Gjanica, gjendje emergjence në Fier

Redaksia Online January 24, 2013 16:42

Gjanica, gjendje emergjence në Fier

Gjanica përmbyt sërish shtëpitë dhe bizneset e Fierit. Reshjet e dendura të shiut gjatë dy ditëve të fundit kanë rikthyer në Fier frikën e ujërave të lumit Gjanicë, të cilat kanë përmbytur të paktën 30 banesa dhe biznese që ndodhen në afërsi të shtratit të tij. Shtabi i Emergjencave Civile Fier ka shpallur gjendjen e emergjencës, duke u vënë në gatishmëri të plotë për evakuimin e banorëve të zonës së përmbytur. Një situatë e tillë përsëritet për të dytën herë brenda 7 ditësh. Javën e kaluar, dalja nga shtrati e ujërave të Gjanicës përmbytën shtëpitë dhe detyruan banorët të evakuohen.

Redaksia Online January 24, 2013 16:42
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*