Gazetari: “Bild” do publikojë përgjime të tjera edhe më të rënda

August 18, 2019 21:22

Gazetari: “Bild” do publikojë përgjime të tjera edhe më të rënda

Gazetari Basir Çollaku deklaron se gazeta Bild do të publikojë të tjera përgjime nga dosja 339 dhe 184 në ditët në vijim.

Duke folur për një media shqiptare në SHBA, “Nova Media”, ai deklaroi se ato qe pritet te dalin janë edhe më e rëndë se ato qe kemi pare deri tani.

“Unë kam bashkëpunuar me kolegët e gazetës gjermane BILD për një sasi të konsiderueshme ngjarjesh që ata po hulumtonin në Shqipëri. Janë publikuar një numër i konsiderueshëm përgjimesh. Në dijeninë time, pa e dekonspiruar dhe pa e dëmtuar punën e kolegëve gjermanë, ka të tjera përgjime. Ka serish përgjime te tjera dhe do të dalin dhe ajo çfarë pritet te dalë prej tyre është edhe më e rëndë se ajo çka ka dalë deri tani. Ajo çfarë kolegët gjermanë e kanë thënë hapur se nuk tërhiqen nga çfarëdo lloj rrethane përballë profesionit të tyre”, thotë ky gazetar.

j.l./ dita

August 18, 2019 21:22
Komento

20 Komente

 1. Glaukias August 18, 21:43

  Do i nxjerrin në tetor para dhënies së vendimit për hapjen e negociatave. Film i përsëritur, edhe vjet para vendimit, Luli ngriti çadrën e Republikës së Re, sapo u dha vendimi kundër Shqipërisë, Luli hyri në bisedime e çadra u mbyll pa asnjë rezultat. Asnjë premtim nga të çadrës, nuk u mbajt. Rama qëndroi kryeministër, Luli hyri në zgjedhje dhe mori ca miliona euro për PD-në me anë të gjysmës së qeverisë që i fali Rama. Pa harruar pjesën e vet me pallatin e famshëm të vjehrrit. Edhe këtë vit e njëjta gjë, sapo u shty vendimi për hapjen e negociatave, pushuan protestat si me magji. Në tetor e njëjta gjë do përsëritet, prandaj edhe Ilir Meta, në dekretin e dytë zgjodhi datën 13 Tetor, vetëm disa ditë para vendimit. Do ketë protesta, do dalin përgjime, do ketë dhunë, e pasi të merret vendimi negativ(shpresoj që jo) i radhës për hapjen e negociatave, çdo gjë do qetësohet, protestat do ndalojnë e politika do festojë që edhe kësaj radhe Shqipëria ngeli peng i saj. Politikanët do ndajnë milionat e eurove e ne do ikim refugjatë në Europë a ku të mundemi. Të njëjtën gjë ka bërë edhe Rama, çadrën para kryeministrisë kur do hynim në NATO, protesta sa herë që BE do vendoste për marrëveshjen e Asocim-stabilizimit etj. Por shqiptarët harrojnë shpejt e prandaj politika e ka të lehtë të na përçajë e të na sundoi. Përveç të tjerave, edhe për datën e çlirimit na kanë ndarë.

  Reply to this comment
 2. Ilir August 18, 21:58

  Eh, sa materiale ka per te nxjere “qytetari digital” !
  Rendesi ka te hane kokat e njeri tjetrit :Berisha, Rama dhe Meta, se bashku me bandat e tyre. Besoj se : Do te jete nje Rilindje e pritur dhe e vertete.
  Por keta do te duan edhe duart tona – te viktimave te “Politikes” se treshes me siper, qe “te gremisen nga minareja “.
  Ndryshe, po pritem te na shpetoje “ZOTI” prej Tyre, atehere do te vegjetojme ne llumin qe na kane gatitur dhe qe jemi duke u zhgryer ne keto 28 vite, prej Treshes dhe Bandave te Tyre.

  Reply to this comment
 3. antonio August 18, 22:31

  Deri tani keni nxjerre nje MUT qe te hani!
  Se Meta doli me ze dhje figure per korrupsionin 700 mije euro dhe tani e kemi president,ndersa ju e keni vetem me lojra fjalesh vetem me ze!
  Kush i pranon keto si fakte?

  Reply to this comment
 4. Ujku Plak August 19, 03:44

  Rama eshte i IKUUUUUUURRRRR.
  Sa me gjate ta shtyje Dorheqjen aq me keq do ta kete .Ka pergjime te Rames te Turpshme por me vjen kes se si do reagojne komsomolasit te cilet Rama edhe pse i ka poshteruar , ata paturpesisht dhe te pa karakter e votojne perseri Ramen.

  Reply to this comment
 5. Atje ku ku ndajne paret hajdutet August 19, 05:48

  Rama e ka fajin vete,KM. Rama me thenien presidenti me i mire i te gjitha koherave Ilir Meta kreu vetevarrosjen e tije politike dhe morale. Nje langaraq qe pak me vone e ktheu, Meta ka frike nga drejtesia.Cilin Rame te besosh, te parin apo te dytin,cilin president te respektosh, te parin apo te dytin,Klloune pushteti, Shqiperia,nje bordello qe e shfrytezojne tre putana me interesa te perbashketa

  Reply to this comment
 6. Bureto August 19, 08:22

  Për të ardhur keq që gazeta Dita, deri më sot, nga më të mirat në treg, këto kohët e fundit me moton “për inat të sime vjehrre, po shkoj e fle me mullixhinë”, po i hap rrugë gazetarisë militante, për më tepër gazetarëve super të tillë, shpesh të keqpërdorur politikisht dhe të dyshimtë profesionalisht, si B.Çollaku! Koha le të mos më japë mua të drejtë, ama vetëm e drejta të triumfojë.

  Reply to this comment
  • T. Montana August 19, 15:44

   Gelltit Buretoja nje luge corbe te prishur, dhe vjell tere jeten. Kacavjerrja pas brekeve te individit, ne rastin ne fjale pas atyre te gazetarit B.Ç, dhe jo pas ceshtjes qe eshte hedhur per diskutim, tregon se ti dhe nja dy te tjere ketu jeni tjeshte militaruca bodrumesh dhe asgje me teper. Po si more dordolec i pafytyre guxon te akuzosh gazeten me te lexuar dhe me te besueshme ne Evrope per “militantizem”, nderkohe qe jo vetem po t’i referohemi lajmit, por edhe nga te dhena te tjera rezulton se nje medie e fuqishme si BILD i shumezon me zero presionet e ca lapurakeve.

   Reply to this comment
 7. Philipe August 19, 08:29

  Se po i ruhet shume Kulufit te urave te Senes

  Reply to this comment
 8. Zani August 19, 11:41

  O Basir KÉRRMA Turko-Osmane !! Je Mbetje dhe Fekale !!! O Basir i ZI STÉRR si Shejtani !!! Basir Militanti i URRYER i PD KRIMIT , qé NUK mund té Quhet KURRRRRRRRÉ Gazetar , por èshtè njè KOQELÉPIRÉS dhe BYTHLÉPIRÉS Profesionist i PD KRIMIT dhe NARKO-TRAFIKUT !!! Basiri i VEREMOSUR! Basir DAMLLAJA me Origjiné nga KURDISTANI ! ! Basir FLAMA dhe Basir KOLERA i PD KRIMIT

  Reply to this comment
  • Arb August 19, 14:22

   IK BEJE NJE VIZIT O HAJVAN

   Reply to this comment
  • Dr. Psiko August 19, 16:03

   Po ku je o Zani se pervec atyre te bythretos edhe idjotlleqet e tua kishim mangut. Nga menyra e te shkrojturit duhet ta kesh bere postimin ose nga bodrumet e kryeministrise, ose nga halete e burgut. Per keto te fundit thuhet se ripjerdhja edhe qypat e mutit i ka pajisur me internet.

   Reply to this comment
 9. bart72 August 19, 16:57

  Po komunista jane rrobqirra Po ku j kam turp hahahahhah

  Reply to this comment
 10. Rita August 19, 17:03

  Po mire ,a nuk ka bere denonocimin i ” gjati ” per gazetarin e Bildit ku ka zgjedhur dhe avokatin me te mire te gjermanise ??? Ne po presim se kur do te behet gjygji mes tyre e tjeter tronditje e goditje po i vjen te “gjatit .”

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim