“Gjeniu i vogël” i Shkodrës po jeton në mjerim, si mashtroi Voltana Ademi (VIDEO)

May 18, 2017 16:30

“Gjeniu i vogël” i Shkodrës po jeton në mjerim, si mashtroi Voltana Ademi (VIDEO)

 

Një ndër talentet e zbuluara në spektaklin “Gjeniu i vogël” ishte edhe vogëlushja Marjana Begu.

Marjana vjen nga një familje shumë e varfër në Shkodër dhe kushtet e mjerueshme në të cilat ato jetojnë kanë prekur mijëra zemra.

Familja e saj ka kërkuar ndihmë tek kryetarja e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi e cila iu premtoi se do t’ju ndërtonte një shtëpi.

Marjana dhe familja e saj kanë jetuar në një banesë me qira sepse Ademi iu kishte premtuar se familja e parë që do të ndihmohej do ishte familja Begu, por ky ishte një premtim bosh sepse nuk kanë marrë asnjë përgjigje pas shumë letrave që i kanë dërguar.

May 18, 2017 16:30
Komento

3 Komente

 1. Atdhetari May 18, 18:32

  Nuk e ka lene pd t’a ndihmoje, se si kryetare e bashkise ajo deshironte, por… mbi partine nuk dilet kollaj.

  Reply to this comment
 2. Atdhetari May 18, 18:34

  Nuk e ka lene pd t’a ndihmoje, se si kryetare e bashkise ajo deshironte, por… mbi partine nuk dilet kollaj. Turp.
  Suksese, Marjana Begu, gjeniu i vogel, u befsh gjeni e madhe!

  Reply to this comment
 3. Pushtetin RAMES ja ka dhene populli dhe ai ka kontrate me popullin. May 19, 01:24

  Kam nje mesazh per familjen e talentes dhe gjeniut te vogel lidhuni me artistin e famshem z.PIRRO CAKO tju gjej mundesi per ta derguar jashte shtetit dhe gjeniu do behet me fame boterore.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*