Gazeta britanike: Shqipëria, vendi magjepsës që konkurron çdo shtet në Evropë

June 26, 2016 14:58

Gazeta britanike: Shqipëria, vendi magjepsës që konkurron çdo shtet në Evropë

Dalja nga BE, në ditët më të nxehta të verës, ka bërë që britanikët të fillojnë të mendojnë për pushime me buxhet të reduktuar dhe sa më pranë shtëpisë dhe kësaj radhe shteti që po përballet më një mijë e një probleme i ka kthyer sytë  nga brigjet shqiptare.

“Nëse jeni duke kërkuar për diçka pak më ndryshme dhe origjinale keni një vend shumë pranë shtëpisë ku një birrë kushton më pak se 1 Pound – shkruan gazeta Britanike ‘Sunday Express’- Shqipëria është xhevahiri i vërtetë në kurorën e detit Adriatik”.

Përveç çmimeve të lira dhe bukurive të gjithanshme natyrore, media britanike nuk nguron të theksojë se Shqipëria mbetet një vend tepër i sigurt dhe i qetë për t’u vizituar, edhe pse ndryshe nga fqinjët e saj nuk bie shumë në sy.

“Me bukuri natyrore për të rivalizuar çdo vend në Europë, Shqipëria duhet vizituar edhe për qytetet e bukura pranë plazhit”, thotë ‘Sunday Express’.

“Është gjithashtu një nga vendet më të lira në Evropë për të shijuar një birrë akull të ftohtë në plazh, mund të blihet për më pak një paund”, vazhdon artikulli.

“Ushqim i shijshëm, verë e lirë, plazhe të shkreta që mund t’i shijosh të gjitha për vete. Shqipëria është vend sekret për t’u zbuluar”, mbyll gazeta shkrimin e saj.

June 26, 2016 14:58
Komento

2 Komente

  1. Gent June 26, 18:10

    Me nder nje m……. keni drita ne vlore

    Reply to this comment
  2. TanI March 3, 12:23

    A e keni vënë re që çdo verë në Shqipëri shpërthen një epidemi diareje. Në shtetet Europiane kjo gjë nuk ndodh, ndoshta sepse pastërtia dhe kujdesi për ushqimin është i madh. Të jetë kjo vlera e çmuar që bota na ka zili?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim