Gazetari i njohur, ish-ministrit: Kollaj të bësh sikur lufton krimin në politikë, një muaj pasi të shkarkojnë, ndërsa një muaj më parë firmos këtë letër…

August 4, 2020 18:16

Gazetari i njohur, ish-ministrit: Kollaj të bësh sikur lufton krimin në politikë, një muaj pasi të shkarkojnë, ndërsa një muaj më parë firmos këtë letër…

Botuesi i gazetës “TemA” Mero Baze, ka komentuar vendimin e ish ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati për të emëruar si konsulle nderi të Kosovës në Vlorë bashkëshorten e biznesmenit Ylli Ndroqi, Mimoza Ndroqi.

Për gazetarin ky është një vendim i pakuptimtë duke shtruar pyetjen se pse ky emërim mund ta nderonte Kosovën në vendin ku është ngritur flamuri i shpalljes së pavarësisë..??

Ndër të tjera Baze shkruan në rrjetin e tij në Facebook:

“Prej vitit 1991 shkruaj për Kosovën dhe në shtypin e Kosovës.

Kam shkruar dy libra për Kosovën dhe qindra artikuj.

I njoh personalisht nga Ibrahim Rugova i ndjerë, tek Bujar Bukoshi, e deri tek Hashim Thaçi e Albin Kurti.

Kurrë nuk më ka shkuar në mendje të jem konsull i Kosovës, apo dhe pasaportë mbajtës i saj, edhe pse e njoh Kosovën e kam ndihmuar atë më mirë dhe më shumë, se Ditmir Bushati.

S’di pse këtij i është mbushur mendja që zonja në fjalë e nderon Kosovën si konsulle nderi në Vlorë aty ku është ngritur flamuri, pasi i njëjti ministër ja kish hequr këtë detyrë burrit të saj si Konsull i Meksikës për këto histori që po dalin.

Kollaj është të bësh sikur lufton krimin në politikë, një muaj pasi të shkarkojnë, ndërsa një muaj më parë firmos këtë letër”, shkruan Baze teksa përcjell edhe faksimilen e emërimit që mban firmën e ish ministrit Ditmir Bushati.

l.h/ dita

August 4, 2020 18:16
Komento

19 Komente

 1. Jamarber August 4, 19:53

  Mero injoranti, sado te kesh shkruar per kosoven, je kthyer ne rilindas te vertete. emerimin e ka bere kosova në baze te nje mareveshje dypaleshe mes qeverive e jo bushati.
  te njejten pyetje duhet ti besh mikut tend Rama.

  Reply to this comment
 2. Konsullesha e Vlonjateve August 4, 19:55

  Tashme kosovaret per me shkue ne Vlore kan’ me i ra na NDROQI qe o Ylli i Skiperise.

  Reply to this comment
 3. shejtane & shenjtore August 4, 20:34

  qe eshte mero guri baze..gazetar-analist I zoti nuk diskutohet eshte maje e mprehte

  por ai ka dy perversitete

  e para
  eshte nje nga kanibalet artificjale ..te paguar kunder pushtetit te viteve 1945-1990 duke dashkaloqizuar gazeten e tij..
  .
  e dyta
  me shume lehtesi mund te shese dinjitetin qe me nje artikull “professional” te godase me snajper cilindo shqipfoles..
  .
  Ne rastin e Ndroqit keto emrime jane bere kur ai ishte I ‘PASTER” dhe nuk duhet Mero Gelbaza te godase nje person pak para varrimit..
  .
  Autogoli I prodhotit Mero eshte se duket qarte qe cuni I Guri Bazes paska qene pretendent per vendin e gruas Ndroqit dhe nxorri kallashin per te vrare nje njeri ne buze te varrit

  I kujtojme MEROS SE NE KOHEN E SALI BAZISHES ambasadore monsta si Mehmet Elezi…Besnik mstafa…Pellumb kurva…Mal berisha lisjen bashkurti…mbulonin kryeqytet e botes..para te cileve kjo e Ndroqit duket shenjtore

  turp !

  Reply to this comment
 4. Fisniku August 4, 20:54

  Po ty o Mero kush te ka bere konsull LOLO te qeverise Rama ne Shqiperi?
  Ke 7 vjet ,qe pasi i lepive bythen Berishes,tani te njejten gje po ben me Ramen!
  Ti nuk i ke sherbyer asnjehere as Kosoves e as Shqiperise,por vetes!

  Reply to this comment
 5. Mezani August 4, 23:27

  Mos e kruj me Mero Emfiteozen!

  Reply to this comment
 6. Po po po.. August 5, 08:55

  Sakte Mero, je gazetari me i kthjellet ne panoramen konfuze shqiptare te gazetarise…. Perse nuk botoni edhe artikullin e Frrok Cupit per “gazetaren” Sonila

  Reply to this comment
 7. Zigur Qarri August 5, 09:28

  Që Demokracia shqiptare eshte ne kete derexhe,duhet tia dijm per faleminderit lukunisë së zagareve provinciale te pushttetareve,
  te tipit Mero Baze.Para tre Vitesh,Mero Baze mbronte Ditmir Bushatin po per te njejtin problem!Behej fjale per Motren e Aleksader
  Frangajt(TV Klan)Majlinda Dodajn,Ambasadore ne Vatikan.Bushati i kishte kerkuar disa here Kryeministrit D’Rama qe ta largonte,per paaftesi,kerkese kjo e Vatikanit,por Kryeministri nuk ka pranuar.Emerimet i bën Edvin Escobar D’Rama,Bushati eshte i detyruar te
  firmose.Edvin D’Rama le shpesh zv.Kryeministrin te nenshkruaj,ndersa Teatrin e largoi fare nga vetja,duke ia faturuar Erion Veliajt shembjen.Keshtu qe,Gruaja e Ylli Ndroqit,Motra e Aleksander Frangajt ashtu si edhe Vellai i Arjan Çanit(Zona e lire),Alket Çani,
  dipllomat ne France,jan emerime te kryeatarit te mafies “rilindase”,Edvin Escobar D’Rames,per megafonet mediatike.Edhe Françesko
  Beketit i propozoi D’Rama per Gruan ose Nënën(pasi te merrte nenshtesine shqiptare) nje vend per Ambasadore,por ata nuk kishin
  deshire.Ylli Ndroqi,Françesko Beketit,Aleksander Frangaj,Arjan Çani….Pas 2 viteve punë në Bashkinë e Tiranës, Aldion Baze,i
  biri i Mero Bazes(megofon e njohur i Berishes dhe tani i Rames),“shpërblehet” me master 50 mijë euro në Londër!

  Reply to this comment
 8. Nje Tiranas August 5, 09:39

  Or Mero Abazi, Ministri Bushati firmosi ate leter pa pasur informacionin e duhur, pasi nuk eshte i rekrutuar nga agjenturat e huaja dhe antishqiptare sikurse ti.

  Reply to this comment
 9. Vatra August 5, 11:19

  Sa i përket publikimeve të M. Baze për Kosoven ato në përgjithësi kan qenë dhe janë në vijen politike të Salih Berishës për ato grupe dhe individ që Kosoven e shifnin në Serbi koha e dëshmoj këtë ky është Baglush Morina i dytë

  Reply to this comment
 10. XXXL August 5, 11:23

  Bushati edhe vetë ishte në Beograd por kur dështoi si kuader i pa aftë atëher u këthy te strofulla e horrav

  Reply to this comment
 11. tomorraku August 5, 14:54

  Mos u nxitoni komentus te nderuar,se ceshtja Ndroqi dhe asaj “Konsulleshes”se tij do te kthjellohet shpejt,perderisa ka 18muaj qe ndiqet e hetohet!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim