Gazeta austriake: Semaforët nuk janë jeshilë për “Edin e kuq”

June 17, 2018 17:56

Gazeta austriake: Semaforët nuk janë jeshilë për “Edin e kuq”

Gazeta e njohur austriake, Kurier i ka kushtuar një shkrim Kryeministrit Rama, nën titullin: “Një artist në krye të shtetit”.

Sipas gazetës, 53-vjeçari Rama është një artist i njohur ndërkombëtarisht.

Në shkrim thuhet se Rama vizaton gjatë kohës kur i duhet të punojë, pasi kjo i shërben për përqendrim.

Pas vlerësimeve për artin, vjen edhe momenti për konstatimet mbi qeverisjen e Edi Ramës.

“Kundërshtarët, përfshi edhe ata brenda partisë, e akuzojnë për aleanca të dyshimta. Për shembull, e akuzojnë se fle në një krevat me oligarkët, në mënyrë që të ketë para për të blerë vota. Sigurisht, me stil e humor, Rama i fshin të tilla akuza nga tavolina e tij”, shkruan gazeta.

Sipas gazetës austriake, Shqipëria pret në fund të qershorit vendimin nëse do hapen negociatat.

Takimi i qershorit do të vendosë nëse do të hapen negociatat, por duket se semaforët për Shqipërinë janë të kuq. Por “Edi i kuq” dëshiron të vazhdojë të luftojë, veçanërisht pasi thotë se nuk ka asnjë alternativë ndaj BE-së. “Për ne, dielli lind në perëndim”, thotë Rama”.

Artikullin origjinal e lexoni KËTU

l.h/ dita

 

June 17, 2018 17:56
Komento

14 Komente

 1. Hosteni June 17, 19:02

  Ja pime lengun reformes ne drejresi.

  Reply to this comment
 2. intelektuali June 17, 19:26

  PROBLEMI ESHTE SE SEMAFORET E BE-SE PER EDI RAMEN E “KUQ” SI SHALQINI DHE “ENVERIST” SI “ZIFTI” NUK JANE NDEZUR FARE

  Si mund t’i ndezi semaforet BE-ja Antikomuniste dhe Demokratike kur Edi Rama po kthen Kohen e Qepes te Enverit ne Shqypni me Partine-Shtet qe ben si te doje ne CIFLIGUN e tij komunist?

  Si mund te ndezi semaforet BE-ja Antikomuniste dhe Demokratike kur Edi Rama mban Enver Hoxhen si HERO kombetar dhe jo vetem kaq, por dekoron kriminelet dhe xhelatet e Enverit me medalje trimerie sic veproi me Nexhmje Hoxhen, Vito Kapon, Rita Markon me nje lukuni komunistesh te tjere nga pas dhe jo vetem kaq, por i shton edhe pensionet si veterane te Luftes dhe mbron me fanatizem Piramiden Famekeqe te Enverit ne mes te tiranes, kur po prish me tritol ne dore trashegimine historike te Kryeqytetit per te ndertuar Kullat e tij si Perbindesha prej Betoni?

  Si mund te ndezi semaforet BE-ja Antikomuniste dhe Demokratike kur Edi Rama ka emeruar ne Krye te Parlamentit shqyptar nje Minister-Kriminel te Enverit, si Gramoz Ruci qe ka vrare njerez te pafajshem si zogj pule me vule te zeze amerikane ne pasaporte dhe jo vetem kaq, por qe mbushi edhe Parlamentin me vrastare dhe kriminele alla “Frroku dhe vellezerit e tij”?

  Si mund te ndezi semaforet BE-ja Antikomuniste dhe Demokratike kur Edi Rama hodhi me parashyte ne postin e Presidentit nje ryshfetci makaber te korruptuar koke e kembe, si Like Floriri qe e pa gjithe Bota me ze dhe figure si vidhte parate e popullit me tefter ne dore?

  Si mund te ndezi semaforet BE-ja Antikomuniste dhe Demokratike kur Edi Rama emeron si Ministra Rendi vetem Kapobanda droge alla Habilaj dhe Balilaj si Saje Qorri dhe jo vetem kaq, por qe me pare kane qene edhe HETUES gjakatare te Enverit qe Edvini i ka varur “melcite ne qafe” per te bere ligjet dhe Vettingun ne Drejtesi, sic eshte edhe krimineli i pandeshkuar Fatmir Xhafaj?

  PO PSE ME FOTOGRAFINE E ENVERIT NE DORE DHE ME DROGEN POSHTE TAVOLINES DO TE HYJE EDI RAMA NE BE?

  Reply to this comment
  • . June 17, 20:57

   Nastro intelekt-hale,
   “Edi i Kuq” e quajne se eshtë kryetar i një Partie te majte, por ti je një Shpifes Ordner.
   Antishqiptar me damkë.

   Reply to this comment
   • intelektuali June 17, 22:32

    Edi Majte i majte?

    MOS NA BEJ TE GAJASEMI

    sepse:

    Edi Rama mund te jete enverist qe e ja ka falur Shqypnine Mafies me koncesione, qe donte te sillte Armet Kimike te Asadit, qe do te sjelle plehrat e Botes ne vendin tone dhe qe do te sjelle talebanet e ISIS-it ne Shqypni per interesat e pushtetit te tij personal dhe qe ka grumbulluar rreth tij kriminela vrastare dhe hajdute me luge ne brez, te gjithe oligarke milionera duke vjedhur fondet publike dhe qe kane bere zap edhe median dhe shtypin shqyptar dhe qe ka kanabizuar Vatanin i paafte te organizoje prodhimin e ndershem kombetar.

    EDI RAMA ESHTE I AL KAPONIA E CIKAGOS NE SHBA, A MUND TE QUHET I MAJTE AL KAPONE?

    Kush eshte antishqyptari ketu?

    Reply to this comment
   • Fidel Kastro June 17, 22:32

    Gazeta austriake ja ka fut kot , “Edi eshte patriot i madh”. Ata qe e shajne jane antishqiptare , armiq te popullit, baskepuntor te nazizmit dhe inperializmit Amerikan.

    Reply to this comment
    • intelektuali June 17, 22:56

     Sidomos me talebenet e ISIS-it qe do sillte ne Shqypni, jo nje apo dy talebane, por 600 mije

     EDI RAMA ESHTE NJE PATRIOT I MADH PER NDERKOMBETARET

     Po te mos numerojme ketu plehrat e Mafies italiane qe donte t’i depozitonte ne Shqypni duke ndryshuar ligjin me finte enveriste,

     por:

     Sidomos po te mos numerojme ketu Armet Kimike te Asadit qe do t’i depozitonte ne Dajt dhe qe i paraqiti si “Karamale Bamiresie”

     EDHE ESAD PASHA DO TE GAJASEJ ME “PATRIOTIN” EDI RAMA

     Reply to this comment
     • Xxx June 18, 10:44

      Ik mor injorant. Je dhe mashtrus. Pse genjen kur thua qe do sjelle talibane te ISIS?
      Legen bure. Ju beri mire Enveri qe ju shkerdheu burrgjeve racen tende.
      Kokra e mashtrus legenit.

     • Fidel Kastro June 18, 12:49

      Intelektual , mos bre burre , çfare krahasimi bene me Esat Pashen? Rame Timoni ashte funderrina e kombit dhe ti do ta krahasosh me Esatin qe nuk eshte ashtu siçe ka pershkruar historia e xhaxhit Enver.

     • intelektuali June 18, 14:12

      Kam thene:

      ESAD PASHA DO TE GAJASEJ ME “PATRIOTIN” EDI RAMA

      por:

      Nuk kam krahasuar dy gjera qe nuk mund te krahasohen: Njeri Kryeminister, Esad Pasha mbeti i vrare ne Paris, nga cubi komunist dhe psikopat Avni Rustemi kur kishte shkuar te mbronte coptimin e Vatanit nga Fuqite e Medha,

      dhe:

      Tjetri Kryeminister, Edi Rama qe depoziton Armet Kimike te Llahtarshme te Asadit ne Dajt te Tirones dhe ne Elbasan, qe beri gadi ligjin per importin e plehrave nga Mafia e Italise per ta djegur ne kaldajat e tij Kulceder dhe qe ne terrin e nates per pak sa nuk firmosi per te sjelle ne Shqypni 600 mije talebane te ISIS-it per interesat e pushtetit te tij personal due e fshire racen shqyptare nga faqja e Botes.

      SI MUND TE KRAHASOHET ESAD PASHA ME EDI RAMEN?

 3. Vito Kondi June 17, 19:55

  KY ITELEKTMUTI TERE JETEN KA LARE BREKET E VITO KAPOS KUR SALA ISH DOKTOR I TIJ.TANI PAGUHET NGA ANDUSH BUSHATI DJALI I MEDIUT QE E KA REKRUTUAR SI AGJENT…..

  Reply to this comment
 4. Adih June 17, 21:21

  Po nuk u hapen dosjet e sigurimit famekeq te diktatures ,sidomos per politikanet qe nga viti 91 e deri me sot ,ku jane me lopata minister e me larte ,dhe po nuk shkoi prona tek i zoti ,do jemi ne diktaturen komuniste ,si deri me sot ,dhe ka vetem hajduteri dhe rugaceri .Llafet e shumta jane fukarallik . Kjo eshte oligarkia qe i permend kjo gazete me prestigjoze politike Kurier e AUSTRISE .Vazhdojne oligarket me emra si MANE qe i kane vene nofken miliarjer e me soj e sorollop duke betonizuar bregdetin, ,ne toka shtereore me 1 euro m2 , kurse ne tokat e privatit ja vjedhim ,i kemi gjetur te rrahur qe kelysh keto pronare ,dhe e kemi dhurate nga babai i jone enver .Te shohim SPAK kur te formohet ,se ne vete populli jemi te pjerdhur dhe mbi te gjitha vetfajtore .

  Reply to this comment
 5. Genti June 17, 22:48

  Pun gazetash eshte. Gazetat bejne rreklam sipas interesit ,Asgje nuk eshte zyrtare kete mdetet per ta pare edhe per 10 dite .

  Reply to this comment
 6. . June 18, 00:33

  well me vendet periferike BE duhet t’pysi jo vec per maxhorancen po dhe upuxiten, ca allasoj opozite behet n’ato vende
  Me c’dime opozita s’ka asnji pergjegjesi a detyrim ne procedurat per antarsim ne BE.T’gjitha i ngarkohen n’kurris qeverise dhe maxhorances.

  europi dakort te merret me rezultanten politike, por s’duhen injoruar komponentet
  Opozita jon osht opozit e babales, dhe t’dush s’ia merr dot seriozisht pretendimet andaj s’e ka keq KMja i kuq kur i tall trapin me to

  Reply to this comment
 7. intelektuali June 18, 14:13

  Kam thene:

  ESAD PASHA DO TE GAJASEJ ME “PATRIOTIN” EDI RAMA

  por:

  Nuk kam krahasuar dy gjera qe nuk mund te krahasohen: Njeri Kryeminister, Esad Pasha mbeti i vrare ne Paris, nga cubi komunist dhe psikopat Avni Rustemi kur kishte shkuar te mbronte coptimin e Vatanit nga Fuqite e Medha,

  dhe:

  Tjetri Kryeminister, Edi Rama qe depoziton Armet Kimike te Llahtarshme te Asadit ne Dajt te Tirones dhe ne Elbasan, qe beri gadi ligjin per importin e plehrave nga Mafia e Italise per ta djegur ne kaldajat e tij Kulceder dhe qe ne terrin e nates per pak sa nuk firmosi per te sjelle ne Shqypni 600 mije talebane te ISIS-it per interesat e pushtetit te tij personal due e fshire racen shqyptare nga faqja e Botes.

  SI MUND TE KRAHASOHET ESAD PASHA ME EDI RAMEN?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim