Gazetari nxjerr foto të Ramës me Çapjan dhe një boss krimi në Nju Jork

February 7, 2020 00:15

Gazetari nxjerr foto të Ramës me Çapjan dhe një boss krimi në Nju Jork

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka nxjerrë mbrëmë një foto të kryeministrit Edi Rama me Ardian Çapjan.

Në fjalën e tij në studio, Hoxha u shpreh se fotoja është bërë 3 vite më parë në resortin e personit në fjalë, i cili nuk është i dënuar por pasuria e familjes së tij është subjekt i anti-KÇK-së.

27 janar 2017. Personi në fjalë është i listuar në listën e asaj vazjës së OFL-së. Ky është Ardian Çapja. Ky këtu është kryeministri i Shqipërisë. Ligji e thotë që çdo magjistrat që shoqërohet me persona nën hetim apo të dënuar duhet të lërë detyrën. Zakonisht Edi Rama është akuzuar se ka lidhje me grupin tjetër rival Çela. Çapjat janë akuzar se kanë lidhje me të djathtën. Rama i përmendi në ditën kur prezantontë KÇK-në. Dolën pa pranga tha që në seancën e parë. Edi Rama thoshte se gjyqtari e liroi nipin e tij. Ndaj Ardianit nuk ka dënime me sa di unë, por pasuria e tij dhe fisit janë objekt i ligjit. Ku personi ka vetëm foto për arrestimin, Rama ka qënë në resortin e tij,”-tha Hoxha. 

Pas fotos me Ardian Çapjen dhe kryeministrin Edi Rama, gazetari investigativ Artan Hoxha ka nxjerrë një tjetër foto për kreun e qeverisë shqiptare.

Hoxha shprehet se personi në foto krah Ramës është shumë i njohur në botën e krimit por që ai ende nuk e ka verifikuar për t’i publikuar edhe emrin.

Po e verifikoj foton dhe është bërë në New York. Prapë një person i botës së krimit. Po e verifikoj. Është me një seri krimesh, regjia e nxorri pa dashje se nuk e kisha në plan që…,”-tha ndër të tjera Hoxha pa e zbuluar emrin e personit në foto.

 

February 7, 2020 00:15
Komento

24 Komente

 1. Ylli February 7, 01:44

  Nuk më surprizon më hiç, udhëheqësi! Është bërë bajatshmërisht i lexueshëm. Vetëm 1 orë nga konstatimi që bëra se “Ai po bën fushatë elektorale me KÇK”, e konfirmoi.

  Iu sul gazetarëve që e kritikojnë, por pranoi hapur që ai po tregon se “… nuk ka lidhje me krimin siç i thonë..”

  Pra do të heqë njollën e lidhjes me krimin. Qartësisht është kështu.

  Ai nuk kishte e as ka përgjigje bindëse se përse krimi bën vota për të? Përse gjenden kaq shumë ish të dënuar në skalionin e tij politik? Përse jepen garanci qeveritare para gjykatave për lirimin para kohe të të dënuarve? Përse trafiku i drogës në qeverisjen e tij është më i madhi i të gjitha kohërave? Përse kriminalizohet masivisht shoqëria e orientuar drejt maleve për mbjellje hashashi?

  Përse, përse e përse?! Por nuk ka përgjigje Kryeministri. Ose më saktë ka përgjigjen tip: “fajin e ka Saliu/drejtësia/media/opozita/europa, madje edhe rektori i UT ka faj…” .

  Ama Edi Rama sikur nuk është kryeministër, përpiqet të ngulë në mendjet e njerëzve se ai ska lidhje fare me këto gjëra. Se medemek krimi lulzon vetë…

  Se 600 e kusur kile kokainë e trafikuar e të paktën tre qendra përpunimi të kapura në vend marrkan guximin të bëhen vetë. E ku? Bash në vendin ku qeveria kontrollon çdo fjalë e jo më çdo lëvizje apo afferë.

  O llogjikë! Plaç në vend më mirë!

  Nejse, Ai këtë ka për të shitur këtë radhë. Pra KÇK dhe OFeLi-në. Kush ja blen ja paftë hajrin.

  Por, ndërkohë dëmi që sundimi i Edi Ramës ka sjellë është vështirësisht i rikuperueshëm.

  Vini re me vemendje!

  A keni parë që na janë zgjatur minutat e kontrollit të pasaportave në kufirin Europian?

  Kjo vjen thjesht nga fakti se çdo polic në Europë, pavarësisht qendrës apo humbëtirës kufitare ku shërben, kur ndeshet me një pasaportë shqiptare ka të ngulitur thellë dyshimin e arsyeshëm se:
  1. Personi përballë është i kërkuar nga Interpol.
  2. Në çantën e tij/saj ka drogë ose para droge.
  3. Ka ardhur në shtetin tim për të kërkuar azil.

  Të tre këto dyshime i ka çdo polic në BE. E këto dyshime me siguri i kanë nga fobitë ndaj nesh jo nga sundimi i mrekulkueshëm që i bën Edi Rama vendit të vet.

  Sundim që i vuri popullit të vet një damkë të tmerrshme. Një damkë që do dojë kohë të na hiqet, jo vetëm kur Edi të mos jetë në qeveri, po kam frikë as në kët botë…

  Ja për këtë do ngelet i përhershëm në memorien e Shqipërisë.

  Reply to this comment
 2. Adih February 7, 02:04

  Ka qene kohe tjeter o Tan Hoxha ,kur eshe bere kjo fotografi .
  Kohet kane ndryshuar ,tani jane kundershtare pa kompromis ne pazaret e monopolit dhe te tregetise te ma..???? .Tani ka vetem urrejtje midis tyre .
  Keq shkojne punet o Tan djali ,e dalte per hajer ?????

  Reply to this comment
 3. Luan February 7, 02:27

  -O ba, a ta solli Edi Rama atë që të mori dje?
  -Kë më mori?
  -Atë që i bértisje para televizorit,kur i thoje:”Doje Evropën ti,por more këtë timin,”
  -Aha,e solli mo,e solli.
  -Ku e ke ,ta shoh pak!
  -Ia dhashë mamasë qëparë. Ruaje mirë,i thashë,se na i vjedh prapë ai.

  Reply to this comment
 4. Predator February 7, 02:33

  Nuk është ky basketbollisti për këtë punë o shokëëëëë, ky është për topa në kosh e për filma me Mamaqiun

  Ore a e patë ju kët filmin me Tropojë që ka mbush rrugët e Tiranës me reklama???

  Medioker, banal, pa nivel, fyes. Keshtu do ta ndertoja fjaline e pare per krijimin (nuk di si ta quaj, film, pjeseza humoristike, grumbuj barsoletash) e aq shume reklamuar. Shpresoj shume, qe disa prej aktoreve aty, si Bruno Shllaku, Bujar Asqeriu, e ndonje tjeter, t’i kene pranuar rolet e tyre vetem per shkak te pageses. Ishte nje perpjekje e stermundimshme per t’i ngjare sadopak filmave italiane si “Miresevini ne jug” dhe “Miresevini ne Veri”. Perpjekje, sepse ne realitetin qe pashe une, ishte si ngrefosja e zhapikut per t’u dukur si paraardhesi i hershem, dinosauri. Krijesa qe shfaqet ne menyre arrogante ne Pallatin e Kongreseve, nuk ka bosht. Sekuencat mbivendosen si vaji me ujin. Nis si frike karshi Tropojes, kulmon me nje detyrim martese dhe perfundon me martese me dashuri. Fillimisht ta shfaqesh Tropojen dhe tropojanet ne vitin 2020 si te dale nga shpellat e Bajram Currit, te eger, te pakulturuar, te paditur, e deri ne marredhenie seksuale si kafshe (pa puthje), me e pakta me duket injorance. Dhe po kaq injorante eshte edhe shfaqja e Fierit si qytet “frikacakesh”. Ne asnje moment ne filmat italiane nuk ka fyerje per krahinat, sidomos per Napolin. Ka humor te holle, ka sarkazem edhe kur behet fjale per vjedhje (i njohur Napoli per kete), por jo fyerje. “I ❤️ Tropoja” ka vec fyerje. Nuk ka askund perplasje kulturash mes qyteteve, nuk ka ironi me problemet, nuk ka sarkazem me situatat. Ka thjesht banalitete, batuta te degjuara, nje fare sforcimi ne gjetjen dhe krijimin e dialogjeve. Shumica e te qeshurave qe degjoja ne salle vinin vetem kur permendej fjala “mut”, apo nenkuptohej ndonje veprim a organ seksual. Dakort mund ta pranoj qe krijesa qe shfaqet prej disa ditesh, eshte bere pikerisht per kete nivel, pra komentuesit e JOQ, por besoja se arti, ata qe vetequhen artiste, ata qe investojne ne art, perpiqen te japin mesazhe pikerisht nepermjet humorit, ironise, sarkazmes. Keshtu i kam pare une te pakten filmat e Roberto Beninjit, qe e fuste doren ne plage dhe e rrotullonte teksa te bente per te qeshur, por ama te bente te mendoheshe. Njejte eshte dhe Keko Zalone, sarkastiku gjenial me problematiken e perditshme ne Itali. Apo skenaret gjeniale te dhjetera filmave te tjere qe merren me problematiken e jugut te Italise qe eshte identik si Shqiperia. Por tek “I ❤️ Tropoja” nuk pashe asgje. Asgje. Madje as minimumi dashuri per Tropojen. Nuk e di sa kohe kane jetuar ne Tropoje apo me tropojane skenaristet dhe regjizoret. Nuk e di sa e kane kuptuar thelbin e atyre njerezve. Por meqe producenti mburrej se e kishte shkruar brenda nje nate, sapo kishte degjuar nje gojedhene per fjetjen e vajzes me mikun (qofsha i gabuar, por kjo me duket si shpikje per te ngjallur kurreshtje), besoj qe as e njeh fare as te kaluaren e Tropojes e jo me te tashmen. Madje as nuk e dine ndoshta se Tropoja eshte pjese e malesise se Gjakoves. Dukej se gjithe njohja me Tropojen, ishte vetem nga gazetat, politika dhe dashakeqesia e atyre qe me tropojan nenkuptonin “malok”. Por kjo s’ka rendesi. Une nuk u merzita pse u nderpre filmi 20 minuta dhe nuk kerkoi askush ndjese, as per kokoshkat qe duket se ishin bere nje dite me pare me vajin e djegur per here te peste (dhe qe nuk i hengra). Jo. Une u merzita per shpresen qe kisha se te pakten ne artin e kinemase nuk do te ndodhte si me gazetarine ku mund te behej i tille cdo ushtarak, letrar i vogel, apo sulmues ne aksione, apo si me drejtesine ku jurist mund te beheshe edhe me diplome hidrauliku e me doktorature marangozi, apo si me kengen ku cdo bythjashte me mikrofon ne dore mund t’i thote vetes kengetare. Kinemaja eshte dicka tjeter sipas mendimit tim. Eshte dicka e madhe. Nuk eshte vetem lek. Me merziti edhe Rama, kryeministri. Prej kaq vitesh me shitet si nje prej artisteve te medhenj shqiptar, si njeri me sqime qe nuk e duron dot mediokritetin, aq me pak injorancen. Mos valle i dukej vetja si Tarantino qe shfaqet gjithmone nga nje sekuence ne filmat e tij? Mbase. Por gjithsesi edhe interpretimi i tij ishte po aq medioker. Nuk e di. Nuk e di. Nuk jam kritik i kinemase, po flas si shikues. Do te doja te lexoja ndoshta edhe mendimin e Birce Haskos, Mirush Kabashit a Robert Ndrenikes, apo te bente nje “rezyme” nga parajsa Fehmi Hoshafi dhe ndoshta mund te ndryshoja sadopak mendim.
  Mund te themi se “ata bene dicka”, le te bejne te tjeret me mire. Por une jam i tjeter pozicioni: Nese nuk e ben dicka mire, me mire mos e bej, sidomos ne art. “I ❤️ Tropoja” nuk m’u duk nje ftese per dashuri, por nje thirrje per divorc. Divorcin nga mediokriteti, banaliteti dhe komercializmi.

  Reply to this comment
 5. Z February 7, 02:54

  O injorantet komentues! Rama mund te jete si thoni ju,por dy gjera- jo medioker dhe jo vrases!

  Reply to this comment
  • Xha Temja February 7, 03:19

   Mirë e ka ky kingu këtu, duket shumë bindës
   Mos tregoni foto me vrasës se nuk pjerdh Rama për to. Asnjëherë nuk i ka mohuar lidhjet. I vetmi që kriminelëve u tha jeni shokët e mij ndaj ejani në kuvend e nē qeveri.
   Shkoni tani e bëni filma:”I love bandits and kriminels!”

   Reply to this comment
  • G February 7, 03:55

   Po eshte ama hajdut dhe perdorues droge,kete nuk e mohon dot.

   Reply to this comment
 6. eDRAMA February 7, 08:23

  Foto qe tregon se Edi Rama eshte nje bashipozuk medioker qe ka vrare drejtesine pas shpine duke sjelle keto halabake deri edhe deputete ne parlament e kryebashkiake.
  Ka vrare dhe hapur fare Shqiperine duke e zbrazur nga rinia me varferine qe ka mbjell ne qeverine e tij bloze.

  Reply to this comment
 7. fteri February 7, 08:50

  Ky lloji Gazetari po eksperimenton artin e çorbës prishur me lloji- lloji fo9tosh e provash eksperimentale për të goditur Edi Ramën për të mashtruar oponjonin publik shqiptar .
  Gazetari mjeran në vend të artit të fotografive patologjike , të nxjerr fakte inkriminimi e vjedhje direkt në dëm të shqiprisë .

  Po të ecim me këtë llogjikë duhet të grisim të gjitha fotot që kemi bë n ë vite me shokë e miq .Vetëm presidentët e amerikës ,nuk po i përmende me emra sa takime e foto kan bë me kriminel juntash më të rrezikshëm të planetit ,trafikantë ,armësh ,droge ,pasurishë,vrasës ordinerë , politikan e gangëster që kan kryer masakra kolektive .ose pornografi ku bashkëpunon krimi me skenat e prostitucionit etjë dhe kan drejtuar shtetin më demokratik të botës SHBA.

  Kurse Edi Rama që po punon për shqipërinë për ta antarsuar me BE ,po arrinë suksese dhe rekorde pozitve të wetingut në drejtësi,përballoi goditjen e parë të fatkeqësisë tërmetit ,dhe punët shkojën mirë .Po godet hajdutët e kriminelët ,edhe fati i atyre që ndërtuan resorte u kthye në lugat ,po i përpi vetë të zotët.

  Reply to this comment
 8. fteri February 7, 08:56

  Ky lloji Gazetari po eksperimenton artin e çorbës prishur me lloji- lloji fotosh e provash eksperimentale për të goditur Edi Ramën për të mashtruar oponjonin publik shqiptar .
  Gazetari mjeran në vend të artit të fotografive patologjike , të nxjerr fakte inkriminimi e vjedhje direkt në dëm të shqiprisë .

  Po të ecim me këtë llogjikë duhet të grisim të gjitha fotot që kemi bë në vite me shokë e miq .Vetëm presidentët e amerikës ,nuk po i përmende me emra sa takime e foto kan bë me kriminel juntash më të rrezikshëm të planetit ,trafikantë ,armësh ,droge ,pasurishë,vrasës ordinerë , politikan e gangëster që kan kryer masakra kolektive .ose pornografi ku bashkëpunon krimi me skenat e prostitucionit etj dhe kan drejtuar e vazhdojnë të drejtojnë shtetin më demokratik të botës SHBA.

  Kurse Edi Rama që po punon për shqipërinë për ta antarsuar me BE ,po arrinë suksese dhe rekorde pozitve të wetingut në drejtësi,përballoi goditjen e parë të fatkeqësisë tërmetit ,dhe punët shkojën mirë .Po godet hajdutët e kriminelët ,edhe fati i atyre që ndërtuan resorte u kthye në lugat ,po i përpi vetë të zotët,nuk u ka faj Edi Rama

  Reply to this comment
  • Pali Miska karrocieri February 7, 12:19

   Fteri nje bythelepires personal i rames.

   Pse keni frike nga e verteta o skllever muzhike.
   Boll me servilizma pushteti!

   Reply to this comment
   • Mondi February 7, 14:56

    Skllavi 30 vjecar te drejton gishtin.Rrofsh sa malet o gjigandi Rama se e nxorre rrugeve llumin 30 vjecar.U mbylle rrubinetat e qylit dhe I ke lene ne dite te hallit.Tani bejne ate qe dijne te bejne me mire.Te lehin si zagare qe jane me video e foto babalesh.

    Reply to this comment
 9. Edi February 7, 10:59

  Hajde ‘FTERI’, shpejt nxirri nga senduku ato carcafet e tu te rreckosur “Shqiperia ka 3.900.000 banore” ne tentative ti mbulosh bythen jashte Rames.

  Reply to this comment
 10. Pali Miska karrocieri February 7, 12:22

  Foli edhe sopiqoti, bythelepires personal i rames dhe skllav muzhik i pushtetit.

  Ptuu legena, njerez pa dinjitet

  Reply to this comment
  • fteri February 7, 16:47

   Përse shani o të pa ftyrë , harruat takimin e Osma Bin Laden me Image result for xhorxh bushi the osama Bin Laden View all.
   Edhe Edi Rama si Bushi ri (domethënë ish presidenti SHBA) .
   Por këto foto të gazetarit Artan Hoxha që sillet si pordha nëpër brekë për një pagesë nënë dorë nga Sali Berisha e L.Basha ,nuk jan prova për tu kualifikuar si krime që po popullarizoni ju të G.Dita si gangëster xhentëllmenë po sulmoni viktimin tuaj kryeministrin më të suksesëshëm që ka patur shqipëria kohët e fundit .Na mbytët me krijimin e panikut rrethë gjoja krimeve imagjinare të qeverisë që popullarizoni në faqe të par të gazetës ,duke ulur besueshëmrinë e sajë .Turp po konkuroni me Fari Balliun ,dhe Nikoll Leshin

   Reply to this comment
  • I tille je , sa here qe hap gojen February 7, 18:43

   Ti @Pali Miska karrocieri , duhet te jesh me gomari nga te gjithe injorantet qe te rrethojne ketu ! E them kete , sepse qenke fare pa tru ! Ne cdo koment perdorke nje klishe te denje per analfabete , per t`i renditur si i “barabarte” mes komentuesve ! Kam nje parandjenje se , duhet te jesh nje llum , nga ata qe gjen rendom , pa asnje veshtiresi ne cdo rruge , lokal , instutucion e shtepi shkodrane . “Demokrat ” = anarkist
   haxhiqamilist , po pa identitet te qarte kombetar !

   Reply to this comment
 11. socialisti February 7, 18:55

  Sa per kujtese Pal Miska ish-i i Birose Enverit ka qene ne zanat sharrexhi. Ka qene nje shprehje andej nga zona e tij qe ne vend te “te cafte ujku” zune ti thoshin “te cafte Pali” bagetive qe largoheshin prej tufe, nga qe dihej oreksi i ish-sharrexhiut qe kur hante gerryente dhe tavolinen.

  Reply to this comment
 12. boston February 7, 22:20

  Feke njuze.

  Reply to this comment
 13. Savraku February 7, 22:28

  Ylli….beji te fala Saliut nga sivellai i tij Izeti prej Tropoje……pastaj vazhdo merru me Edin.

  Reply to this comment
 14. prizem February 8, 00:20

  Skup gazetaresk….nuk tregon asgje. Foto te tilla ka sa te duash Sala, Likja, Basha, Fate Mehdiu etj, etj. dhe askush nuk i ka thene asgje ketyre te fundit. Mos shpertheni kot neper blogje se vetem bolet i rruani Rames keshtu, tregojeni fuqine tuaj me vote dhe nese beheni shumice, shporreni Ramen, perndryshe aty do e keni sa te jete jeta…

  Reply to this comment
 15. Tori February 8, 09:05

  Perse ja dhate voten Rames qe te vazhdoje rrugen e Saliut por meqe ky i fundit spo ju jepte me gje shpresoni se do ju jape Rama.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim