Gazetarja e “Mother Jones”: Para’ nga Rama? Absurde!

March 7, 2018 20:04

Gazetarja e “Mother Jones”: Para’ nga Rama? Absurde!

Hannah Levintova, njëra nga bashkë-autoret e investigimit të revistës “Mother Jones” e ka quajtur absurd pretendimin e Partisë Demokratike se publikimi i raportit është paguar nga Edi Rama.

Lidhur me këto akuza, Levintova thotë për shqiptarja.com se:

Artikulli është kryesisht i bazuar në dokumentet e plotësuara për Mbretërinë e Bashkuar dhe të formularëve zyrtarë të lobeve në Shtetet e Bashkuara për Departamentin e Drejtësisë dhe Kongresin. Këto dokumente janë publikuar në shkrim.

Akuzat se Mother Jones ka marrë para nga Edi Rama për ta publikuar këtë artikull janë absurde. Ne nuk pranojmë kurrë pagesa për një investigim, në çfarëdolloj forme qofshin ato dhe sigurisht që nuk e kemi bërë edhe në këtë rast.

Gjithashtu: Mother Jones është një uebsjat investigativ që ka fituar çmime për investigimet e tij dhe ka një sajt me 10 milionë lexues çdo muaj. Vitin e kaluar, ne fituam Çmimin Revista e Vitit dhe Çmimin Revista Kombëtare për raportimin më të mirë, nga Shoqata Amerikane e Botueseve të Revistave në Shtetet e Bashkuara“.

Investigimi i “Mother Jones” ngrinte dyshime të forta për lidhjen e Lulzim Bashës me njerëz të afërt të Vladimir Putinit, për sa i takon lobimit të liderit të opozitës në SHBA.

o.j/dita

March 7, 2018 20:04
Komento

11 Komente

 1. Reagimet Ruse vertetojne ,vertetesine e investigimit e Mother Jones March 7, 20:19

  Da Da zonja /zonjusha Levintova ,
  natyrishte qe reagimi juaj ne mbrojtje te
  pederit Basha eshte “Legjitim” nga ana juaj ,
  porse jo ashtusi do duhej ,per te qen me bindes !
  Reagimi juaj impulsiv, tregon shqetesimin tuaj ,
  pra eshte nji xhestikulacion qe reflekton Realitetin e brendshem …( i shqetesuar) qe psh , ne nji Test lidhur me Makina della Verita -juve do t’ju klasifikonte Genjeshtare = Nuk thoni te verteten !

  Reply to this comment
  • TLN March 7, 21:04

   Cfare ke shkruar o tip? Kjo zonja eshte gazetare e Mother Jones dhe eshte nje nder autoret e artikullit. Nuk po mbron Bashen por po thote qe akuzat qe ben Basha se artikulli eshte paguar nga Rama jane absurde.

   Reply to this comment
 2. valentina March 7, 21:13

  Pikerisht per kete mos mendo se reagimi i MotherJones eshte per veshet e pederit Basha por shqetesimi i ambasades Ruse qe nxjerr zbuluar marreveshjet e kamarierit lul me sherbimet e fshehta Ruse,pra qe reagimet Ruse nuk vertetojne vertetesine e Mother Jones Njet Njet,more Da Da.

  Reply to this comment
 3. Beni USA March 7, 22:41

  Hahaha,,, Gazetarja – Levintova As me shume e as me pake pjelle SLLAVE pjelle e vellezerve Sebo-sllave =Vllazeri 77 vjecare e PS qe nga lindja e saje ne 1941 , dhe me 100% pjese e medjeve qe financohen nga Soros dhe nga Tregtia me ngarekesash “Bananesh”

  Reply to this comment
  • TLN March 7, 23:00

   O serbo-shpellar baca yt e ka gruan serbe nga Bulatovicet e Malit te Zi.

   Reply to this comment
   • Beni USA March 8, 20:45

    Ore TLN po ku ke qene deri me sote ti mendje-ndrityur qe je fryer nga shura e mengjesit.,, per ju plera te Rilindjes Mavi, te gjithe Shqiptaret qe jane jasht teritoreve te Shqiperis “Socialiste” per ju jane Serbe- SlavoMaqedon ose Çame-Grek ,o race e ndyre ajo Liri Berisha vjene nga nje familje Nacionaliste dhe Patriotike Shqiptaresh pra vjene nga nje familje anti-komunistesh. dhe sa per ate Revisten “Mother Jones” ta dini mire qe ketu ne USA nuk vlene as per te fshire menderen,ajo eshte nje medje e tejskashme e majte me tendeca dhe bindjesh Social-Komunistesh dhe me siguri eshte nje nga ato medje qe financohen nga Fondacioni majtist I SOROS I cili eshte vendosur si shushunje dhe I ka shtrire Tentakulat e tije si Metaztaza ne vendet ishKomuniste te Evropes Lindore , sepse aty eshte “Mocal” I pershtatshem per ate qe te fitoje sa me shume pare te pista duke shfrytezuar mengesen e regullave dhe Ligjistaconit ne ato vende, se ketu ne USA ja kane vene shushaven prej 30 vjetesh

    Reply to this comment
 4. alfons March 8, 04:14

  DICKA TE DJEG BEN USA DHE PO FUTESH THELLE MOS NE FAKT MBAN DHE TI MBIEMRIN KULICAJ NE SE GAZETARJA JU LEXON NE TE DY KOMENTET E KA DETYRE TE TE IVESTGOJE DHE TY PSE TE DJEG MENDERJA DHE DICA MUND TE NXJERE SE E NJOJKE MIRE GAZETAREN DHE KJO NUK NDODH RASTESISHT!

  Reply to this comment
  • Beni USA March 8, 20:49

   Hahaha more Alfons na nderpreve rjedhen e shures me ato qe shkruan o shejtan Budall , pa shko se te te ka humbur tufa

   Reply to this comment
 5. Arben March 8, 06:50

  Mos kini merak, e ben pa para, vullnetare cete

  Reply to this comment
 6. anticensurë25642654 March 8, 09:49

  nuk e vë në dyhshim se është kështu si e thoni ju!!
  por;megjithëse për ju si shqipëria dhe rama nuk kanë ndonjë vlerë,por meqënëse krijuat precedentin për një hetim për shqipërinë e vogël,dhe për opozitën e saj dh emë të vogël;a nuk mund ti hudhni një sy dhe kësaj punës së detit,ose më mirë këti komplotit gërk kundër shqipërisë!
  e njohim forcën e lobuesve gërk,por si e thoni dhe ju “vështirë se mund tu ndalë dikush”!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*