Gazetari – Berishës: Je vrasës, do bëj kronikën e arrestimit tënd

February 26, 2018 22:27

Gazetari – Berishës: Je vrasës, do bëj kronikën e arrestimit tënd

 

Mbrëmjen e sotme, në emisionin “Studio e Hapur” u diskutua çështja e legjitimitetit të zyrtarëve që do të negociojnë me palën greke për kufirin detar.

Por debati në studio është “ndezur” me pjesëmarrjen e ish-kryeministrit Berisha me anë të telefonit.

Debati:

Sali BerishaSë pari dëshiroj të theksoj se ky informacion është botuar direkt në të gjitha mediat. Është konfirmuar sot nga Sali Berisha, Oficer madhor dhe gjeneral të ushtrisë shqiptare e kanë konfirmuar. Por në mënyrë indirekte e konfirmoi edhe Ministria e Mbrojtjes sot. Nga ana tjetër e konfirmoi edhe vetë i akuzuari, sepse ai është larguar në vitin 2012 dhe nuk ka shkuar në asnjë proces gjyqësor.

Artan Hoxha: Ashtu siç gënjen ti edhe për atë dëshmitarin e kanabisit. Je ti në atë video që thua dua gjallë a vdekur dhe s’iki nga Tropoja pa e marrë me vete. Je ti Berisha që u kape duke manipuluar prova në 21 janar. Nëse unë dy herë nuk të kam kthyer përgjigje të premtoj se do ta bëj. Dhe Haklaj u vra më para. Dhe ke 150 vrasje në Tropojë. Siç zhduke Remzi Hoxhën, t’i kam nxjerrë kufomat nga varri. Më lë mua në ngarkim vrasjen e një personi që unë kam akuzuar Policinë e Shtetit.

Sali Berisha: E ke vrarë.

Artan Hoxha: Zoti Berisha nuk më tremb dot mua.

Sali Berisha: Ti ke qenë bashkëpunëtor i Haklajve. Ai është bashkëpunëtor bandash, krimesh.

Artan Hoxha: Po, po, jam…

Sali BerishaPo ti ke vrarë dëshmitarin. Ti je hjeksi i dëshmitarit.

Sali Berisha: Je i pafytyrë që përdoresh nga çdo bandë dhe flisni për çdo bandë...

Artan Hoxha: Po pse more nuk i çon këto prova në Prokurori? T’i kam lënë duart me gjak. Këto shantazhet mos i konsumo me mua se nuk më tremb dot!

Sali BerishaShiko, ti je një bandit dhe vetëm gazetar nuk të marr ty unë.

Hoxha: Ti lëviz me eskortë dhe me truprojë, ndërsa unë lëviz me këmbë dhe tek kulla jote. Mos më krahaso mua me banditë, do shkosh si Pinoçeti në burg, dhe unë do bëj kronikën tënde ta premtoj. Ku ke e atë kasetën e Zenel Nezës, që e dërgove jashtë.

Berisha: Të gjitha bandat që kanë qenë në shqipëri kanë marrë atë që kanë, ai është një halabak, një bisht i Haklajve është një turp i shekullit.

e.k/dita

February 26, 2018 22:27
Komento

15 Komente

 1. BLACK SWAN February 26, 22:40

  çfare e gjeti kelyshin plak qe ju prish qetesia ??
  pupupu , te akuzoje Berisha te tjeret qe kane ber vrasje, del pa piken e turpit dhe thote ke ‘vrare deshmitarin’ ,
  si ata qe niste per gjah ….

  shtrengo dhembet e krimbur plak gojendyre , se te paska ardhur hakut me Pinoçetin !!!!

  Reply to this comment
 2. Bravo Artan djali . February 26, 22:44

  Bravo ,
  se u be krimineli salih brrisha i padurushem ne mediat shqiptare ,
  nnji funderine qe ka mbas kurrisi mijra vrasje shqiptaresh ,
  e qe do duhej te ishte arrestuar me kohe ,
  per krimet e tij ,
  per vjedhjet ne miljarda ,
  per demet ne miljarda qe i ka shkaktuar shtetit Shqiptare,
  per tradheti ndaj Atdheut ,

  nji funderine politike ,e kryekrimineli Shqiperise qe duhet ti jepet Gahey ,
  qe nuk ka len shqiptare pa e akuzuar si kriminele e
  mafioze !

  Arrestoheni karkaurven e vicidolit o shtet i degjenruar
  cfar pret me ?!

  Reply to this comment
 3. demo February 26, 22:52

  Bo,bo bo ,ky kujton se eshte ne 91 kur ndersente halabaket kunder Gramoz Pashkos.Cfare agjenture s`i ngjiti si kopili ne preher,derisa e zhduku ne det.Ka ardhur koha ti mbaje ne preher kopilat e vet,se nuk ja mban kush.

  Reply to this comment
 4. aty February 26, 22:55

  Ne fillim te arrestojne te birin , zenin se aty i dhemb me shume pastaj plakushin e zgjebosur.Cda njeri ne shqiperi mund te flas o te bej moral por vetem ky moster nuk duhet, i ka duart te lyera me gjak dhe ka qene antare i PPSH.

  Reply to this comment
 5. FORSTER February 26, 22:56

  Dhe me ne fund e nxorri koken “gjarperi sali berisha”,te pakten ja u paska friken Haklajve,por a e mendove” o gjarper”qe do vinte nji dite qe s’do ishe President apo K/minister dhe keta Haklajt do te zhdukin krejt familjen me soj e sorrollop,le qe ti s’ke frike se ke ate sy -peshkaqenin,sa ta kesh zenin sali-gjarperi ,mos ta ndjeje fare,oh se harrova ti ke edhe giten,malltezin,nuk te lene te vuash tani ne pleqeri o “gjarper-I-zi.”Dite te mira do te vine per popullin SHqiptar ,o gjarper I zi,kurse ti dhe ajo shpurra jote do ti heqin te gjitha keto bema qe I ke bere popullit o gjarper.

  Reply to this comment
 6. Cuku February 26, 23:42

  Z.Artan Hoxha ,te lumte mor djale ,,,,,hallall ,,,ti e nxorre zbuluar kete vrases me 21 Janar,,,,,,Ti ja corre masken ketij krimineli ,,,,,,,,,

  Reply to this comment
 7. niku February 27, 01:25

  Lereni salen,s ky ca ka ber ka ber ishte koha vet….ju merreni me kto krime se po ndodhin tani ce keni shtetin ne dor.keni bosa krimi e bisnezmen ce kane ven leke me te zez as shteti ska b*th te merret me to.ke dhe tin sa ta dush o hoxha po sta mban tju a permendish emrat as krinet ce kan ber bosat e krimit.

  Reply to this comment
 8. Kris 1 February 27, 02:35

  Eh o Artan,
  I paguajme eskorte,zyra e shpenzimet nje krimineli.Sa te kete rilindjen Saliu do te na lodhi veshet dhe do te na ndyje mjedisin

  Reply to this comment
 9. spata February 27, 09:00

  Ne Angli nje deputet shkoj me vones ne seancen plenale . Nuk suportoj dot kritikat dhe menjeher dhe doreheqje . Ky qeni yne ,qe na u be rropoth per 27 vjet ,nuk di gje tjeter vec se ta shkaterroje vendin .
  Arthte dita e i pagohfte me lemeri .

  Reply to this comment
 10. fteri February 27, 09:06

  një bravo të madhe Artan Djali ,por me S.Berishën duhet përdorur vetëm gjuha e ligjit .i duhen vënë hekurat këtijë k/krimineli në këmbë e duar me që ligji nuk ka pushkatim.
  Ti Artan je shembulli i vetëm që i delë ballë përball si burrat këtijë vrasësi ,kur të tjerët deputet,analistë ,gazetar ulin veshët përball krimeve të Saliut ,e kan frikë se u nxjerr të palarat.Ke gjithë respektin e opinjonit të ndershëm shqiptar,faleminderit .

  Reply to this comment
 11. intelektuali February 27, 10:38

  SALI BERISHA ESHTE TURPI DHE REZILI I NJE VRASTAR DHE KUSARI ENVERIST QE MBAN PENG VATANIN ME KRIMET E TIJ MONSTRUOZE

  por:

  Pyetja thelbesore qe shtrohet sot para shqyptareve eshte:

  PSE EDI RAMA DHE RILINDJA E TIJ MASHTRUESE NUK NDERMORI ASNJE NISME LIGJORE PER TE NDESHKUAR KUSARIN DHE VRASTARIN ENVERIST SALI BERISHA?

  perkundrazi:

  Ja ku po e shikojme si KOQE molle te dale pa piken e turpit ne emisione TV dhe te kercenoje gazetaret dhe askujt nga shteti dhe pushtet te mos i beje pershtypje ky krim i Kulcedres Enveriste Sali Gerdeci.

  PSE EDI RAMA U FSHEH SI SKUTH PAS DREJTESISE SE KORRUPTUAR KUR ERDHI PUNA TE NDESHKONTE ME DOREN E NJERIUT QE ZGJODHEN SHQYPTARET PER TE RIVENDOSUR DREJTESI?

  Te vjen peshtire te degjosh sesi media jone e pjerdhur kombetare, por edhe deputete e politikane qe nga Edi Rama e te tjere i drejtohen ketij vrastari dhe kusari komunist njesoj si Enver Hoxha: “Doktor Berisha”!?????

  CFARE MUT DOKTORI ESHTE SALI BERISHA?

  Kur asnje minute te jetes se tij kriminale nuk ka mbajtur dhe respektuar BETIMIN E HIPOKRATIT? Qe nga Shoshori i mjere kur kerkoi varjen e tij ne litar si nje servil i peshtire i Partise se Punes per te vazhduar me kallezimet tek sigurimi i kolegeve te tij me te afte e per te perfunduar tek vrasjet makaber te Remzi Hoxhes dhe Kosta Trebickez, ne Gerdec e 21 janari si nje MONSTER biblike, si nje VAMPIR perrallash, njesoj si Enveri.

  PSE EDI RAMA E KA LENE KETE VAMPIR KOMUNIST TE LIVADHISE SI TE DOJE DHE TE FLAKE JASHTEQITJET E TIJ ENVERISTE PAPUSHIM NE MEDIA ME SPIUNE DHE POLIAGJENTE SIKUR TE ISHTE KOHA E QEPES E ENVERIT?

  Mendoj se pergjigja eshte e thjeshte:

  sepse:

  EDI RAMA ESHTE KUSAR DHE HAJDUT ENVERIST NJESOJ SI SALI BERISHA.

  Reply to this comment
 12. Lek Dukagjini... February 27, 10:50

  …Mallkimi i ketij kombi vazhdon…e vazhdon sa kohe qe jashteqitjet e koleres turko-greke-sllave jane aty…Jane aty ne maje te shtetit, ..te ekonomise, jane aty duke helmuar çdo minute kete toke te bekuar nga ZOTI…Djalli, per kombin shqiptar , e ka nje fytyre…Ai eshte misheruar ne sojin e rracen e keqe te SRB-se…Si ka mundesi ,qe nje rrace te tille me fytyre njeriu, te leçitur nga ZOTI, KRISHTI , KISHA dhe populli i asaj krahine, te qendroje ne krye te nje populli, dhe te shkaktoje aq shume kobe, sa vetem kolera turko-greko-sllave, ..i ka shkaktuar ketij populli mjeran ???!!!…Por kurre nuk duhet te harrojme, se ZOTI ne menyre te mistershme e do dhe e mbron popullin e TIJ…!!!…………

  Reply to this comment
 13. Lek Dukagjini... February 27, 11:30

  …Mallkimi i ketij kombi vazhdon…e vazhdon sa kohe qe jashteqitjet e koleres turko-greke-sllave jane aty…Jane aty ne maje te shtetit, ..te ekonomise, jane aty duke helmuar çdo minute kete toke te bekuar nga ZOTI…Djalli, per kombin shqiptar , e ka nje fytyre…Ai eshte misheruar ne sojin e rracen e keqe te SRB-se…Si ka mundesi ,qe nje rrace te tille me fytyre njeriu, te leçitur nga ZOTI, KRISHTI , KISHA dhe populli i asaj krahine, te qendroje ne krye te nje populli, dhe te shkaktoje aq shume kobe, sa vetem kolera turko-greko-sllave, ..i ka shkaktuar ketij populli mjeran ???!!!…Por kurre nuk duhet te harrojme, se ZOTI ne menyre te mistershme e do dhe e mbron popullin e TIJ…!!!…………..

  Reply to this comment
 14. Adih February 27, 14:55

  I nderuar Z Artan .
  Saliun lere rehat ,eshte ne gamat e fundit ..ai eshte perballe sheme gjerave e pislleqeve .

  1 JANE HAKLAJT .
  2 ,Vjedhjet
  3 Vrasjet .
  4 .DREJTESINE (SHTETIN )
  5 PRONARET , qe kurre nuk do ja falin , per jete te jeteve ,me gjithe se nuk eshte i vetem ,jane edhe te tjeret ,vellezerit e tij .
  .
  Ka shume gjynahe o Tano ,por kij kujdes o cun ,te gjithe ,katovicaret jene te lemerisur keto kohet e fundit nga VETTINGU .
  I ka ngelur per shpetim vetem nje shanc dhe bejne mire per te shpetuar ,sa me shpejt , te kerkojne azil politik ne KORENE E VERIUT , se ndryshe ??????

  Reply to this comment
 15. Aliu nga Selenic February 27, 17:51

  Sali Berishes me sa duket i ka ardhur fundi. Paprekshmeria e peshqeve te medhej thyhet vetem kure te arrihet venja para drejtesise Sali Ram Berishen.
  Krimineli me damk kunder shqiptarve.
  Ky eshte kasapi i shqiptarve denimin me vdekje e ka pak. Natyrishte shpeton se nuk ka ligj per denim me vdekj pore denim sa te ngordhe ne burge dhe konfiskim i pasurise deri ne cindarken e fundit.Pasuri qe ua grabiti shqiptarve.!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim