Gazeta “Shqip” mbyll versionin print

February 22, 2016 18:30

Gazeta “Shqip” mbyll versionin print

Gazeta “Shqip” nuk do të dalë më në treg çdo ditë sikundër ka qenë deri më tani.

Drejtuesit e saj kanë vendosur ta mbyllin versionin e përditshëm në print, me përjashtim të fundjavës, kur do të ketë një numër, raporton Lapsi.al.

Ndërkohë gazeta do të funksionojë përditë vetëm në versionin e saj online.

Ky vendim vjen pas rënies së lexuesve dhe rrjedhimisht uljes së tirazhit të gazetës, ndërsa kostot ishin të larta.

Numri i parë i “Shqip” ka dalë në vitin 2006. Kjo gazetë është pjesë e grupit mediatik Top Media, në pronësi të Vjollca Hoxhës.

 

February 22, 2016 18:30
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*