Gjergj Bojaxhi: Asnjë hap para me zgjedhjet e fundit në PD

December 5, 2014 10:48

Gjergj Bojaxhi: Asnjë hap para me zgjedhjet e fundit në PD

Gjergj Bojaxhi, që tashmë është mënjanuar nga PD, thotë se në zgjedhjet e fundit brenda PD-së, nuk u bë asnjë hap para.

Sipas tij, brenda PD-së, por edhe partive të tjera, nuk ka demokraci, pasi ato janë parti të mbyllura dhe të kontrolluara.

Kam përshtypjen se nuk ka demokraci të brendshme, të paktën jo demokraci funksionale brenda partive politike.

Pas vitit 2000 në Shqipëri ka pasur një përmirësim të funksionimit të demokracisë në Shqipëri, megjithse ka shumë të meta.

Demokracia funksionale brenda partive poltike dhe unë flas për PD, se atë e njoh dhe më shumë, nuk ka pasur pothuajse hapa përpara. As me procesin e fundit”, tha Bojaxhi në emisionin “Tonight Ilva Tare”.

December 5, 2014 10:48
Komento

6 Komente

 1. liana December 5, 11:08

  Pse je bo keshtu si prift ti bir, apo ske lek te blesh brisqe me u rrujt?
  Fjalet e tua do kishin shume vlere po ti kishe thene per sa kohe ishe ne sherbim te asaj partie, tani i dime te gjithe se sa demokrat ishit dhe jeni, Nuk i vleresoj njerezit qe per sa kohe parti ku militojne u sjell te mira i sherbejne asaj dhe kur ajo i hedh poshte hapin gojen dhe thone “te verteten”. Keta lloj njerezish i quaj zagar te bindur. Me gjith respektin qe kish per guximin tend Bojaxhi, them se eshte me mire te terhiqesh nga skena politike dhe te hash parate qe fitove nga abuzimi qe bete me fjalen demokraci. Ne budallenjte e dinim se kush ishte Saliu dhe megjithse te zgjuar dhe te guximshem si ty nuk e hengrem corben e tij. Por kish dhe te zgjuar si puna jote qe menduan ta shfrytezojne situaten dhe ja bot popullit dhe atdheut kete nder te madh, i dhate mundesi plehrave te na shkaterrojne jeten.

  Reply to this comment
 2. sokoli December 5, 13:31

  Na trego o Gjergj Elez Alia sa prona ke perfituar ne Baldushk gjate kohes qe kishe post drejtues ne qeveri, se me sa di une e ke zaptuar ate zone pothuajse te tere me letra te pista!!!

  Reply to this comment
 3. Eri December 5, 13:49

  Bojaxhiu eshte nje ze i serioz i se djathtes. Edhe kur ka qene ofiqar ka treguar profesionalizem ne punen e tij per aq kohe dhe aq hapesire sa i eshte dhene. Ne momentin qe nuk iu bind urdherave politike dhe u menjanua nga Berisha.

  Reply to this comment
 4. edi December 5, 14:22

  Mos u beni palaco dhe akuzoni njeres te ndershem qe dhane kontributin e tyre per dicka te mire ,asnjere nuk ka qene ne qeveri zotria ,dhe po te ishte servil dhe legen do ishte ne kryesi te pd se eshte me i pregatituri dhe i shkolluar ne amerike ,dhe u largua nga drejtimi i. Kesh kur e pa se cpo kurdiste berisha …….

  Reply to this comment
 5. MERIMANGA E KUQE December 5, 19:34

  DO TE TE ZENE NEMET E KSAMILIOTEVE QE BERE PRISHJE SELEKTIVE O MAVRI PA LE PD

  Reply to this comment
 6. M A R K O December 5, 22:50

  Bojaxhiu thone se do te behet frat..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim