“Gëzhoja” e vjetër (dhe a ka të tjerë në parlament që kanë vrarë njerëz)

DITA-SHËNIM March 29, 2015 11:11

“Gëzhoja” e vjetër (dhe a ka të tjerë në parlament që kanë vrarë njerëz)

Që në momentet e para kur, pas vrasjes së komisar Dritan Lamajt, u përfol emri i Arben Frrokut si autor i mundshëm, përveç përplasjeve të mëvonshme mes Frrokajve dhe Lamajt u përmend si arsye e mundshme edhe hetimi që Lamaj u kishte kërkuar eprorëve të tij, për një vrasje “të vjetër” në Bruksel ku dyshoheshin vëllezërit. Por përfolja është një gjë, dhe dokumenti është një gjë tjetër. Së pari te ndalemi tek një përpjekje e turpshme e manipulimit të opinionit publik përmes një ekrani televiziv dhe një portali lajmesh, si ABC News dhe Lapsi.al, duke fshirë datat e një dokumenti. A thua të jenë kaq dritëshkurtër autorët e marifetit, sa të besonin se dokumenti i plotë me datë dhe emër të mos dilte? Apo mjafton të bëjë zhurmën fillestare, pastaj punë e madhe, gjithçka harrohet dhe titujt mbulojnë njëri-tjetrin?!

Por le të kalojmë tek dokumenti i datës 23 mars 2012, në sfond të së cilës qëndrojnë konfliktet e herëpashershme që Lamaj kishte pasur me vëllezërit Frroku. Dritan Lamaj si shef komisariati dërgoi një letër zyrtare me numër protokolli 1646 drejtuar Departamentit Kundër Krimit të Organizuar dhe Krimeve të Rënda, por edhe pranë zyrave qendrore kombëtare Interpol në Tiranë, duke kërkuar informacione mbi Arben e Mark Frrokun: A ishte e vërtetë se dy vëllezërit Frroku që kishin jetuar në Belgjikë ishin të kërkuar nga autoritetet e Brukselit për vrasjen e një qytetari shqiptar?

Përgjigja nuk erdhi kurrë. Më saktë, erdhi në një mënyrë tjetër. Dritan Lamaj shkarkohet nga detyra e shefit të komisariatit të Kombinatit. Pas vrasjes së tij, del në shtyp një foto tashmë e njohur si “grupi çiftelia”, ku Arben Frroku shfaqet duke trokitur gotat me krerët më të lartë të Policisë së Shtetit. Asokohe, komisar Shemsi Prençi kishte deklaruar në emisionin “Top Story” se nuk mund ta komentonte ndryshe këtë foto, përveçse si festën e shkarkimit të Lamajt nga detyra. Si të mos mjaftonte kjo “përgjigje” për kërkesën e Lamajt drejtuar shefave të mëdhenj, vjen dhe një xhevap, i fundit dhe fatal, vrasja e komisarit.

Post mortum, oficerit të ndjerë i ka ardhur këto ditë përgjigja nga autoritete belge: Po, Arben e Mark Frroku kërkohen për vrasjen e vitit 1999 në Belgjikë, të shqiptarit tjetër, Aleksandër Kurti. Disa media u përpoqën ta manipulojnë mjerueshëm historinë, por mjerim edhe më i madh ka kapluar opozitën. Kupola e saj policore kur ishte në pushtet, rezulton se jo vetëm ka fshehur kërkesën e komisar Lamajt, por edhe e ka shkarkuar atë, teksa festonte (edhe rastësisht qoftë) me njeriun më të interesuar për ta larguar oficerin! Dhe sot proteston se ky “pushtet i lidhur me krimin” po arreston në mënyrë të paligjshme dy deputetë!

E majta, dje në opozitë, është kritikuar asokohe jo pak herë për mungesë koherence dhe hapa të gabuar në opozitëbërjen 8 vjeçare. Por nuk mund të ketë opozitë më pa lidhje, më çorap në ide dhe sjellje opozitare se kjo e sotmja, që del rregullisht “jashtë loje” dhe ndodhet gjithnjë në krahun e gabuar, në çdo hap që bën. Dhe sekretari i saj i përgjithshëm del e denoncon qeverinë në media, duke tundur në dorë si fakt të pakundërshtueshëm, një dokument të falsifikuar. Nuk është çudi që edhe kryetarit formal Basha, së fundmi i ka humbur durimi me shefin real Berisha dhe zgjedh të largohet nga skena, si psh, të shkojë e të protestojë në Kavajë…

Sot jo të paktë mund të jenë ata që kanë rezerva të forta ndaj mazhorancës në pushtet, pse iu desh dy vjet për të gjetur gëzhojën e vjetër të Brukselit (faktikisht, tek ngjarja në fjalë është përdorur thika), kohë gjatë së cilës mbante në prehrin e shumicës një deputet të dyshimtë. Fakti është që një përpjekje drejt zbardhjes së kësaj situate, tashmë është duke ndodhur. Por a ka të tjerë në parlament që akuzohen se kanë vrarë njerëz dhe a do vazhdojë, (meqë PD e ka shumë për zemër si iniciatore) dekriminalizimi kaq shumë i lakuar këto ditë? Sepse Shqipëria “demokratike” rezulton me një bilanc të përbindshëm viktimash në vitin 1997, me 26 shpirtra të hedhur në erë në 15 mars 2008 në Gërdec, me katër viktima të vrarë me duar në xhepa më 21 janar 2011 në bulevardin qendror të Tiranës… e shumë të tjerë. Një kryeprokuror kroat nisi disa hetime që i kthyen shpresën vendit të vet, vetëm nga ora e shtrenjtë e ish kryeministrit. Epo, po të rrinte nja dy vjet këtej, nuk do dinte nga t’ja niste më parë…

DITA-SHËNIM March 29, 2015 11:11
Komento

31 Komente

 1. orli March 29, 10:51

  Ky Lamaj me vrasjen e Brukselit eshte munduar t’ju bej presion dhe te marrin para nga frrokajt(siç flitet)!

  Reply to this comment
  • Lleshi March 29, 11:47

   Mire , ajo dihet ! Policia keto 25 vjet , vetem per gjobat qe i vinte krimineleve eshte mbajtur dhe paguhet nga ceveritaret ! Per fshehjen e krimeve dhe te krimineleve ne sherbim te pilitikes , perfshi vete politikanet brenda !
   Prandaj eshte kjo gjendje ne kete vend ! Ky mungese perfaqesimi i komunitetit ne ceverisje , kjo harbuteri e pushtetit dhe pushtetareve , ky rrenim total i shoqerise shqiptare dhe si rrjedhoje eleminimi i shtetit te shqiptareve !

   Reply to this comment
   • Eri March 29, 12:04

    Çante Çaniu pas çerres se çumshtit se çeni çimekuç i çe çepur pas.
    Llesh te pergezoj per mendimin e shprehur si dhe drejteshkrimin e perdorur ne artikull, por aman mesoje dreqi e mori ndryshimin mes ç dhe q.

    Reply to this comment
    • Aqifi March 30, 06:56

     Normal qe policia vinte gjoba. Por nje dite te bukur Frroket thane “Boll e ushqyem kete labin qe edhe na fut ndonje dru here pas here; t’i mbyllim hesapet midis malokeve me nje cifteli dhe dopjo raki fund”. Paret qe kerkonte Lamaj, i morri Kulici, kurse Lamaj mori 2 m3 dhe. Tani qe Frroki i vogel permori edhe ne dere te teqese (me qe Baba Likja eshte bektashi), nuk bejne me efekt paret dhe rryshfetet, po hajde ta ekstradojme ne Belgjike te vrasim me nje gur kush e di sa zogj:

     – “De-kriminalizohet” parlamenti

     – Hiqet qafe nje parti politike nga zgjedhjet (keshtu Baba Likja behet edhe me i rendesishem per tuafin Edvin)

     – Frroki i madh denohet me burgim te perjetshem (hajde, nuk ka problem se burgi per burrat eshte…), sepse nuk ka kush te beje presion me karton

     – Frroki i vogel shkon dhe ben ca vjet pushime ne Belgjike dhe kur te kthehet (pasi ka vuajtur denimin) quhet perseri i virgjer dhe mund t’i futet perseri politikes, qe te marre perseri nje karton, qe te beje perseri presion per Edvinin, Ilirin apo Lulashin dhe qe te perpiqet perseri te nxjerre bga burgi Frrokin e madh…

     Reply to this comment
    • raimond vlonjati May 2, 05:36

     Opozita qe behet sot, nga Berisha esht opozita me e bukur deri me sot ,eshte nje opozite qe po e diskretiton komplet kete qeverisje

     Ju keni nje Mniister te Brencem qe ulet ne tavoline koke me koke me Kriminelet , dhe ju keni fytyre e akuzoni opoziten ??!!!!!

     Ju keni nje Kryeminister qe po e shkateron komplet PS-dhe qe ka futur ne Parlament gjithe kriminelet ,dhe ketej na thoni se kjo opozite esht kot fare

     Nderkaq ne shikojm se Berisha po ju nxjerr bojen kesaj qeverie
     Ne cdo gje qe ka thene Sala ka dale e vertete

     Dhe pervec gjithe ketyre ka dhe dicka me te vertet alarmante ,
     se ky Kryeminister i eshte vene me buke ne traste per te eliminuar aleatin e tij , Kryeparlamentarin Ilir Meta

     C’esht ky Kryeminister i cili perdor metoda kriminale per te eleminuar Kryetarin e parlamentit shqiptar ???

     Reply to this comment
  • pelivani March 29, 11:57

   oril ! Pse s’kepute nje pordhe qe dhe te kishim qeshur te pakten?! Por,ke hedhur nje fend ketu, sa qelbe gjithe Partin e Sali merhumit…

   Reply to this comment
 2. demo March 29, 11:43

  Ti shkohet deri ne fund cdo krimi,;edhe krimeve te Berishes! Kryeprokurori kroat nuk erdhi ne Shqiperi per Mark Frrokun.

  Reply to this comment
 3. petrit March 29, 11:44

  Shume interesante e bindese jane argumentet e Dites kur si prove te krimit, mer “faktin” se dikush eshte pare te pije kafe me dike tjeter.
  Me keto argumenta, Tahiri duhet te arrestohet menjehere nga prokuroria pasi eshte pare te beje fushate elektorale me vellezerit Froku, dhe po ashtu e ka pranuar se eshte takuar edhe me burrin e ndershem Durim Bami.
  Te them te drejten une si nje lexues i thjeshte, nuk kam dijeni nese Tahiri ka pire apo jo kafe me Bamin, e kete mund te ma skjaroje Dita apo Nata, por ama nuk besoj te kete ndonje minister te mbrendshem, sepaku ne Europe, qe te beje takime koke me koke me nje te akuzuar si vrases me pagese.

  Reply to this comment
 4. Darius March 29, 11:46

  Policia,drejtesia,gezhojat,parlamenti e i vini ca emri te doni eshte SISTEMI MAFIOZ shqiptar sot!!!
  Ne jemi nje popullsi shume e vogel,ku informacioni i sakte ose i jo del vesh me vesh brenda 24 oreve,se te gjithe ne kemi lidhje faresfisnore me nj-tjetrin,dhe per kete arsye shpesh here vendet e huaja kerkojne bashkepunimin e SISTEMIT tone,se nuk mund te penetrojne kollaj si te kamufluar ne SISTEMIN TONE,ose ate qe ne e quajme KANUN.
  Por ky SISTEM,ka nje lufte te ashper Klanesh brenda per brenda vetes,te cilat sjellin pasojat,vrasje,burgje,dhune,mashtrime etj.paguaj te behesh polic,gjykates,gjykates i larte etj,paguaj qe te behesh deputet,k.bashkie,prefekt….etj,dhe ne kete amulli pagesash ASKUSH nuk eshte me i paster.
  Kjo gjendje ose ky SISTEM/KANUN do te vazhdoje dhe per shume kohe,sepse me shperberjen e ketij SISTEMI,nuk kemi me as Pushtet e as Para.!!
  Po te shembet ky Sistem,a do ta pranojne valle sot ATA qe drejtojne kete SISTEM/KANUN,bashke me Kupolat e tyre,te leshojne gjithcka qe eshte ngritur dhe gdhendur me mund,vrasje,pagesa,rryshfete …..etj!?!?Do te pranonin te Ndronin kohen e Pushtetit,se rrezimin e SISTEMIT/KANUN.
  A ka sot ndonje te PENDUAR,te denoncoje SITEMIN/KANUN?????
  Normal jo…..ose me gishta,sepse dhe ata qe kane dashur te denoncj e,jane larfuar si zogjte e Korbit.sepse pasojat do te ishin shume katastrofike,si ne kohen e Komunizmit,ku per Agjit.e Prapagande shuhej jo nje dere,po nje fis i tere.!!!
  Kete qe ne duam te denoncojme te te TJERET,duhet me pare ta denoncojme te vetja jone.
  A do mundemi valle…….?????

  Reply to this comment
 5. Endri March 29, 11:50

  Gjithmone ose fajin e kane ata te krahut tjeter ose faji relativizohet duke thene shiko se te tjeret nuk jane me mire. Mesa di une Frroku eshte akuzuar nga opozita mbi nje vit me pare per te njejten akuze dhe asnjeri nuk doli te sqaronte ceshtjen as nga prokuroria as nga policia. Tani qe Frroku u kthye ne “armik” te partise eshte e kuptueshme qe sdo mbrohet me. Problemi eshte pse u lejua te futej ne parlament nje njeri i tille dhe nje parti e tille, numri 2 i se ciles ndodhej ne burg per vrasjen e nje komisari policie.

  Reply to this comment
 6. info analitike March 29, 12:06

  Per korrektese duhet te lexojme edhe pergjigjen qe i dha Shkullaku akuzave te ngritura nga mediat e Bolinos:
  http://www.lapsi.al/ide/2015/03/28/gazetaria-e-bolinos-ose-tentativa-e-d%C3%ABshp%C3%ABruar-p%C3%ABr-ti-b%C3%ABr%C3%AB-pis-t%C3%AB-gjith%C3%AB#.VRfUt-EauJw
  Keto tentativa nuk mund te nxjerrin te lare pushtetaret e sotem sepse nese opozita ka faje me oke edhe keta qe dje dilnin shesheve e premtonin “rilindje”, po sillen si nje bande mafjoze njesoj si te paret.

  Reply to this comment
 7. informatori TJETER March 29, 12:33

  Po kush e lejoi , te futet ne Parlament Frrokun , maxhoramca e PS-se ? Frroku eshte deputet i nje tjeter partie dhe konkuroi e fitoi nen siglen e Partise Demokristiane dhe u votua me shumice ne zonen e tij , duke lene mbrapa deputetin e PS-se . Me vone , u be aleat me maxhorancen , e cila nuk mban asnje pergjegjesi , se kush ishte Frroku . Kete , me mire duhet ta dije PD-ja qe ishte ne qeveri kur u shpallen kandidaturat . Aleat me magiorancen mund te behet edhe sot , PDIU e çameve dhe midis tyre te kete ndonje deputet te inkriminuar , po pse Rama do mbaje pergjegjesi per partine e Shpetim Idrizit ? Sa per nje fare info analitike , qe derdh vrer e pisllek kunder Qeverise , tashme e njohim mire urrejtjen pathollogjike te ketij llafazani ndaj PS-se dhe Edi Rames . E keshilloj te shkruaje tek gazetat fashiste RD e 55 , ku , me siguri do te mirepritet nga drejtuesit naziste te ketyre me nder gazetave .

  Reply to this comment
  • Endri March 29, 12:52

   Te me falesh po ke disa gabime llogjike per mendimin tim.
   Se pari aleanca u be para zgjedhjeve dhe jo pas qe do te thote qe Rama vendosi te bente aleance me dike mundesisht te inkriminuar i ndergjegjshem per cfare po bente. Se dyti vetem sepse dikush fiton vota sdo te thote qe duhet ta pranojme. Ne Itali mafia ka shume pushtet, por gjithmone eshte luftuar politika qe mbeshtetet tek fuqia e mafias sepse vete opinioni ka qene kunder. Me duket e habitshme qe per ty eshte normale te besh aleance me nje kriminel vetem sepse ai paska vota apo pushtet. Me kete lloj justifikimi qe i behet krimit apo aleances me krimin Shqiperia nuk do te eci dot perpara.

   Reply to this comment
  • info analitike March 29, 14:02

   informatori tjeter,
   Leri vreret personale se te turbullojne llogjiken. Nuk ta kam fajin une se ti kerkon te mbrosh ate cka nuk mbrohet. Ka ikur koha e brohoritjeve tout court. Une te keshilloj qe para se te shkruash te mendohesh me mire se me metrin tend te gjykimit veshtire se do te bindesh njeri.
   Si mund te shkruash qe mazhoranca nuk mban asnje pergjegjesi se kush ishte Mark Frroku!!!
   Po per Tom Doshin qe u kandidua si deputet i PS-se kush e mban pergjegjesine? Sali Berisha?

   Reply to this comment
 8. i panjohuri March 29, 12:44

  Natyrisht qe kaa edhe te tjere qe jane ne parlament dhe kane vrare njerez I pari eshte Sali Berisha

  Reply to this comment
 9. shqiptar sharri. March 29, 12:47

  PA,NJI REVOLUCION TE RINIS DHE TE VEGJLIS,TE PA KORUPTUAR DHE JAHTE PARTIVE,NUK MUNDET TE BEHET SHQIPRIA.
  pRA,COHUNI RINI DHE VEGJELI,COHUNI JU POPULL FUKARA,DHE MSYNEJA ZYRAVE TE PARTIVE MAFIOZE,MSYNEJA QEVERIS DHE PARLLAMENTIT,MSYNEJA SHQUPT,DHE LIS,PS,DHE GJITHA PARTICKAVE,QE JAN KUNDERKOMBTARE DHE KUNDERSHTETRORE,PRA VETEM JU RINI DHE VEGJLI ME POPULLIN FUKARA QE E BEJNI SHUMICEN,MUNDNI ME E NXJER SHQIPRIN NGA KTHETRAT E MAFIOZVE,KRIMINELVE,VRASESVE,HAJDUTVE,TRADHTARVE DHE BARINVE TE KURVNIS E PROSTITUTAVE POLITIKE TE MATRAPAZVE,DHE KARAKURVAVE FEMRA E MESHKUJ.COHU RINI DHE JU SHUMIC E POPULLIT FUKARA,SE JENI JU SHUMICA E PPULLIT DHE VENDIT,JU MUNDNI DHE JU DUHET TA MERNI FATIN E KTY POPULLI E VENDI PER TA NXJER NE DRIT DHE NE RUGEN E EVROPES,JU POPULL DUHET TJA MERNI APO KONFISKONI PASURIT KREJT KTYRE HAJDUTVE QE JUA VODHEN JUVE ORE POPULL,DHE VETEM NJI REVOLUCION POPULLOR E SHPETON SHQIPRIN DHE POPULLIN,PRANDAJ COHU POPULL DHE MERRI TE DREJTAT E TUA NE DIAR TUA QE TE TAKON.NXJERI KTA PARTI DHE KTA UDHHEHEQES TE KTYRE PARTIVE HAJDUTE PARA GJYGJIT TUAJ DHE DENONI ME DENIMET QE I MERITOIN TE GJITH KLASEN E MIZORVE DHE TE MATRAPAZVE SHQIPTAR.COHU POPULL DHE ZGJIDHE NJIHER E PERGJITHMON CESHTJEN TANDE.

  Reply to this comment
 10. Vezhguesi March 29, 13:33

  Kurva PD
  ==========

  E dhe kurva nga kënaqsia
  nguli këmbë e mbeti me barrë.
  Pas nëntë muajesh na e lindi
  nje dobic goxha djalë.

  Po tani,- tha kurva ,kujt t’ia lë në derë?
  Si t’ja bej tani këti halli ?
  Do lë këtë dobic në prehër,
  këtë djalë goxha djali?

  Doli shpejt e shpejt në dritare
  e rreth e rrotull po vështronte.
  Ja ku pa një zonjë të nderuar,
  ulur në stol te lulishtja po qendronte.

  Oh, të te lutem shumë ,moj zonjë,
  a do t’më bësh këtë nder ?
  T’a mbash për pak kohë
  Këtë goxha djalë aty në prehër?

  Në prehër i’a viri dobicin kurva
  asaj zonje të nderuar.
  Thirri kurva me te madhe :
  – Kjo kurvë dobicin mban në duar!

  Një grua plakë e goxha plakë
  Të gjithë ngjarjen e kish parë.
  Vrapoi te zonja e nderuar
  nga turpi kish filluar me të qarë.

  Mos ulurit po të them!
  Mos se termakse të gjithë dynjanë!
  Dobicin e ke pjellë t’i ,o kurvë ,
  Ende je me gjakra nëpër këmbë!

  Reply to this comment
 11. prokurori March 29, 13:46

  E din e gjithe Shqiperia dhe shqiptaret se ne parlament eshte nje deputet i cili vrau kater qytetare te pafajshem ne mes te bulevardit.Vrau kater njereze jo per pazare drogash a prostitucioni,jo per hakmarrje a per qeshtje prone.I vrau vetem e vetem per te frigesuar ata qe guxojne te protestojne qofte edhe me duar ne xhepa kunder pushtetit te tij.I vrau per te krijuar frige te njerezit qe guxojne te ngrihen kunder padrejtesive,korrupcionin dhe krimit te pushtetit.
  Per kete vrases nuk ka nevoje per deshmitare sepse e ka pranuar krimin.Jo vetem qe ka pranuar se me urdherin e ti9j jane vrare kater djem nenash,kater shqiptare plotesisht te pafajshem,te cilet ne dore nuk mbanin as pankarta e asgje por ai haptazi publikisht ne syte e miliona shqiptareve kercnoi se keshtu si keta te kater viktimat do kalojne gjithe ata qe tentojne te rrezikojne pu7shtetin e tij qofte edhe me protesta.
  Ky deputet vrases edhe i 26 viktimave te Gerdecit dhe mijera viktimave tjera duhet ti prije kolones se krimineleve vrases te Palamentit,duhet medeomos te jete i pari sepse ai eshte kupolla dhe sinonimi i krimit dhe vrasjeve per perfitime materiale e politike ne mesin e tere politikes shqiptare.Besoj se te gjithe e dini emrin e vrasesit Nr, 1 te Shqiperise.emrin e vrasesit deputet.

  Reply to this comment
  • ..... March 29, 15:42

   Shkruhet “çështje”, jo “qeshtje”…..shkruhet “frikë”, jo “frige …etj.etj. Shko mëso të shkruash shqip, pastaj hajde e na dërdëllit këtu,,,,

   Reply to this comment
 12. Bocari March 29, 13:49

  @informatori tjeter

  sipas gjykimit te ketij komentuesi nqs. dikush rrit ujkun per qen dhe e shet per te tille, ose jonxhen per bar dhe ushqen kafsherine, nuk ka faj. Te mbjellesh bar dhe te korresh hashash denohesh nga ligji dhe te martohesh me kontrabandistin se te siguron jetese me te mire je ne nje kallep me te para ligjit.
  Nuk behet pyetja se kush e futi ne parlament Frrokun kur kryetari i parlamentit eshte sekretari i Frrokut, qe vuri ne liste Frrokun dhe me te cilin u martua Rama.
  Ne mitologji, kur u martua Ekidna me Tyfonin linden vetem perbindsha. Martesa PS+LSI nuk mund te sjelle vecse bashkudhetare te PD, sepse nena e te gjitheve eshte PPKSH.
  Te gjithe jane ushqyer me corben ramiziane.

  Reply to this comment
 13. rilindasi March 29, 14:44

  e vetma pune e mire qe kane bere keta Frroket,eshte se hoqen qafe nje kryekriminel si dritan Lamaj qe terrorizonte dhe ishte gjovenesi me i madh i kombinatit.

  Reply to this comment
 14. ILIRET March 29, 15:20

  Po rrini o komentar, c’doni ju? Kur s’flet PS dhe Edi Rama per kete falsifikim qe beri ABC news dhe PD, do te thote se PS – se i vjen mire qe e akuzojne.

  Reply to this comment
 15. Popull March 29, 16:56

  Mire e ka “DITA”, mire e keni edhe ju te nderuar folks, po. KRYEMINISTRI yne e ka mendjen te SHPERNDAJNE legalizimet per nderime te PALIGJESHME, ne kembim te VOTES.
  Pra pazar me shkelesit e ligjit. KRYEMINISTRI yne na foton te postojme “BASH ENDREN”
  nje perballe Turke te shekullit te 13-te.

  POPULLI THOTE “JA UJKU” KRYEMINISTRI PYET “KU JAN GJURMET”?

  Reply to this comment
 16. skifteri March 29, 17:08

  *****ne kemi vrasesit e 21 janarit dhe gerdecit shendetshem si derrkuca dhe nuk jane ndeshkuar !? .Kemi vjedhesit me 230 mil euro e rruges kuksit pa u ndeshkuar dhe prokuroria fle gjume !? .Kemi ketu te ulur kembe kryq ne parlamentin shqiptar vrasesit te provuar me prova dhe prokuroria zhvendoset e heton ne belgjik M.Frrokun therret dhe komosionin e mandateve si te ishte zyre noterie, kesaj I thone :/hane shan, hane bagdat / ,kjo eshte hakmarrje politike .Ku ishte deri tani organi I akuzes per çeshtjen M.Frroku ne belgjik ?… perse lejoi prokuroria te futej ne parlament ky deputet ?!,kjo duhet hetuar e ndeshkuar ?!..Ne kemi hajdutet gjgante ketu qe vodhen thesarin e shtetit e shkretuan banken e shqiprise me thase dhe presidenti heshte !?… e çubitshme !!!..shikoni si luftohet krimi e gjeni duke vallzuar ne ballo me stil dhe respekt mesjetare Zogist bashke me Saliun dhe Guvernatorin hajdut Fullanin se bashku me K/R prokurorin e pergjithshem te shqiprise z.LLalla ?!!!.. KESHTU LUFTOHET KRIMI NGA Prokuroria dhe P.D-ja e sotme kjo moster makabere qe bene zhrme deri ne kupe te qiellit per dekriminalizim te politikes? TURP ,TURP TURP.

  Reply to this comment
 17. bomi March 29, 18:10

  EDI RAMA SOT ESHTE KRYEMINISTER DHE KA FORCE TE PLOTE LIGJORE PER TE VENDOSUR PER FATET E POPULLIT.PO NUK U BE PASTRIM RRANJSOR KAPE NGA SERB BERISHA LULJA BASHA XHOZI KURVA RISTANI KATRANI,ILIR KOK QEN STANI DHE GJITHE HALABAKET E. POLITIKES SHQIPTARE AI POPULL ASHTU DO VUJ.ME DJEM SI PROKUROR ADNAND XHOLI E SHUME DJEM SPECIALISTE NE DREJTESI MENDOJ SE VETEM KUSHTU DO ZHDUKEN KETO KURVA KTO BUCA TE POLITIKES.

  Reply to this comment
 18. bomi March 29, 18:17

  LEXOVA DJE NE GAZETEN DITA SE GOMARET NUK PASKAN DOGANE KJO ESHTE NJE ARRITJE E MADHE NE FUSHEN EKONOMIKE SEPSE I PARI QE I DUHET NJE GOMAR PER NE SHTEPI ESHTE DEPUTETJA XHOZI E PD SE AJO I DHE MERAK TE GOMERET SA I SHEF I SHKELQEJNE SOCKAT ESHTE E PERVELUAR E SHKRETA.HALLALL TA KETE

  Reply to this comment
 19. aqo March 30, 06:02

  oooooooooooo c’me shkrive more eri me ato c e Lleshit………..

  Reply to this comment
 20. TROJA March 30, 07:56

  E nderuar “DITA”po i bie shkurt:Nje revolucion(23 Qershori),qe nuk shkateron,konfskon,pushtetin ekonomik te humbesit(duke qene i ndergjegjshem si eshte krijuar,me vjedhje,grabitje,krime,droge,etj) eshte i destinuar te deshtoje.
  Aresyet perse nuk po bejne keta qe fituan kete revolucion le tja leme aresyes se secilit,dhe fakteve te korupsionit te kesaj qeverie.

  Reply to this comment
 21. info analitike March 30, 08:20

  bomi qe pret te mbije bari i pastrimit “rranjsor”,
  Me sa duket Rama po importon sa me shume gomere per te fituar zgjedhjet lokale se ka frike mos nuk i mjaftojne ata te cilet vazhdojne t’i besojne mashtrimeve te tij.
  Kot nuk e ka thene populli ate shprehjen me gomere:
  “Prit gomar te mbije bar”

  Reply to this comment
 22. polo March 29, 19:03

  Kur do vije ndryshimi I pritur me shume ankth dhe qe nukm po duket as ne horizont????

  Reply to this comment
 23. Polo MIhali March 29, 19:11

  Kur do ta shofim Vendlindjen tine te cliruar nga keqberesit dhe te pangopurit

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*