Gjen biçikletën të hedhur, qytetari mesazh Veliajt: S’bëhemi njerëz  

October 3, 2018 18:34

Gjen biçikletën të hedhur, qytetari mesazh Veliajt: S’bëhemi njerëz  

Një qytetar ka publikuar disa foto në profilin e tij në rrjetin social Facebook, ku ka parashtruar një shqetësim. Qytetari në fjalë, Çim Memetaj, ka gjetur sot një biçikletë “Mobike”, të hedhur në plehra, dhe është ndjerë keq nga kjo situatë.

“Sot duke bërë xhiron e ditës në këmbë nga rezervuari i Kombinatit, gjejmë të hedhur në kanal biçikletën e bashkisë. Nuk bëhemi njerëz z.Veliaj prandaj mos u merr me kafshët. Për t’u qytetëruar këtyre ju duhen 100 vjet, dhe janë pak”- shkruan Memetaj krahas fotove.

“Mobike”, janë biçikletat të cilat Bashkia e Tiranës i ka vënë në dispozicion të qytetarëve dhe për të lëvizur me to mjafton të kesh një aplikacion të shkarkuar në celular.

 

v.l/ Dita

October 3, 2018 18:34
Komento

2 Komente

 1. Dulla October 4, 10:09

  Mire e ke ti z. Memetaj, po jane shume. Gati 90% e shqipove.
  Mjere europa cdo heqi me shqipot ( po u futen )

  Reply to this comment
 2. gjush dakp October 4, 10:45

  Ne kemi njerez qe skane cte hane ktij i vika keq per bicin e Mobike (shoqeri private).

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim