Gjeni Diçiturën

March 4, 2014 18:38

Gjeni Diçiturën

March 4, 2014 18:38
Komento

49 Komente

 1. vasil March 4, 18:58

  Dicituren er e shoh,fituesin e dicitures se kaluar,jo.Te fala nga Greqia

  Reply to this comment
  • Vladimir Hoxha March 4, 20:10

   Shume Parti mbi kalin Popull,
   Vine verdalle e s’kane te ngopur,

   Vladimir Hoxha,
   Gjirokaster
   Cel: 0698708166

   Reply to this comment
   • Tarrasi March 7, 15:13

    Nuk ka pushtet apo pushtetare
    ka merhuma duarkryq mbi kale.
    S’ka cfare bejne, s’kane nga shkojne
    se parija i kontrollon.

    Ne qofte se fitoj jepjani oren z. Rama si kujtim qe koha kalon e asnje zgjidhje afatgjate nuk po behet. Cdo gje qe ai ka bere e c’bejne lakejte e Sales Brenda 24 oresh.

    Reply to this comment
 2. LORA March 4, 19:12

  Provoni te kepusni freret e mija!
  Si Sokol Olldashi ju kembehet shtepia.

  Reply to this comment
 3. ILir March 4, 19:16

  Dicitura eshte :Edi Rama; Ilir Meta nga e Majta dhe Sali Berisha dhe Lul Basha nga e Djathta–4 Kaloresit e tanishem ne Politike.

  Reply to this comment
 4. dhori March 4, 19:43

  Kuaj normale dhe kalores mjerane, kukulla te Saliut te marre.

  Reply to this comment
 5. Bilal camurri March 4, 20:28

  Hipur mbi kale qendron Ram-iu,por freret i ka Saliu.

  Reply to this comment
 6. Horri i Bulevardit March 4, 21:02

  Saliu mban ne frere, G. Kalane, A. Goxhaj dhe Lulen e vet.
  Gati per protesten e rradhes.

  Reply to this comment
 7. albani March 4, 21:27

  Hypur mbi shale, rrini duarlidhur, une drejtoj kuajt dhe kapistren tuaj!

  0684027490

  Reply to this comment
 8. Bashkim March 4, 23:11

  Kater kalores , njeri eshte i pare,
  Tre jane budallenj, i katerti Gomar !

  Reply to this comment
 9. Mark uk March 4, 23:42

  demokraci e komanduar nga njeshi.

  Reply to this comment
 10. MARKO March 5, 00:06

  Tagjine u jap une, po ju leshova, te hani mune.

  Reply to this comment
 11. Esen March 5, 02:56

  Nga kali kurre nuk zbres,
  Gjej shesh bej pershesh!

  Reply to this comment
 12. vasil March 5, 06:51

  I lutem shume redaksise se gazetes Dita,ose ndonje lexuesi te kesaj gazete,mqs jemi larg atdeutdhe s`kemi mundesi ta blejme ne qioske,te nanxjerre zgjidhjen e dicitures se kaluar.
  Me respekt Vasili

  Reply to this comment
 13. Endri March 5, 08:19

  C’do minister me kapister, behet lehte bisht i kryeministrit.

  0694719837

  Reply to this comment
 14. plaku nga vlora March 5, 08:44

  Deri sa une te jem gjalle /Keshtu do rrini ne kale / Se k’ti populli pa fjale / ja sjell une mendjen verdalle…

  Reply to this comment
 15. Blendi March 5, 08:47

  Të gjithë duan vetëm kalin e bardhë (të komandojnë).

  Reply to this comment
 16. plaku nga vlora March 5, 09:19

  z.Vasili fitues ishte nje kepucar nga Tirana,por me cfar fjalesh nuk na i thane,por mos pyet me mire,se kush paguan i bie cyles,ne ketu mbushesa jemi,thjesht levizim gishtin,se po ta kishim mundesine s’do e linim pa blere kte gazete,qe me te vertete na kenaq…

  Reply to this comment
 17. Jani Barxo March 5, 10:30

  Politikanet tane ne kerkim te “thesarit”

  Reply to this comment
 18. iliri March 5, 10:36

  Une te emeroj – Une te komandoj, rrini hipur duar kryq?

  068aam1wag

  Reply to this comment
 19. shpatar March 5, 10:37

  Nje diciture shume domethense .Politikanet qe u kane hypur kuajve tregon se nuk kane nje rruge te perbashket qe vendi te eci atje ku duhet .Per rrjedhoje nuk dim se ku shkojme .

  Reply to this comment
 20. vasil March 5, 11:30

  Flm shume z.plaku,per mundimin,qofsh shendosh e mire
  Te fala Vasili

  Reply to this comment
 21. Dr. Vehip (Veip) Proda March 5, 13:35

  Kalëroni de kalëroni,
  Kur të mbërrini ku të doni,
  Vetëm të”dhjefsha kalin” thoni,
  Unë “besoj” se më “kuptoni”!

  Reply to this comment
 22. Vëzhguesi F. March 5, 13:42

  Saliu:
  Jeni te lire te shkoni nga te doni,
  Por kapistrat i kam une, Sali kapidoni !

  Reply to this comment
 23. Franc Gjoka tel 0682048189 March 5, 14:05

  Duar kryq,mos u shqetesoni,se eshte Lala te timoni

  Reply to this comment
 24. xhaxhi Lati March 5, 15:06

  Edhe pse ka vene kapele,
  duhet ta kuptoni , e dine shume veta
  ‘te hipesh ose te ecesh me kale”
  “qendra e cdo gjeje ” eshte I META.

  Reply to this comment
 25. gjermani i fundit March 5, 16:42

  une qe ju dhashe kalin,
  qe ju dhashe defteret,
  e keni zahmet
  qe t’ju mbaj nga freret.

  Reply to this comment
 26. vasil March 5, 17:28

  Redaksise se gazetes Dita
  Jam nje lexues shume i rregullt i gazetes Dita.A ka mundesi te na njoftoni zgjidhjen e dicitures
  se fundit?Ndodhem larg atdheut dhe nuk kam mundesi blerjen e saj
  Me nderime,Vasili

  Reply to this comment
 27. matriks March 5, 23:10

  Perpiquni sa te doni
  Nuk u le lala Gjoni

  Reply to this comment
 28. pelivan March 6, 02:27

  Edhe pse, paksa vonuar,
  Ja tek erdhi kaleruar…
  PD – ja. e rinovuar!
  Tashme duket e cliruar!
  Shihni kuajt e harbuar…
  S’ ka me fre t’i mbaj shternguar (!)
  Plaku Mere eshte rinuar…
  Mbi Lulushken ka shurruar…

  Reply to this comment
 29. ari March 6, 05:33

  Ish shefi i math ka ne dore presidentin prokurorin dhe shikun

  Reply to this comment
 30. Anonimi March 6, 18:28

  O Namik ne dhe u trete , por maloku mbi kale mbete

  Reply to this comment
 31. TOMORRI March 6, 20:28

  Rama, Basha, Meta kalerojne , Arvizu mban frenat.

  Reply to this comment
 32. S.p. March 6, 22:22

  Saliu mban ne fre institucionet e “pamvarura”, President, Gjykate, Prokurori.

  Reply to this comment
 33. diana March 7, 05:17

  Politika shqiptare kaleron me paftyresine me te madhe mbi shpinen te tejlodhur te nenes shqiperi. Kalit qe mban mbi kurriz te paftyrin SAli berisha
  i vjen turp qe e mban ate te paftyre dhe ndihet keq e ka ulur koken I turperuar.

  Reply to this comment
 34. emi March 7, 07:18

  Saliut tre personazhe i kane mbetur te lidhur pas kalit te ish pushtetit te tij,nga e djathta e tij nishani,pak me poshte vusho ajuci,dhe me poshte llalla i shkrete qe spo din nga tja mbaje.

  Reply to this comment
 35. gimi March 7, 14:05

  Shqiperia ne vend numuro. Ose me 4 kalores SHqiperia nuk ka zhvillim

  Reply to this comment
 36. lisi March 7, 18:13

  Tre musketerët shqiptarë të politikës, me frerë te dajë Sami i Amerikës.

  Reply to this comment
 37. tomas March 7, 18:55

  ne dicitur shoh kater mbreter P vidi zogu E.hoxha S. berisha. dhe nje shqiperi e varfer.

  Reply to this comment
 38. Pac March 7, 19:56

  Populli ju vuri ne kale ,
  une ju sjedh verdalle .

  Reply to this comment
 39. Valbona March 8, 11:04

  Te gjithe kalit mbrapshte i kane hypur ,kur akuzohen shkojne ne drejtim te paditur!

  Reply to this comment
 40. Beri March 8, 11:06

  Te gjithe komentuesit figure me kale shikojne ,por se kush eshte kali se kuptojne!

  Reply to this comment
 41. B. shtetit March 8, 11:11

  Te gjithe mostrat qe jane mbi kale i drejton “miku” qe i sjell verdalle!

  Reply to this comment
 42. dallendyshja March 8, 11:12

  Te gjithe mostrat qe jane mbi kale i drejton “miku” qe i sjell verdalle!

  Reply to this comment
 43. XY March 8, 15:43

  Pushteti ne Shqiperi, shtypi kokezbuluar dhe kalerimi i popullit

  Reply to this comment
 44. rrahman kosova March 8, 23:55

  Ketu paraqitet skema e kapjes se shtetit nga Sali Berisha
  Sali Berisha ka freret ne dore te Bujar Nishanit,te SHIKut Visho Ajazit,te prokuroris Adratik Llalles.

  Reply to this comment
 45. P.A.B March 10, 00:42

  Me ngjajne me: “4 Kaloresit e Apokalipsit”

  Kjo me eshte dukur me a mira,
  (duke i kerkuar leje zoterise V.H. per ri-postim)

  ” Shume Parti mbi kalin Popull,
  Vine verdalle e s’kane te ngopur,”

  Vladimir Hoxha,
  Gjirokaster
  Cel: 0698708166

  Reply to this comment
 46. petja March 10, 17:47

  JAM UNE AI QE JU LE TE ECNI APO TE NDALONI ,TE FLISNI APO TE HESHTENI
  JU PERPARA ME PASTRONI RUGEN

  Reply to this comment
 47. Hithri March 10, 18:28

  Ku do qe veni, kudo që vini, freret e kuajve tuaj, ne dore time i kini!

  SHBA

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?