Ky është gazetari për të cilin folën mbrëmë Salianji dhe Alibeaj

May 18, 2018 15:22

Ky është gazetari për të cilin folën mbrëmë Salianji dhe Alibeaj

 

Pas historive me shërbime të huaja dhe të fshehta, deputetët e PD Salianji dhe Alibeaj pas thirrjes nga Prokuroria  deklaruan mbrëmë se materialin ua ka dhënë një gazetar.

Ata nuk e bënë të ditur emrin e tij, por ai që intervistoi Albert Veliun dhe bëri intervistën e publikuar nga PD, është Jetmir Olldashi, shkruan Top Channel që i ka kërkuar edhe një intervistë, por ai ka refuzuar të flasë.

Jetmir Olldashi, aktualisht administron portalin online “Boldnews”, ndërsa më herët ka qenë pjesë e stafit të emisionit “Të Paekzpozuarit” gjatë kohës kur emisioni transmetohej në “Ora News” dhe “News 24”.

Olldashi, ka punuar pranë Autoritetit të Mediave Audiovizuale si dhe në ndërmarrjen e Ujësjellës Kanalizime, kur kryetar bashkie ka qenë Lulzim Basha.

Partia Demokratike u kujdes ta shmangte emrin dhe fytyrën e tij gjatë transmetimit të intervistës me Albert Veliun, por kolegët që e njohin e identifikuan.

a.s/dita

May 18, 2018 15:22
Komento

16 Komente

 1. Jetimet e 21 Janarit May 18, 15:54

  OLLDASHI!?NA TREGONI RRENJET E MBIEMRIT DHE KA LIDHJE ME XHIHADISTIN SOKOL OLLDASHI ME ISH NOMEKLATUREN E KRIMIT DASHNOR MAMAQI DHE KRUSHKUN THOMA OLLDASHI DY GJYSHERIT E SOKOL OLLDASHIT QE DEKLARONTE QE NE 21 JANAR PO TE ISH NE VEND TE BASHES MINISTER I BRENDSHEM DO VRISJA JO TRE PO TREQIND!!!???

  Reply to this comment
 2. XXXL May 18, 15:55

  Nje tjeter rrace e qelbur nga Olldashet, Berishovic pasi i perdor u fut gishtin ne bythe, si atij gangsterit tjeter qe i beri gropen ne Rrugen e Krrabes.
  “Gazetar” qe ka punuar ne Ndermarrje Komunale, paska grumbulluar kanoce per kunatin e Lulushes. Qelbo.

  Reply to this comment
 3. Xxx May 18, 16:00

  Me pak fjale nje kelysh i PD. Pjese e skenarit anti BE.

  Reply to this comment
 4. ERMALMAMACIU May 18, 16:02

  NJE LUTJE PER ATE QE E DI KETE PYETJE
  .
  A KA LIDHJE ME SOKOL OLLDASHIN ??

  SEPSE KUR E VRANE SOKOLOLLDASHIN U GEZUAN JO VETEM

  PD-PS-POLICIA-PROKURORIA POR DHE FAMILJA POR ME SHUME ERMAL MAMAQIU NDOSHT ADHE KY QEROSI

  Reply to this comment
 5. Lexuesi i gazetareve May 18, 16:05

  Duket nga menyra si shef Sali pordhen qe eshte nje gazetar te cilit i intereson vetem gazetaria e pavarur dhe faktet e paanshme

  Reply to this comment
 6. peoples May 18, 16:34

  Oh c;fytyre e ‘Bukur’ Si shpjegohet qe te gjithe keta qe meren me keto pune jane MAJMUNA.

  Reply to this comment
 7. fteri May 18, 16:47

  “Arti ” i plehrave 27 vjeçar të analistve dhe gazetarve të PD-së ,që është mbështet S.Berisha dhe L.Bashës ka qenë përdorimi i shpifjes “çimkës ” ,ku në thelb është krimi,vjedhja ,mashtrimi,dizinformimi i opinjonit !….. .

  Plehrat kan lulëzuar në PD,si deputet,analistë e gazetar të S.Berishës .dhe Lulëzim Bashës që u kan shërbyer 27 vjet këtyre hajdutve,vrasësve e tradhëtarve në rrugën e mbrapësht të djegëjes shqipërisë deri te ky gazetari kamikaz Jetmir Olldashi,Ali beu,Saljan ballgjëri etj…

  Këta rrugaq jan plehra të bukura e dekorative kundër qeverisjes E.Ramës për S.Berishën .L.Bashën kan rëndësi politike për vazhdimin e rimarrjen e pushtetit nga kapobanda e Sali Satrap-berishoviçit dhe L.Bashës i vodhi 10 vota në tavolin dhe mori detyrën e kryetarit bashkisë tiranës !…

  Eksponentët tipik të kësajë çorbae të prishur të çimkave të PD-së jan fundrinat e kazanit që u vjen era llagëm ,po gatuan Lulëzim Basha në SHQUP me gazetar,opinjonisët e deputet ku ka mbledhë turli mbeturinash e prostitutash ,ku drejtori ekzekutiv është L.Basha,që formuloi idenë e kësajë vidjo ,për të shkarkuar me çdo kusht F.Xhafajn

  Skenaristi i vjetër dhe shëpifsi i çimkave mos harrojm është S.Berisha ,sepse Luli i vetëm nuk mund ti përballoi gjithë këto plehra dhe mbeturina të kazanit SHQUPIT ,që u jan mbledhur si muti pas këpuce si ky bashkëpuntori “X” !…

  Reply to this comment
  • koloneli May 18, 17:24

   fteri me vjen keq per paragrafin e trete..

   bashkia e tiranes nuk u vodh nga basha apo keto birbot…
   .
   nese nuk e ke kuptuar qe skenaristi ishte Arvizu qe perveshi menget dhe ja futi Rames turpin e pac per vete ??

   se ka dy mundesi:

   Ose Arvizu ishte ushtar i Bashes.( qe e ka kartabjanken qe ne Hollande).

   .ose duhet te respektojme Bashen qe shkeli me kembe ambasdorin e shtetit me te fuqishem te botes…

   Reply to this comment
 8. fteri May 18, 18:31

  “Koloneli ” ,ke të drejtë !…
  -është ambasadori që Sali Shpellarin e quajti burr shteti ,kjo është shumë e shëmtuar kur quan burrë shteti një vrasës të gërdecit e 21 janarit e gjithë shqipërisë !……

  Amerikën e kemi quajtur perendi .a’ mos vallë vdiç perendia ?
  Kush e mori më çafë perendinë amerikane ,kur kjo deklarat së bashku me përvjeljen e mëngëve goditi si bombë opinjonin publik shqipëtar ?..
  Vras mendjen për të gjetur shkakun :

  -Kush e mori më qafë perendimin dhe Amerikën ? Kolera ,tuberkulozi apo kanceri ?
  Fenomeni është interesant, në të vërtet asnjë nga këto ,por vetëm Elez Biberajt ,Berishajt,Lulashët ,Fazëlliqët e Fashistë e Ballistë së bashku me disa ambasador si Arvizu etj që nuk nihnin agjë rreth këtij klani kriminal i rrethuar nga opinjonistë e gazetar bythëlëpirës që i vunë zjarrin e dogjën e shkatrruan shqipërinë

  Por e vërteta e hidhur është se këta kriminel shqipërinë po e mbajnë akoma çiflik të tyre .Berisha u flak nga pushteti ,por mbeti Lulashi në kolltukun e partisë tijë .Pra ,vendin e burrit të shtetit e zuri i biri, Lulashi bashkëpuntor në ,krime ,vjedhje e vrasje .

  Pushteti i PD-së mbeti në duar të sigurta ,kujdes duhet të ketë ambasadori Lu se përsëri këtij fundit do na i thotë një ditë burr shteti ? Faleminderit Kolonel !

  Reply to this comment
 9. vasili May 18, 19:17

  Ky surrat ndjen kenaqesi kur rrjedh si gjiriz kulle.

  Reply to this comment
 10. Rami May 18, 19:33

  I neveritshem, si Hamza Kastrioti!
  Keto kurva i sherbejne edhe Milosheviçit, boll qe te paguhen mire.
  Jane Keta qe neper sitet e tyre (Boldnews) flasin per moral kur jane fare te vetedijshem qe morali i tyre eshte 0!
  Gjuha e ketij eshte ngjitur 24 ore ne 24 tek bytha e Sali Qenit, keshtu e ka zgjidhur problemin e jeteses ky bole kurva.
  Nuk besoj se ka ndryshim midis ketij dhe atij Babales, jane e njejta race kurvash.

  Reply to this comment
 11. Aliu nga Selenic May 18, 20:02

  Mjafton qe ketyr u dole rrenjet ne sheshe. Keta antikombetar te cilet per intersat e tyre te qasti shesin interesat e vendit te tyre.
  Keta per dite e me shume po veshen me petkun e tredhetise se shqiptarve dhe te kombit ne tersi.
  Kam bindje qe populli do ti perjashtoi nga e drejta e votes pasi keta ja kane ber borxha shqiptarve qe voten e tyre te mos e marrin me.!

  Reply to this comment
 12. demo May 18, 22:13

  Rraca Olldashi nga Otllaku Beratit,Komuna Lefter Maliqit.
  Zagare te sigurimit shtetit,hetues te sigurimit,ngatrrestare,intrigante,
  delenxhinj..Sekush e persekutoi Sokol Olldashin me babane oficer,por llumi i llumit te vrasesve,hajduteve drogmeneve,te Shijakut ishin shoqeria Sokol Olldashit.DHE KUR RRI ME QEN,DO BEHESH ME PLESHTA.

  Reply to this comment
 13. info analitike May 19, 03:29

  Ashtu de shoke te Dites tabele qitje ta beni kete gazetarin per kokepalaret e forumit. Ketu ka gazetare me integritet si Bedriu, Viktori, Xhevdeti..ata po qe Jane me te devotshem se qy gazetari ne misionin e mbrohtjes se partire.

  Reply to this comment
 14. seat May 19, 14:09

  Edhe ajo qe dje u nxorr si gazetare nga Kasem kapter Hysenbelliu para Edi Rames ne konference shtypi dhe i beri ate pyejten e dheen me porosi, eshte e bija e nje ekstremisti te PD ne keto 27 vite, por me familje burra, gra, nuse, dhendure, niper e mbesa ekstremiste komunistesh dhe super spiunesh ne diktature. Xhahai i saj aktualisht punon shofer shefash tek Ministria e Brendshme. Babi i saj, ne cdo pushtet te PD ka punuar vetem drejtor gjimnazi dhe drejtor i pallatit kulures ne Tepelene, kurse ne vitet 1993-1997 kishin hapur nje firme piramidale me emrin “Bilo” me te cilen zhvaten qindra milion leke nga populli

  Reply to this comment
 15. Fidel Kastro May 19, 15:21

  Komentues , mbeshtetes te rilindjes bolshevike te Ed droges, mos i beni biografine gazetarve, merruni me te vertetat. Nuk kane faj gazetaret se ” FOTOGRAFOJNE NJEREZ TE PUSHTETIT ME BREKET NEPER KEMBE.
  Nje keshille te sinqerte; Tregohuni te kujdesshem , mos u dehni nga pushteti , kushdo qe do ju shohe bythe zbuluar do ju nxjerre ne fotografi, keshtu fajin e keni vete .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim