Gjeneral Jaupi: Policia ushtarake në mbështetje të Policisë në Rinas

April 15, 2019 22:44

Gjeneral Jaupi: Policia ushtarake në mbështetje të Policisë në Rinas

Ekspert i Aviacionit Civil, gjeneral Astrit Jaupi, i ftuar në emisionin në Ora News deklaroi se forcat ushtarake kanë shkuar në Rinas për të përforcuar mbrojtjen e aeroportit, pas grabitjes së miliona eurove, por jo se e kanë ata në dorë sigurinë.

Kjo polici ushtarake ka vajtur, sepse ka një marrëveshje të përbashkët, aeroporti me 4 institucione, që në rast të një veprimi duhet të bashkëveprojnë“, shprehet gjeneral Jaupi, ish-komandanti i Forcave Ajrore.

Jaupi sqaron se forcat ushtarake janë të vendosur tek komanda e forcave ajrore, pra nuk janë në aeroport, por jashtë tij.

Ka ndodhur një ngjarje në Rinas. Ata kanë vajtur për të përforcuar. Ata kanë detyrën e tyre. Ata kanë pjesën e tyre jashtë perimetrit të aeroportit. Ata janë në përforcim, jo se e ruajnë ata aeroportin”, tha Jaupi.

v.l/ Dita

April 15, 2019 22:44
Komento

3 Komente

 1. Elio April 15, 22:51

  Ky tipi diabetik eshte i rrjedhur nga trute deri dje i lepinte bythen Saliut sot ja lepi Rales.Tip i ndyre gjithe jeten eshte marre me grate shojeve po keshtu edhe gruaja e toj eshte marre shoket..tip petvers

  Reply to this comment
 2. Lili April 16, 05:55

  Po di kane fytyre keta me dal , plus asaj me pompozitet si gjeneral, pas deshtimeve te tyre ne krye te detyres!!!

  Reply to this comment
 3. Sulo April 16, 07:12

  Elio djali, me pare meso te shkruash shqip, pastaj duhet te hapesh librat dhe te mesosh se cfare do te thote Gjeberal. Me sa duket ti vazhdon tek lepirjet , eshte metode e vjeter kjo, bej nje update se do te beje mire . te fala Sulo

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim