Gazetari ironizon deklaratën e Ramës në Kongresin e PS

February 29, 2020 18:27

Gazetari ironizon deklaratën e Ramës në Kongresin e PS

Gazetari Dritan Hila, i njohur si një nga mbështetësit më fanatikë të Ramës, ka ironizuar deklaratat e këtij të fundit në kongresin e PS.

Rama kërcënoi (për të disatën herë gjatë këtyre viteve qeverisje) se nuk do të tolerohen më ata kryetarë organizatash që kërkojnë punë vetëm për kushërinjtë e tyre.

“Edi Rama: “Nuk do tolerohen me ata kryetare organizatash qe kerkojne pune per kusherinjte…….pastaj ……. duhet te interesoheni per punesimin e njerëzve”. (O njësh, po si i behet që vetëm kushërinjtë kërkojnë punë, se i mbajti kryetari organizatës me shpresë që ky vend do behet. Të tjerët ja kanë mbathur me kohë)”,- shkruan në një reagim në Facebook, Dritan Hila.

l.h/ dita

February 29, 2020 18:27
Komento

2 Komente

 1. Erhard February 29, 20:56

  U&ne isha antar i PS-se,por sa erdhi PS-ja ne pushtet ne 2013 me hiqen nga puna se isha punesuar qe ne kohen e PD-se!
  Dhe pastaj ai drejtori qe me hoqi mua nga puna,pasi i doli boja si i korruptuar,Rama e perzuri dhe e coi ambasador ne Turqi!
  Dhe pas Turqise,kur i plasi skandali i djaloshit ne Siri Rama u detyrua ta heqe kete palo drejtor ambasador!
  Ndersa une,socialisti pd-ist,sot punoj ne nje institucion te rendesishem financiar nderkombetar si…i “pa afte”!
  Ky eshte pusht-pushteti i Rames!

  Reply to this comment
 2. Leta March 1, 21:47

  Na cane bythet me kongreset e minipithrave , kongrese vetem korea e veriut e tradhetari i shqipove i biri kristaqit ben ..nuk keni turp o shqipo qe shkoni e grumbulloheni si lopet pas nje agjenti serb????turp

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim