Ndodh live në TV / U ndalua nga policia gjatë protestës për Teatrin, gazetari ul pantallonat përballë Ramës: Do ti shohësh shenjat e dhunës?

May 21, 2020 21:36

Ndodh live në TV / U ndalua nga policia gjatë protestës për Teatrin, gazetari ul pantallonat përballë Ramës: Do ti shohësh shenjat e dhunës?

Alfred Lela është zhveshur në emisionin e Sokol Ballës, ndërsa i ftuar ishte kryeministri Edi Rama.

Ai ka treguar se ishte lënduar në këmbë, pasi ndalimit nga policia.

Mes tyre pati një debat të ashpër.

Rama: Shikoj një fragment të gjithë teatrit të viktimizimit u vu në skenë për mediat qysh kur u doli gjumi atyre që do ta mbronin me trupat e tyre atë godinë dhe u përpoqën të ngrenë një re të zezë perceptimi mbi policinë e shtetit. Nëse flasim për dhunë, ka një mënyrë për t’u përcaktuar.

Pyetja e ime e parë është çfarë kërkon qytetari Lela aty? E di zt.Lela që sipas ligjit, policia e shtetit në kushtet kur përballet me turmë protestuesish nuk njeh individë, njeh dhe komunikon vetëm me drejtuesit e një organizimi.

Pse e kapërceu lajmin Alfredi? Kishte ndonjë lajm atje? Ku është dhuna? Që e morën përkrahësh siç e meritonte dhe e shtrinë përtokë për ta neutralizuar pa përdorur shkopinj gome.

Dhuna është goditje. E shoh si një aksion totalisht mbi bazë të procedurës. Ta nxjerrë zt.Leli një protestë ku protestuesit bëjnë këto. Ka hyrë përtej perimetrit të lejuar.

Lela: Je i dëmshëm për këtë vend.

Rama: Do të flas me emër se ti nuk meriton respekt. Kështu flisnin prokurorët e Enver Hoxhës.

Lela: Po më dhunon për herë të dytë.

Rama: Drejtohu me edukatë.

Lela: Ty me edukatë? Që sapo gënjeve me videon që është pas nesh.

Rama: Unë them atë që shoh.

Lela: Njerëzit e kanë gjykuar.

Rama: E kanë gjykuar vëllezërit Budina.

Lela: Do t’i shohësh shenjat e dhunës. (Ul pantallonat) Ka pesë ditë.

May 21, 2020 21:36
Komento

16 Komente

 1. Dori May 21, 21:55

  Plage ne kembe? Alfred Lela i do plaget ne koke!

  Reply to this comment
  • lushi May 22, 15:27

   Po mire o dori ,por sikur te jesh ti qe do protestosh dhe ta pesosh ashtu ,do te te pelqente?
   Ta zeme se pas dy vjetesh kur te mos jete me rama ne qeveri dhe ti do te protestosh ,cte bejme ;
   te te rrahim apo vrasim si ne 21 janar.
   Ne se nuk ke qef te protestosh,mire rri ,po mos u moho te dreeeejten e atyre qe duan te jetojne me mire

   Reply to this comment
 2. Kushdo qe thyen Ligjin perballet me forcen e Rendit . May 21, 22:10

  Policia kudo ne Bote perdor Forcen kur nuk rrespektohet Ligji .
  Kto jane ne rend te dites ne Europe .
  Perse per cfar eshte Policia ,

  me ju ferku bythet ktyre pederave ,e mi bo masazhe ?

  Me cilin surrat e moral dalin kta maskarenje ,qe vet provokojne Policine dhe

  i kujtojme se Policia e salih berishesh basha e meta –

  vrane 4-shqiptare ne Proteste !

  Prandaj ju Qeverritaret tane te Kulturuar ,

  perdoreni pak ate gojen tuaj edhe per ti treguar kundeshtarit Politike

  se kush eshte ,se po lajthisni ate popull ,qe spo di me

  te dalloj te Drejten ,sepse ju po lejoni kriminelin te pellase per te Drejtat e Kriminelit !!!!

  Prandaj duhet bere dallimi qe edhe populli te dij mire se cfar lejohet e cfar jo .
  Dhe se cdo te thote Moral njikohesishte . Kaqola te pashembullt .

  c’dreq Shteti po ndertoni i keni syt e balle .

  Reply to this comment
 3. gjermani i fundit May 21, 22:31

  Keto s’jane dialogje ne TV. Jane degradim qe publiku s’è meriton.

  Reply to this comment
 4. XXXL May 21, 22:32

  C’po na shikojne site….. O Sali Serbi mblidhi kurvat.

  Reply to this comment
  • Berati May 21, 22:58

   Ske pare asgje akoma. Lela i uli porurret per te treguar se ky palloshi qe dilte cullak plazheve eshte mashtrues. Pra sa do te beje Lela sia kalon dot ketij rrugaçi te degjeneruar qe na e bete kryeminister.

   Reply to this comment
 5. spata May 21, 23:04

  Me nxori mallin e nje putane te logjes .Shkonte ne protestat e Pd dhe perleshej me turmen kot se koti. Cirrte faqet e by… . Ankohej tek krye k.. i partise dhe ne zyre e tij i zhvishej ti tregonte gjoksin e shalet .Ishte nje zotni burr qe turperohej nga veprimet e saj .Ja beri kete disa here dhe miku u shqetsua .Cti bej me tha . O budalla se kupton qe te ka vene zyrin per ti pastruar oxhakun .Ore e kupton ti se sa ka si keto per pastrim oxhaku .E po cte te them .Lere detyren e bej topin ne se nuk i pergjigjesh elektoratit .Jo jo miku u embelsua shume shpejte dhe u miqsua me keto pune te veshtira te partise .
  Ctu beje Rama ketyre teveqelve qe se kane per turp te nxjerrin dhe su….neper studjo . Monika thot do ti ha veshin .Luli nxehet e zbutet.Ankohet se Rama se mban premtimin. E ku ta dim ne se per cfare e ka muhabetin opozita kur egersohet me Ramen .Ctu thuash .Kundershtar shume te dobet e Rama ka vite qe tallet me ta.Kjo gjendje do te rendoje mbi prespektiven e vendit e popullit fukara .Nuk e vrasin mendjen per gropat e hapura ne fushen ekonomike por merren me nje godine ish bordelo italjane .Ulurijne e bertasin sikur te jete shtepija e tyre .O sa mire me ken gomar . Analistat qe do tu japin mendje popullit protestues . Fare parazitash qe jane ushqyer e ushqehen me djersen e popullit . Turp qe ska bere vaki dhe ne kohen e Lartmadhenise .Tellali i Zogut ishte me i specializuar se keto tellallet e demokracise .

  Reply to this comment
 6. Ajo ish e tatimeve. May 21, 23:19

  E mo mire, ky Lela vetem kembet nxorri, dhe ato nga halli se nuk e besonin. Edvini, ja ashtu per qejf i nxirrte te tera. Ku eshte problemi ketu?

  Reply to this comment
 7. agroni May 22, 01:26

  Me kete popull te droguar nga Rilindja as per 1000 vjet nuk mund te kete shtet ligjor ne Shqiperi. Bravo Edi Rama! E le gjurmen qe deshe, budallallepse nje komb te tere. Nuk bindeni? Shikoni komentet e mesiperme.

  Reply to this comment
 8. Tori May 22, 07:18

  Spata,je i sigurte qe ishte e PD-es kjo putana dhe jo e familjes tende “rilindjes “?

  Reply to this comment
 9. Kot nuk thone i rane breket May 22, 07:48

  O sali po ku i ke gjete keta pederasta qe heqin breket para publikut per te treguar “burrerine”qe sulmojne policine.
  Ky burre 40 kilsh do luftoj per lulashin.
  Nuk lante dot pjatat ne amerike dhe erdho ne Shqiperi per te ulur breket

  Reply to this comment
 10. fteri May 22, 08:58

  1)kush i dha urdhër Alfred Lelës të shpëtio atë vajzën anarkiste të LSI-së nga kthetrat e policisë ?.
  2)Përse gazetari Alfred Lela sulmoi fizikisht me ekstemitet tre police vajza duke i kapur fizikisht me duar , kur këto kryenin detyrën për arrestimin e qytetares dhe vendosjen e rendit e qetësisë ?!

  4)Ku ka bë vaki që policia të pengohet e sulmohet në kryerjen e detyrave për vendosjen e ligjit nga një gazetar , anarkist rrugaq si ka ndodhur me rastin Alfred Lelës,dhe të lihet i lirë ?

  5)Ku ka ligjë në botë që mbron kriminelët që sulmojnë policinë nga ordiner dhe nuk arrestohen.
  6)Gazetari -Alfred Lela duhet të arrestohet për sulm fizik ,pengim për të kryer detyrën , kundrështim të forcave të rendit në krye të detyrës.

  7)Nuk ka ligjë në botë dhe as pidhë sëme avokat i krimit opinjonistë gazetar i llumit të LSI,PD-së ,apo spiun të Monikës që të mbroi kriminelin ordiner AlFRED LELA nga vepra penale që ka krye.ku sulmoi e pengoi forcat e policisë për vendosjen e ruajtjen e rendit e qetësisë në protestën e pa ligjshme të Budinave,PD+LSI ,për teatrin .

  Qëndroi fuqishëm në anën e veprimeve të drejta të policisë shtetit dhe vlersoi drejtë arsytimin e kryeministrit..Por mungon arrestimi ,një vepër penale që gazetari LELA e ka kryer me dashje ,duke konsumuar një vepër penale të rëndë .

  Ka sulmuar policinë e shtetit fizikisht ,dhe ka hedhë baltë për denigrimin e forcave të rendit nëpër madja që luftojnë përditë me djersë e derdhin gjak për ruajtjen e rendit e qetësië publike dhe për zhvillimin e vendit.

  Reply to this comment
 11. X May 22, 09:38

  Tek Edmond Lako e ke bere grimin?

  Reply to this comment
 12. te aferm e shok te Lelos ,thone se ai zakonishte mba Slipe posht pantallonave May 22, 11:57

  ktu na cudit ,perse ka ndryshu Mode analisti bandes se krimineleve antishqiptare

  nji zhveshje prej ordineri pata TV

  sepse cdo perplasje me Ruajtesit e Rendit ,sigurishte qe
  do marresh edhe shenjat ne trupe ,qe vertetojne

  thyerjen e Ligjit dhe veprimin e Policise.

  Zhveshja eshte krejt e pavende ne TV – madje perverse .
  Mesiguri ka dasht me bo xheloze noj te Dashur

  Ku ka arrit TV – tash anlistat e Kazanit po i konurojne ne zhveshje Femrat e TV lol

  Skandal ne TV analisti tregon kembet sexi

  Reply to this comment
 13. Adih May 22, 21:33

  Ore trapa komentues ,ne te gjithe boten perendimore nuk rrihet as edhe nje gazetar .Interesant viktima si ju ,si e ferkoni diktatorin ???

  Reply to this comment
  • Zigur Qarri May 23, 00:54

   Lela shkoi atje si ciklist, vazhdoi si pengues i policise per te kryer detyren, dhe perfundoi i neutralizuar nga nderhyrja e policeve te tjere. Eshte me fat se ne te gjithe boten demokratike policia do ja shkerdhente shalet me pistolete elektrike, do e merte zvarre ne makine, do e plaste ne paraburgim dhe kur te dilte ne gjyq do i hante nja 2 jave brenda. Lela e di mire kete se ka qene dishwasher me Manhattan per ca kohe.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim