Bogdani, i përzgjedhuri final i Bashës për Tiranën?

April 9, 2015 08:29

Bogdani, i përzgjedhuri final i Bashës për Tiranën?

Gerti Bogdani duket se është i përzgjedhuri final i Lulzim Bashës për Tiranën.

Kështu shkruan “Shqiptarja.com”.

Sipas kësaj të fundit, Halim Kosova, një nga katër kandidatët potencialë, ka vendosur të tërhiqet nga gara.

Për këtë arsye, Basha duket se ka vendosur që të kandidojë Bogdanin.

Edhe pse, për këtë garë janë në lojë edhe emrat e Grida Dumës dhe Jorida Tabakut.

Tashmë pritet vetëm zyrtarizimi i emrit, për të marrë vesh nëse është Bogdani i përzgjedhuri i Bashës.

April 9, 2015 08:29
Komento

17 Komente

 1. Lul April 9, 08:39

  Eshte sport i veshtir per ty Gert…

  Reply to this comment
 2. idhi April 9, 08:45

  Nuk ndalojne ndonjehere keto hamendesimet?

  Keshtu si po e beni,vetem Sali Berisha nuk po na del kandidate per Bashkine e Tiranes!

  Reply to this comment
  • LORA April 9, 11:12

   Ne fakt do te ishte nje pune e mire nese kandidohej dr.tritoli per Bashkine e Tiranes,,,,me kete rast shpetonte edhe PD-ja prej tij,,,,,njehere e mire.
   TUNG.

   Reply to this comment
   • Pëllumb zaimi April 9, 12:18

    VR !!! @@@@ Krizë e Pakurueshme Kandidaturash në të dy krahët politikë! Kjo krizë çuditërisht ndodh kur në Tiranë ka personalitete jashtëpartiakë, me integritet të padyshimtë dhe nga të gjitha fushat! Por klikat partiake nuk i hedhin sytë nga këta,mënçuria jashtëpartiake i verbon,ju bën hije, i konkuron,ju hap telashe në pazaret për pasurimin e klikave? Le t’i bëjmë atëhere të vetëshkatërrohen nga kjo krizë! Si ,- Nuk gjeni dot kandidatura jashtëpartiake? Ka sa të duash,mjafton t’i drejtoheni miletit. Unë do t’ju propozoja p.sh. Flora Hanelin, Thanon e Dita-s, një duzinë gazetarësh, një duzinë figurash të shkencës,të historisë e tê kulturës shqiptare,një duzinë ushtarakësh, një mal me emra intelektualësh të shquar…etj,etj. Por ju nuk i doni? Doni njerëzit e klikave për arsyet që numërova! Vdekshi nga kriza atëhere! Tung!

    Reply to this comment
 3. fendo- sociali April 9, 08:54

  Jam i bindur qe nje Bojaxhi i vetem i mund secilen prej ketyre kandidaturave te PëDë-çkes!
  Lajm i keq eshte qe edhe krahu tjeter ska gje ne vije, Kete e tregon edhe vonesa apo ngurrrimi qe kryeministri Rama dhe PS po tregojne per te nxjerre emrin e kandidatit final !
  Klosi eshte nje kandidat i keq, kurse Veliaj eshte nje llafazan ! .Nje Pandeli mund te rezultoje fitues nese zgjidhet por mbetet per tu pare ne rolin e administratorit te Bashkise se Kryeqytetit.
  Gjithsesi Rama do te jete pergjegjes per cdo kandidature jo fituese qe do te na jape !
  Nje bashkiak i mire do te ishte psh; Artan Lame ose Gjergj Bojaxhi !

  Reply to this comment
 4. Jäger April 9, 09:00

  Nuk gjete ndonje te hajrit qe ngele te ky kokrra e bythqirit per kryetar bashkie. Me mire Griden se ajo e merre bashkine me nje vote nje here te bere ……….

  Reply to this comment
 5. shqiptari April 9, 09:49

  gjithsesi do te jete nje bire i babite xhorxh soros ai e luane lojene e rende qe vetem shqiptaret se dine kurse ata qe jane shqiptare po se duane ate pra politikanet e dine lojene qe po lozet GAMUR TI GAMUR KUSHE TE VURI SOT A NESER VALON DRURI RINI URTE POPULL

  Reply to this comment
 6. mushkonja April 9, 10:11

  as gomeret nuk ti beson njeri jo me tiranen idiot ku ke koqe ti perballosh

  Reply to this comment
 7. I.Troplini April 9, 11:03

  Imagjinoni, eshte dita e zgjedhjeve dhe askujt ne Tirane nuk i shkon ndermend te shkoje te votoje.!!!
  Nese kandidaturat perzgjedhese, i ngjasojne formatit te Zoterise atehere duhet thene se ky sistem politik rrangall, sapo ka bere deklaraten zyrtare te kapitullimit. Pervec rrugaceve dhe vrasesve, shqiptareve iu serviren si burra te zgjuar, edhe tipa pa kurrfare personaliteti dhe formati. Njerez, qe ne biografine e tyre profesionale, kane te shkruar,,,,,,,i kam bere fresk Saliut poshte e lart. Psikopatia personale e ketyre “kandidateve”, i shtyn keta deshtake, te besojne vertete se qenkerkan kandidate per nje post drejtues ne administrate.
  E vetmja gje, qe duhet bere me “kandidate” te tille, eshte gjetja e nje koshi te madh mbeturinash. Eshte vendi i duhur per keta parazite, qe lepirjen e prapanicave te bajraktarit, kerkojne tua shesin shqiptareve, si “force te karakterit”.
  Tani na mungon vetem kandidati i Edit. Me Erion Veliajn, do kishte zgjedhur te njejten kategori, sic ka zgjedhur Lulushka.
  Gojet e liga, thone se na u katandis kaposhi nje thele.Na mbeti, vetem “pavaresia” e Gjergj Bojaxhiut, si alternativa me e pranueshme. Meqe shqiptaret nuk i kane kaluar 25 vitet e fundit, duke fjetur,,,,ata e dine nga pervoja se fjala I PAVARUR ne kete sistemin fekal shqiptar te te berit politike, nuk egziston.
  Eshte dite zgjedhjesh dhe askush nuk shkon te votoje.!!

  Reply to this comment
 8. metlaj April 9, 11:57

  PD NUK KA KANDIDATE TE PERSHTATSHEM POR SOCIALISTIA QE KA SHUME FITUESIT NUK I LEJON RAMA SE DO TIA JAP DHURATE PD KANDIDATET E PAVARUR NUK FITOJNE SE ELEKTORATI VOTN PER PARTITE ME SHUME SEPER INDIVIDIN KJO ZGJEDHJE DO TE NDODHE SI NJE DESHJE QE TRANIERI KA BERE KONTRATEN ME EKIPIN KUNDESHTARE AqJKUa ESHTE I SIGURTE POR PUNA QE DO TE BEJ KY NE QOFTE S KANDINETOHET DO TE EKLIPSOJ PUNE E RAMES DHE SUITA E TIJ S DOTE GEZOJ PERVILEGJET DHE RAMA RREZIKOHET TE QENDROJ NE POSTIN E KRYETARIT TE PS

  Reply to this comment
 9. Pëllumb zaimi April 9, 12:15

  Krizë e pakurueshme kandidaturash në të dy krahët politikë! Kjo krizë çuditërisht ndodh kur në Tiranë ka personalitete jashtëpartiakë, me integritet të padyshimtë dhe nga të gjitha fushat! Por klikat partiake nuk i hedhin sytë nga këta,mënçuria jashtëpartiake i verbon,ju bën hije, i konkuron,ju hap telashe në pazaret për pasurimin e klikave? Le t’i bëjmë atëhere të vetëshkatërrohen nga kjo krizë! Si ,- Nuk gjeni dot kandidatura jashtëpartiake? Ka sa të duash,mjafton t’i drejtoheni miletit. Unë do t’ju propozoja p.sh. Flora Hanelin, Thanon e Dita-s, një duzinë gazetarësh, një duzinë figurash të shkencës,të historisë e tê kulturës shqiptare,një duzinë ushtarakësh, një mal me emra intelektualësh të shquar…etj,etj. Por ju nuk i doni? Doni njerëzit e klikave për arsyet që numërova! Vdekshi nga kriza atëhere! Tung!

  Reply to this comment
  • Kafja jari pa mustaqe për Lleshi-n April 9, 13:47

   Eh mor pllum,krizë kandidaturash, krizë mustaqesh,krizë paresh osht ba kjo punë! M’kafen teme s’vjen asnji klient qysh kur kam heq musteqet! Knoj tan ditën “çohni djema shaloni atin..” ene prape klientat s’vijn! Çmë ka gjet mor çun çmë ka gjet? Tutjeta!

   Reply to this comment
 10. Astrim Lamaj April 9, 15:50

  Ore me thoni nese sjam gabim. Ky Gertushi lepushi qe breket plot na i mbushi mos eshte gje ai djaloshi PDH-ist na “xhelos” floket perpendikular me ate objekt(nese mund ta quajme koke)???
  Vendosni me mire Ed Paloqen ose Grida Sumen.

  Reply to this comment
 11. Popull April 10, 00:57

  TIRANES I DUHET AVNI RUSTEMI!

  Reply to this comment
 12. Arben April 10, 05:42

  GERT, E KE TE SIGURT FITOREN PERBALLE PEDERASTIT VELIAJ.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*