e vëne me fuqinë korruptive-kriminale të pushteteve do t’u mbetet një ënder dhe e nesermja e afert po vjen minuti që t’u vendosë në bankën e Drejtësisë dhe në një fund të turpshëm e pakthim. Besoni, binduni e ndaluni në vandalizmat frut i pangopësisë suaj për lekë të pisët e pushtet brënda djallit dhe rrefehuni sa nuku eshtë vonë, që SOVRANI, USA, BE e Ligji dhe Zoti t’u mëshirojë.

   Reply to this comment
   • tori April 2, 09:35

    Duam baben, duam babe…n.Mentaliteti artistic I artistave shqiptar.Ideologji fikse:duam baben,ose qerpiq

    Reply to this comment
 2. Grimieri April 1, 15:52

  Kur jevgu bie ne lek lyn edhe bythen me vaj.

  Reply to this comment
 3. Protestuesi April 1, 15:58

  Presim nga ju artistet te na jepni kulture, por shofim se juve kjo u mingon per vehte. Jeni kthyer ne ca inatcore injorante dhe militante partie , qe veproni e hidhni hapat sipas udhezimeve te shqupit. Teatri ekzistues eshte kthyer ne nje germadhe , qe ju hengren cimkat e po ju semur azbesti , por ju si heronj jeni gati te jepni jeten e teatri i ri te mos ndertohet se keshtu do lulushani i pd-es. Aty qendroni e nuk do na vije keq edhe po ju zuri nenevehte.

  Reply to this comment
 4. POPULLI April 1, 16:14

  PSE E PRIVATIZUAN ME VERTETIMIM NGA SALICUA KETA …?????

  Reply to this comment
 5. info analitike April 1, 21:14

  Koqe i ati e koqe i biri i thone kesaj.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim