George Weah, favorit për t’u bërë president i Liberisë

October 12, 2017 13:46

George Weah, favorit për t’u bërë president i Liberisë

 

Ish-sulmuesi i Milan dhe Chelsea, George është favoriti për t’u shpallur presidenti i ri i Liberisë.

Ish-Topi i Artë do të njihet me rezultatin zyrtar në orët e vona të mbrëmjes.

Ai garon për partinë Kongresi për Ndryshim Demokratik dhe i duhen 50% të votave që të fitojë garën.

Weah, 51 vjeç deri më tani ka marrë detyrën e senatorit.

“Ne jemi një dhe së bashku duhet që të arrijmë suksesin që të shkruajmë një kapitull të ri në historinë e lavdishme të shtetit tonë”.

Ky ishte mesazhi që ai i dha popullit liberian përpara se ata t’i drejtoheshin kutive të votimit.

 

October 12, 2017 13:46
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*