Gazeta serbe “Pravda”: Maqedonia me kryeministër shqiptar

May 19, 2015 16:12

Gazeta serbe “Pravda”: Maqedonia me kryeministër shqiptar

Gazeta serbe ‘Pravda’, duke raportuar për protestat e LSDM­-së, transmeton se në të njëjtat u dëgjuan edhe thirrje UÇK­ ndërsa u panë edhe hartat e Shqipërisë së Madhe në mes të Shkupit.
‘Nëse u besohet spekulimeve që sillen në politikën e Shkupit, të cilat nuk mund t’i vërtetojmë, nuk përjashtohet mundësia e zgjedhjeve të reja parlamentare dhe kryeministri i ri të jetë shqiptar. Gjithashtu kemi edhe spekulime për faktin se në mitingun e opozitës u pa përkrahje e Brigadës së Kosovës 113 ‘Ismet Jashari’, dhe që Zaevi është parë me njerëz të lidhur me atë brigadë dhe se u dëgjuan thirrje ‘UÇK’ duke valëvitur edhe flamuj të Shqipërisë së Madhe, shkruan Pravda.rs, transmeton “Telegrafi”.

a

May 19, 2015 16:12
Komento

6 Komente

 1. [email protected] May 19, 16:35

  para allbenija !!!!

  Reply to this comment
 2. padrino May 19, 17:55

  ishallah, lajmi pravdes në vesh të Allahut.

  Reply to this comment
 3. pegaso May 19, 19:10

  Padrino…lajmi i pravdes ne sum te shqiptareve..se..ALLAHU…nuk ka veshe per kafsherine njerezore…njeriu keqperdor cdo gje te mire te dhene nga ZOTI falas.

  Reply to this comment
 4. Patriote May 20, 06:26

  Keta fatzinj qe edhe gjumin e nate nuk e bejne rehat ,u cfaqet : gjithekund si hije – ” Gogoli Shqiptar ” ! Duket qe jane te komleksuar nga e kaluara e pergjakshme dhe mizore e tyre dhe
  Ashtu si Makbethi – qe shihte duart e gjakosura ne erresire , edhe ketyre u eshte ” bere ferra Ibrahim ” ! Po me mire ! Kurre mos u qetesofshin Hijenat e Ballkanit !

  Reply to this comment
 5. Goni me May 20, 13:16

  Eshte thene e sterthene qe nga pala shqiptare asnje here nuk eshte degjuar te thone Shqiperi e Madhe,por Shqiperi Etnike po.Kjo eshte nje e drejte e rrembyer dhe e mohuar per mese nje shekull.Por edhe nese ne Maqedoni do zgjidhej nje President shqiptar nuk duhet te duket cudi,perderisa edhe shqiptaret jane banore te maqedonise dhe sipas kushtettes vendase kane te drejte te zgjedhin e te ZGJIDHEN.Pse pra Pravda(qe vetem emrin ka te tille Pravda-E verteta)trumbeton si ndonje cudi qe mund te ndodhe ne Maqedoni.Kjo sepse ata jane mesuar qe shqiptaret t,i izolojne nga te drejtat e pushteti,duke i mbajtur perhere nen tutele edhe me mashtrime ne votime ,edhe me futjen e percarjes mes tyre,edhe me investime provokatoresh etj.Problemet e zgjedhjeve ne Maqedoni u takojne Maqedonasve dhe atyre qe ndjekin e kontrollojne cilesine e zhvillimit te tyre.

  Reply to this comment
 6. aleks May 20, 14:41

  pupujt e tjere ne ballkan nuk luftojne, pra shqiptaret do te zgjerohen perhere, popull luftarak,
  dhe besimi te allahu do ti coje perpara

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?