Tritol në burgun e Drenovës, gati për të shpërthyer

February 11, 2014 10:28

Tritol në burgun e Drenovës, gati për të shpërthyer

Një tjetër plan për arratisje nga burgu i Drenovës është zbuluar nga gardianët. Një sasi prej 400 gr tritol, gati për të shpërthyer është gjetur në ambientet e burgut. Lënda eksplozive me peshë 400 gr ishte me fitil dhe gati për përdorim. Dyshimet janë se eksplozivi ishte pjesë e një plani arratisjeje. Lidhur me këtë pistë kanë nisur hetimet.

 

February 11, 2014 10:28
Komento

3 Komente

 1. bato February 11, 20:29

  Ju lutemi o gazetare te “Dita”, mos trilloni per tritol qe ishte gati te shperthente e perralla te tjera. Mos mbillni edhe ju terror si disa medie te tjera, se nuk eshte ne dinjitetin tuaj si gazete, pasi ju vleresojme shume per korrektese. Ai tritol i gjetur, ishte prej 20 nentorit ne nje cep te burgut, i skaduar nga lageshtia dhe ngrica dhe destinacioni i tij ka qene ai i atyre qe donin te arratiseshin ne nentor. Falemnderit per mirkuptimin.

  Reply to this comment
 2. Mark.uk February 12, 08:39

  Ku eshte policia e rilindjes te Edvin Kristaq Vlash Rames.Dy muej e gjysem pa bere verifikimin e teritorit qe ne rregullore duhet disa ne 24 ore.Mjer ky popull qe iku prej shiut e ra ne bresher me ket kryeminister drogaxhi.

  Reply to this comment
 3. alfons December 21, 20:32

  Ne se esht vertetet drogaxhi z uk mark te pakten nuk quhet kriminel ,si rraca juaj kanunore qe habitet boten mbare po prit e pak se do cuditesh cdo ndodhe

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*