Gazetarët, mjekët dhe mësuesit më të rrezikuar për ç’rregullime mendore

August 31, 2018 18:48

Gazetarët, mjekët dhe mësuesit më të rrezikuar për ç’rregullime mendore

 

Çrregullimet mendore janë një rrezik i madh që po prek njerëz anembanë botës.

Psikiatria Arjana Rreli prezanton disa nga profesionet më të rrezikuara nga çrregullimet e shëndetit mendor ku mes të tjerash jemi dhe ne gazetarët dhe argumenton edhe arsyet, shkruan In Tv.

Rreli thotë: ”Ju të mediave jeni të rrezikuar, se punoni me të papriturën. Janë punonjësit e shëndetësisë, infermierët, që bëjnë turne të treta.

Arsimi, se brezat janë më pak të bindur ndaj mësuesve. Personi nuk gjendet në profesionin që ka pasion. Kur ai profesioni që bën ka detyrime jashtë kompetencave të personit.

Kur abuzohet me oraret e gjata dhe krijohen pakënaqësi”.

a.s/dita

August 31, 2018 18:48
Komento

3 Komente

 1. vedo nero August 31, 21:30

  eh per mesueset me vjen keq. i kam dash fort ,
  imagjinoni ,kan te bejn me nxenes te pabindur .
  – turni tret hm , afron shpesh her kenaqsi .

  Reply to this comment
 2. gjermani i fundit September 1, 00:12

  edhe komentuesit

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*