Tiede: S’kam lidhje me PD, bëj detyrën time, kam përgjime të tjera

June 17, 2019 22:44

Tiede: S’kam lidhje me PD, bëj detyrën time, kam përgjime të tjera

Gazetari gjerman i Bild, Peter Tiede ka bërë një bisedë të shkurtër me gazetarin shqiptar Adi Krasta, në News 24, mbrëmjen e kësaj të hëne.

l njohur tashmë për publikun shqiptar si gazetari që publikoi dhjetëra përgjime në lidhje me proceset zgjedhore shqiptare, Tiede në lidhje direkte në Skype tha se puna e tij nuk ka të bëjë me opozitën ashtu siç është akuzuar nga kryeministri shqiptar por se është çështje gazetareske, çfarë ai e konsideron të jetë detyra e tij.

“Nuk ka të bëjë me opozitën. Është çështje gazetarie. Kjo është detyra ime”, tha Tiede nga Gjermania.

Në vijim, Tiede paralajmëroi publikime të tjera për Shqipërinë.

“Kam shumë gjëra sigurisht. Po do publikoj diçka tjetër për bosat e bandave kriminale që blejnë vota për PS-në”, tha ai.

Tiede e përfundoi bisedën me Krastën duke falenderuar në shqip.

e.ll./dita

June 17, 2019 22:44
Komento

19 Komente

 1. Pjetri June 17, 23:00

  Fitore, fitore, fitore!
  Shqiperia u be Gjermani dhe Gjermania u be Shqiperi.

  Reply to this comment
 2. prizem June 17, 23:04

  Ik mor lolo…seria e radhes e Babales nga SHQUP Kinostudio & Salikari.

  Reply to this comment
  • Parti Edver jemi gati kurdohere ! June 18, 00:02

   Armiku i jashtem do te na prishi unitetin e celikte te popullit reth partise legjendare me ne krye super liderin rambo,
   blla,…blla…blla …Edveri u ngjall ! Armiqte e brendeshem dhe te jashtem na kane hale ne sy per sukseset e nje pas njeshme qe na cojne nga fitorja ne fitorje !

   Reply to this comment
 3. Daku June 17, 23:09

  Mohon lidhjet me opoziten? Ahahahahaaa… Sa kom qesh nga ky babalja 3. Po ku i gjete pergjimet zotrote, te poçka gjermones apo te bytha lulit? Se ti gazetari babalja nuk ke nejt as 24 ore gjithsej ne Shqiperi. Sa here ka ardh basha ne gjermani, hop del ky koktrapi edhe ne jep pergjime. Po mire mor gazeka, a smevthia nese ke marre leje nga gjykata per te pergjuar politikanet Shqipetare? Se mqs nuk e ke bere, e ha ti prasin.
  Nuk besoj qe ka ne ndonje vend tjeter te botes nn jerez kaq katila me shtetin e vet si ne Shqiperi. Nuk gjen njerez me te pafytyre dhe mbi te gjitha te palodhur me fushaten e shpifjeve, edhe me vite te njejtat gjera siç ka politikane ne Shqiperi. Mendojeni vetem nje rast, reforma ne drejtesi. Çfare juk kabe bere pd lsi per ta ndaluar. Mendojeni se sa shume kohe, vite per te bere vetem vetingun. Deri sa u desh qe ambasadori Amerikan ti kercenoje per ta votuar. Jo po duam gjysmat ne gjysmat ju. Jo pp nuk e votojme se duam njerezit tane ne komisione, jo po ta shofi komisioni i venezias. Jo pota çojme ne gjykaten kushtetuese. Jo po gjywtaret dhe prokuroret e padosin reformen ne drejtesi tek gjykata e larte…. E ku di un. Mendojeni se sa shume llowe kane bo edhe televizione edhe sa emisione me vite per ket çeshtje.
  Na lodhen per zotin! Paskemi qene popull unik ne bote per maskaralleqe.
  Blendi Fevziu po ben sot emision me nje zell te papare per pergjimet dhe asnje fjale per kreun e opozites qe eshte mare i pandehur per pastrim parash dhe mbi te gjitha juk shkon ne prokurori… Asnje fjale per ket ngjarje me te vertete me prova, e kerkuar nga drejtesia Amerikane… Turp per zotin se ça popull legen qe jemi

  Reply to this comment
  • Bregu June 18, 06:24

   Faleminderit Mr.Peter,nje sherbim i cmuar per popullin shqipetar per te kuptuar realitetin dramatik te vendit prej vagabondeve hajdute qe kane zaptuar pushtetin dhe ne menyre te pa cipe tallen me ate popull fatkeq.Berisha,Basha Meta Rama jane kanceri i ati vendi,kontributi juaj per tju c’jerrur maskat eshte ne dobi te popullit i cili duhet ti hedhi ne pleh keta maskarej qe i pine gjakun per 30 vjet,nje jete te tere
   Shqiperia ka plot djem e vajza te reja te afta per te drejtuar vendin drejt demokracise se vertete europiane
   Vagabondet e sotem duhen cveshur lakuriq ne syte e gjithe botes

   Reply to this comment
 4. Daku June 17, 23:22

  Ky ska lidhje faee me shqupin. Me nje fjale kishin maru hallet e gjermanise, austrise dhe europes qe ky pa dashje na filloi duke pergju ne 2017 ne Shqiperi. Qe ky ne 2017 nuk e dinte nga binte Shqiperia e jo me re humbte kohen me pergjime. Si ka mundesi nuk u mor me Maqedonine app malin e zi? Na e shpifen me keto babalet. Po si ka mu desi qe nuk heqin dore po vazhdojne te behen qesharak. Edhe sikur te dali Rama me video duke hap kutiat vete nuk ndryshon mendje populli per nje kriminel si luli dhe sala, e as per meten dhe moniken. Kaq nuk arrijne ta kuptojne?

  Reply to this comment
 5. Askushi June 17, 23:26

  Ahahahaha. A thua ky qënka gazetari më i ndershëm në botë???

  Reply to this comment
 6. Ujku Plak June 17, 23:33

  Ne vend qe Rama te bente Shtet dhe te fuste ne Vrime te miut para ardhesit u be me Hajdut dhe i priste Shpata ne te gjithe krahet
  Nje K/minister Monster , qe na varferoi edje me shume sa qe edhe femijet tane do te jene me borxhe del dhe thote qe nuk ka ndodhur asgje .
  Ky duhet futur i pari brenda dhe me pak presion i tregon te gjitha çka vjedhur , Ky m.t , Blendi Gojaçi Klosi , Damlla Gjiknuri , Arben Ahmetaj , Taulamt Palla , Vangjel Durrsi, Armamdo Subashi , Dritan Leli dhe radha eshte Shumr shume e gjate .
  Per afer 30 vite Politikanet e te gjithe Kraheve , Vodhen , Prene , Vrane , Tradhetuan , Shiten Vatanin , ua moren tokat pronareve dhe i regjistruan ne emra te Llumit , te Krimineleve , Tjetersuan Universitetet dhe u kujdesen te mernin Diplloma dhe Doktoratura pa bere as 8 Vjeçaren e plot te tjera dhe i bene Qelepir sepse asnje nuk u denua
  Shajne Enverin , por Ai , Enveri ua q.nte Vërromat sepse te fuste ne Vrime per 10 Mije leke te vjetra dhe ne burg nxirje vagona me Krom dhe Baker per 20-25 vite , sa te dilte qumshti i Nenes nga Hundet .
  Po nuk i denuan te gjithe per ato qe kane vjedhur po nuk ua sekuestruan dhe ti fusen ne Burg te nxjeren Krom kjo histori do vazhdoje me çdo njeri qe do veje ne Krye nga te gjithe krahet e Politikes .
  Rama urgjentisht duhet te jape Dorheqje .
  Legeni Rama provokon dhe ben fushate per Hajdutet e Bashkive kur zgjedhje nuk ka ne 30 Qershor .
  Me sa duket Rama do qe ta fut vendin ne flake .

  Reply to this comment
 7. Zigur Qarri June 17, 23:35

  Hahaha….armiku jashtem,objektivi i paranodive te “rilindjes”!Peter Tiede ka lidhje me PD,Peter Tiede eshte shqupist!
  Do te shkeli më ne Gjermani drogaxhiu Edvin Escobar D’Rama,ku te gjith e kan marre vesht se eshte mashtrues?
  Kryeminstri i vetem ne Bote qe akuzohet si perdorues droge,por nuk bën testin!

  Reply to this comment
  • prizem June 18, 14:28

   Eshte hera e pare qe tabloidit te famshem per sensacione, thashetheme apo pornofoto i ofrohet nje pergjim falas nga zyrat e neogestapos ne SHQUP-it…rraca juaj vdes te shikoje ca nga vrima e celesit. Bej durim dhe do e shohesh se si do mbaroje.

   P.S.
   Jam i sigurte qe debilat dhe trushplaret e salikarit nuk e kuptojne kete. TUNG.

   Reply to this comment
 8. shqipe June 17, 23:59

  asnje prove ligjore s’ka kunder te madhit Ed Rama,por veç akuza,sharje e fyerje rruge nge rrugaç te monikes dhe lulush Mender ashishit…Apo jo o, qorri?!

  Reply to this comment
 9. pelivan June 18, 00:01

  Dhe thame, qe paskej ikur gjermani i fundit!!!…

  Reply to this comment
 10. ALBAN DEGA June 18, 00:51

  Replike e detyruar me nje Neo- Gebels te kllonuar ne serat e Perandorise se Djallit Putanin

  SKE LIDHJE ME PD-NE PIEER TIEDE !?

  Genje e genje se dicka do te mbetet Pueter Tiede Gebels !
  Njesoj si PD-ja orvatesh te genjesh por as te genjesh nuk din!
  Si shpjegohet fakti qe te gjitha komentet dhe krijimtaria e vetme e Bild dhe e jotja ne 7 serite e kesaj Babaljeje shqiptaro- gjermane te Partise Babale te Havalese se Shqiperise SaLike Lulush Mona Alibe Bardh Basir Lala jane 10” per qind plagjiature, kopje fjale per fjale e fjali per fjali e deklaratave te Saleh Putaninit, Lulush Karabushit, Mona Cizmes, Gazmend Alibe Salianjit dhe Bandes se Gangstereve te PD LSI-se dhe Oturakut te tyre qe shqiptaret e degjojne me neveri dhe gerditje tash e qe kur filloi lufta per Reformen ne Drejtesi, Vetingun, SPAK-un, Byrone Kombetare te Hetimit qe sponsorizohen dhe udhehiqen nga Nena Boterore e Demokracise, SHBA, Gjermania dhe edhe nga BE-ja e per te cilat Edi Rama dhe qeveria e tij rrezikuan seriozisht qeverisjen e tyre dhe sajrifikuan pushtet per te bere Shqiperine shtet qe pa shtetin ligjor do te ishte ne mire te mis ISHTE fare!
  E mos harro se fushaten e zgjedhjeve parlamentare te 25 qershorit 2917 e kane kontrolluar e deejtuar ne masen 100 per qind 7 ministrat kyc te Sali Berishes dhe Lulezim Bashes. Kryetari i Komisionit Qendror i Zgjedhjeve dhe Avokatja e Popullit ishin dhe keta dy te fundit vazhdojne edhe sot ne ato detyra !
  Me gjej vetem nje fjale, jo fjali origjinale tenden ne ato komente dhe jo vetem te kerkoj falje ty dhe Bild, por edhe deklaroj publikisht se kurre me nuk do te shkruaj asnje koment ne asnje gazete shqiptare ose te huaj !
  Turp per Bildin me hallate per JASHTE dhe nivelin tend mjeran, analfabet ne lemin e gazetarise ore pjelle bastarde e Joseph Goebelsit “ Genje e genje se dicka do te mbetet”
  Se fundi po ti perseris pyetjet e bera para gati nje jave:
  Perse ishje ne Rusi dy here gjate muajit te fundit !?
  Ke takove!?
  Cfare udhezimedh tu dhane per Babalen Shqiptaro- Gjermane !?
  Sa u pagove prej tyre dhe prej Babaleve te opozites Babale te Havaleve te Shqipërisë SaLike Ramollah Ajatollah Milloshevic Putaninit ?
  Ka edhe me… !

  Reply to this comment
 11. ALBAN DEGA June 18, 01:01

  Replike jo… sfide e detyruar me nje Neo- Gebels te kllonuar ne serat e Perandorise se Djallit Putanin

  SKE LIDHJE ME PD-NE PIEER TIEDE !?

  – Edhe Saladini peshtiroset nga megagenjeshtra jote edhe me e trashe se ato te Lulezim Karabushit qe genjen edhe per oren!

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Genje e genje se dicka do te mbetet Pueter Tiede Gebels !
  Njesoj si PD-ja orvatesh te genjesh por as te genjesh nuk din!
  Si shpjegohet fakti qe te gjitha komentet dhe krijimtaria e vetme e Bild dhe e jotja ne 7 serite e kesaj Babaljeje shqiptaro- gjermane te Partise Babale te Havalese se Shqiperise SaLike Lulush Mona Alibe Bardh Basir Lala jane 10” per qind plagjiature, kopje fjale per fjale e fjali per fjali e deklaratave te Saleh Putaninit, Lulush Karabushit, Mona Cizmes, Gazmend Alibe Salianjit dhe Bandes se Gangstereve te PD LSI-se dhe Oturakut te tyre qe shqiptaret e degjojne me neveri dhe gerditje tash e qe kur filloi lufta per Reformen ne Drejtesi, Vetingun, SPAK-un, Byrone Kombetare te Hetimit qe sponsorizohen dhe udhehiqen nga Nena Boterore e Demokracise, SHBA, Gjermania dhe edhe nga BE-ja e per te cilat Edi Rama dhe qeveria e tij rrezikuan seriozisht qeverisjen e tyre dhe sakrifikuan pushtet per te bere Shqiperine shtet qe pa shtetin ligjor do te ishte ne mire te mos ISHTE fare!
  E mos harro se ne fushaten e zgjedhjeve parlamentare te 25 qershorit 2917 e kane kontrolluar e drejtuar ne masen 100 per qind 7 ministrat kyc te Sali Berishes dhe Lulezim Bashes. pra te PD-se, Kryetari i Komisionit Qendror te Zgjedhjeve dhe Avokatja e Popullit ishin dhe keta dy te fundit vazhdojne edhe sot ne ato detyra !
  Me gjej vetem nje fjale, jo fjali origjinale tenden ne ato komente dhe jo vetem te kerkoj falje ty dhe Bild, por edhe deklaroj publikisht se kurre me nuk do te shkruaj asnje koment ne asnje gazete shqiptare ose te huaj !
  Turp per “Bildin me hallate per perjashta” dhe nivelin tend mjeran, analfabet ne lemin e gazetarise ore pjelle bastarde e Joseph Goebelsit “ Genje e genje se dicka do te mbetet”
  Se fundi po ti perseris pyetjet e bera para gati nje jave:
  Perse ishje ne Rusi dy here gjate muajit te fundit !?
  Ke takove!?
  Cfare udhezimedh tu dhane per Babalen Shqiptaro- Gjermane !?
  Sa u pagove prej tyre dhe prej Babaleve te opozites Babale te Havaleve te Shqipërisë SaLike Ramollah Ajatollah Milloshevic Putinit?
  Ka edhe me… !

  Reply to this comment
 12. Vezhguesi June 18, 01:54

  https://en.wikipedia.org/wiki/Bild

  Gazeta Bild (ose Bild-Zeitung, fjalë për fjalë Foto; [bɪlt]) është një tabloid gjerman botuar nga Axel Springer AG. Gazeta është botuar nga e hëna deri të shtunën;…… Bild është tabloid në stil por broadsheet në madhësi. Është gazeta më e shitur evropiane dhe ka qarkullimin e gjashtëmbëdhjetë më të madh në mbarë botën. [2] Bild është përshkruar si “famëkeq për përzierjen e tij të thashethemeve, gjuhës së nxehtë dhe senzacionalizmit” dhe si një ndikim të madh në politikanët gjermanë. [3] Ekuivalenti i tij stilistik dhe gazetaresk më i afërt i gjuhës angleze konsiderohet shpesh si gazeta kombëtare britanike “The Sun”, gazeta më e shitur evropiane e tabloidëve, me të cilën ndan një shkallë rivaliteti. [4] [5]

  Der Spiegel ka shkruar në vitin 2006 se Bild “fluturon vetëm nën pragun e pakuptimtë të tabloidëve amerikanë dhe britanikë … Për dëshpërimin gjerman, është një dozë ditore e pornografisë së butë me rezolucion të lartë”. [7] Sipas The Guardian, për 28 vjet nga viti 1984 deri në 2012, Bild kishte femra topless që shfaqeshin në faqen e parë; letra publikoi më shumë se 5.000 fotografi topless. [8]

  Reply to this comment
 13. Adih June 18, 14:50

  Danke herr Peter !
  Ju falenderojme nga zemra ,per kete ndihme te madhe qe po na jepni ne popullit te ndershem Shqiptar .
  Pamvaresisht se ne populli , i dime te gjitha,leida nuk kemi fprce ,per kete ju keni mirenjohjen me te madhe nga ne. .Banda e te gjithe politikaneve te ketyre 30 viteve te fundit ne unison me njeri tjetrin ka dale jashte kontrollit .Pervec qe na kane vjedhur e shktaeruar ,por mbi te gjitha nga mos ndeshkimi nga korrupsioni galopand ,por mbi te gjitha doja tju thoja personalisht se ne ketu nuk e njohim fare dinjitetin ,mafja 30 vjecare na i ka rrembyer dinjitetin brutalisht (eshte pasoje me koshjence e mos zbatimit te ligjit ).Besoj se po me kuptoni zoti i nderuar gazetar ,prandaj ke nga te gjithe shqiptaret e ndershem nje Danke te madhe.dhe mirenjohje te thelle..

  Reply to this comment
 14. Adih June 18, 14:52

  Danke herr Peter !
  Ju falenderojme nga zemra ,per kete ndihme te madhe qe po na jepni ne popullit te ndershem Shqiptar .
  Pamvaresisht se ne populli , i dime te gjitha,leida nuk kemi force ,per kete ju keni mirenjohjen me te madhe nga ne. .Banda e te gjithe politikaneve te ketyre 30 viteve te fundit ne unison me njeri tjetrin , ka dale jashte kontrollit .Pervec qe na kane vjedhur e shktaeruar ,por mbi te gjitha nga mos ndeshkimi nga korrupsioni galopand ,por mbi te gjitha doja tju thoja personalisht se ne ketu nuk e njohim fare dinjitetin ,mafja 30 vjecare na i ka rrembyer dinjitetin brutalisht (eshte pasoje me koshjence e mos zbatimit te ligjit ).Besoj se po me kuptoni zoti i nderuar gazetar ,prandaj ke nga te gjithe shqiptaret e ndershem nje Danke te madhe.dhe mirenjohje te thelle..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim