Gjergj Bojaxhi: Po më bëjnë presion në media dhe rrjetet sociale, për të më dekurajuar

April 2, 2015 08:48

Gjergj Bojaxhi: Po më bëjnë presion në media dhe rrjetet sociale, për të më dekurajuar

Gjergj Bojaxhi tashmë ka nisur mbledhjen e firmave për të finalizuar hyrjen në garë si i pavarur për Bashkinë e Tiranës.

Por, ai thotë se tashmë është nën presion dhe sulme personale.

“Ka pasur sidomos përpjekje për dekurajim nëpër media dhe në rrjetet sociale dhe natyrisht edhe sulme personale dhe shpifje, që janë arma kryesore politike në Shqipëri.

Qëllimi është që njerëzit të mendojnë që kandidati i pavarur nuk ndryshon nga personazhet kryesorë të partive dhe prandaj nuk ia vlen të votohet.

Kjo është e pritshme,” tha ai për gazetën Sot.

Sulmin ndaj tij e udhëheq padyshim Shkëlzen Berisha, që ka bërë disa deklarata kundër Bojaxhi.

April 2, 2015 08:48
Komento

23 Komente

 1. Ilirjan April 2, 09:03

  Gjergji, eshte nje beteje e veshtire, ndoshta me e veshtire se pushtimi i Himalajeve. Qendrueshmeria ndaj pengesave, shmangia e tyre eshte tipar personal i juaj, por duke pas rreth vehtes shoke sikur ne Himalajet, dhe duke u mbeshtetur tek qytetaret e Tiranes qe kerkojne ndryshim, qe kerkojne te largohen nga mashtruesit e Partive “te medha”, shpreh bindjen e triumfit mbi negativitetin qe sa ka filluar te cfaqet.
  Qente le te lehin, karvani te vazhdoje te ece – thote proverb’ i Popullit.

  Reply to this comment
 2. Arben April 2, 09:11

  POR TI JE I TREMBUR QYSH NE GJENEZE OR BYRAZER,

  NUK JE NDONJE SHEMBULL I PERKRYER QE TI BESH NJEREZIT TE SAKRIFIKOJNE PER TY.

  E PASHE NGA DEKLARATA JOTE PUBLIKE, MOTIVI QE JEPJE QE NJEREZIT DUHET TE VOTOJNE PER TY ISHTE

  “U LODHET NGA HAJDUTET AKTUALE, VOTONI PER MUA, SE NUK ME KENI PROVUAR DHE PER INAT TE ATYRE QE JU KANE VJEDHUR GJITHE KETO VITE”

  KETO JANE PORDHE ME RIGON.

  Reply to this comment
 3. LOVE April 2, 09:14

  mese e vertete
  dje perflitej Bojaxhiu nga keta demon kratet qe per cudi jane te gjithe ne Amerike
  dhe per dike tjeter ne Berat ,shpifnin sa mundnin ,kishin ngritur nje liste krimesh
  qe te ngrinte qimet perpjete ne Republiken e Qimeve

  Reply to this comment
 4. brzh,brzhi April 2, 09:20

  normale, po u fute ne pjesen e shokut e ha…. respekto daku.

  Reply to this comment
 5. LORA April 2, 09:27

  Alibi e bukur kjo nga bojaxhi xhongleri,,,,kur me fare pak logjike kuptohet se ”alternativa” bojaxhi eshte vecse nje variant i ”ri” i nikut me dylbi (kreshnik spahiut).

  Reply to this comment
  • nazim April 2, 10:43

   Sa e mencur sa fantazi qe ke moj lora! Po si e lidhe moj lulushe Kreshnikun me Gjergj bojaxhiu?

   Ua moj salishiane- shkezejane, keshtu te ka thene partia te thuash, e ti mendon se do i haje populli keto pislliqe qe leshoni?

   O Gjergj Bojaxhiu,

   Po te sulmojne se jane te bindur se do t’ju marresh votat! Kjo tregon se ke qasa se do te fitosh po te hedhesh kandidaturen.

   Ne zgjedhje elektorale kjo ndodh ne te gjithe boten. Kundershtaret flasin kunder kandidateve te tjere lloj lloj pislliqesh.

   Ne kete rast rreziku eshte se ti ke potencialin qe ti marresh shume vota nga demokratet e thjeshte, prandaj po te versulen kaq ashper.

   Mor, mik, duhet te kesh kellqe per politike, pra ne se e do Tiranen, futju asaj pune, forco kurrizin, mendo me kujdes se cfare administrate do te ndertosh( pastroje nga lanxhot e lulkes se i ke hajdute me cizme te gjithe) e filloje kete pune, se dihet nuk eshte e lehte te jesh politikan e sidomos te kandidosh per Tiranen or djale!

   Tirana eshte llokma me e madhe qe e duan te gjithe!

   Reply to this comment
  • LORA April 2, 15:35

   Pika qe s’te bie nazim-mavria.
   Nese mendjen tende e mbush bojaxhi efendiu,,,ske pse kalon nga komentet e mia per t’a thene kete lesh-bindjen tende.
   Sa per ”salishiane-shkezejane” dukesh shqeto qe je pjese e tyre dhe e skenareve trape te tyre.
   Mos guxo me t’a futesh turirin ne komentet e mia.

   Reply to this comment
 6. mushkonja April 2, 09:41

  mos e rruaj per shqupin vetem leh por nuk te ha por kujdes nga xeni koka e mafjes se familjes luli-sala -fazlliçi

  Reply to this comment
 7. Tahipi April 2, 10:00

  O Gjergji ne votojme per ju.

  Po kush do ta nr voten tende.

  Nuk te le as Larua as Balua te ngjitesh perpjete

  Je i Zoti per pune , por nuk je i zoti per te vjedhur, e nuk ben per ne bashki

  Reply to this comment
 8. shpellari King April 2, 10:09

  Mos u dekurajo nga Evgjiti Altin Goxhaj…
  Djali I nje ish oficeri te sigurimit te shtetit.
  Eshte ne mentalitetin e partise qe orjenton filozofia e armiqeve dhe jo e kundershtareve….

  Reply to this comment
 9. Vladimir April 2, 12:56

  Urime Gjergj dhe kurajo. Do te bashkohen shume miq ne rrugen tende.

  Reply to this comment
 10. fshatari. pafshat April 2, 13:09

  Po na plasi by… .
  Thirr veten per ndihme jo qytetaret,
  Se vetes do ti sherbesh ne Bashki,
  Nqs …
  Populli nuk mund te jete viktime e perjetshme!

  Reply to this comment
 11. Bashkim Pitarka April 2, 14:03

  QYTETARE TE NDERUAR TE TIRANES,MBESHTETNI KANDIDATUREN PER KRYETAR BQYTETARE ASHKIE TE Z.GJERGJ BOJAXHI!

  Te urtet,te mencurit e popullit tone legjendar,kane thene:”Vetem pemes me kokra i shtihet me gure!”.Mos kij dert e asnje lekundje nga sulmet e shpifjet e ndyra,nga kenga e sirenave plaka te PD-se dhe pasuesve te tyre duarlepires e qelepirxhinjte, te pasuruar nga vjedhjet dhe pefitimet e marruna prej liderve te tyre kryehajduter e tradhetare!
  Duke u ndjekur miqesisht ne shtyp e ne shoqeri kam fituar bindjen per aftesite e juaja profesionale e drejtuese.Shkollimi me se i larte,kulture te perparuar perendimore me se e gjere,pervoja e gjjthaneshme dhe guximi e kurajoja qe i duhen nje pushtetari demokrat e patriot nuk u mungojne,prandaj mbajuni i fuqishem dhe me guxim ne rrugen qe kini zgjedhur si kandidat per ate post vendor aq te rendesishem.Une ju mbeshtes,ndonese nga larg,por mbi te gjitha kerkoj mbeshtetjen e bashkatdhetareve te mij te Tiranes qe t’u mbeshtesin sinqerisht me besim e shprese se nuk do t’i zhgenjesh po t’ua japin me gjithe deshire voten e tyre.
  Sa per faktin qe jeni nje kandidat i pavarur dhe tani pa parti,kjo duhet t’u jape me shume shpresa juve per qellimin e caktuar dhe popullit per pritshmerine e nje performance te mire te nje pushtetari vendor te pavarur.Historia e ketyre 25 viteve te te ashuquajturit tranzicion “demokratik”, fatkeqesisht te tejzgjatur e dobi-hic,ka treguar se partite ne pushtet i luftojne pushtetaret vendore te partive kundershtare dhe ne mos edhe hapur,se pari duke i minuar themelin e punes bashkiake,fondin shtetror per ta.Ju uroj cdo sukses!Kam besim ne te,por edhe ne se nuk e arrini,kini arritur nje sukses tjeter,kini hapur nje rruge te re,kini krijuar nje risi te re ne Tirane,kryeqytetin e Shqiperise,ate te kandiditimit per pushtet vendor apo shtetror nga nje kandidat i pavarur dhe jo te nje te zgjedhuri e te preferuari te njeshave te partive.

  Reply to this comment
 12. Bashkim Pitarka April 2, 14:10

  Korigjim gabimi:Me lutjen dhe faljen per gabimin:Titulli te lexohet e shkruhet:”Qytetare te Tiranes,mbeshtesni kandidaturen per kryetar bashkie te z.Gjergj Bojaxhi”.I lutem redaktorit t’a bej nje mundim kete korigjim.
  Me respekt,
  Bashkim Pitarka

  Reply to this comment
 13. TROJA April 2, 15:03

  MOS U DOREZO QE TANI.SOT KE KUNDER PD DHE HALABAKET E SAJ,NESER DO KESH TE KORUPTUARIT E HAJDUTET E LSI,E PAS PAK DITESH PS DHE SHTETIN.SA ME SHUME TE RISIN PRESIONIN AQ ME SHUME DO HUMBASIN,AQ ME SHUME DO INJOROHEN,AQ ME SHUME DO FITOJE GJERGJ BOJAXHI.KE NE KRAH NJEREZIT E MASHTRUAR NGA MEGALOMANIA E DEMAGOGJIA E PS,KE NJEREZIT E TROMAKSUR NGA PD,KE NJEREZIT E NDERSHEM QE E KUPTOJNE SE PS NUK KA TE ARDHME ME LSI.PRANDAJ KERKO NDIHMEN E NJEREZVE TE NDERSHEM,TE DREJTE E PARIMORE.TIRANA KA 80% NJEREZ PUNTORE E TE NDERSHEM DHE 20%,ZVARANIKE,E KRMBA QE ZBATITEN NDAJ ERES SE RENDE TE KORUPSIONIT E HAJDUTERISE.MOS JA BEJ QEFIN KESAJ KLASE POLITIKE QE KA INJORUAR NJE KOMB.

  Reply to this comment
 14. fshatari. pafshat April 2, 15:11

  Bashkimo, o hudheheqes ne emigracion: e paske humbur fare posullen – si Xhaferi simiten.

  Reply to this comment
 15. GAMORI April 2, 19:12

  MOS U TREMB MOS U DOREZO

  SE KE SHOKET TE NDERUARO

  DO FITOC E DO PUNOC

  QYTETIMIN E TIRANES TE NDERTOC

  INJORANCEN TA PASTROC

  GJELBERIMIN DHE BIBLOTEKAT TI SHTOC

  KATUNARIZMIN TA LUFTOC

  Reply to this comment
 16. sara April 2, 20:01

  po duket njeri i mire ky bojaxhi..ska dilem

  Reply to this comment
 17. miroo April 2, 20:08

  mos harxho energji etj.etj……….po sqe k.bashkise i qeverise LEKE, DOLLARE, EURO nuk ka nga qeveria, mbyllet rubineti nuk je i partise pike.,
  nje pytje gjergji acos cfare me premton per TIRANEN….pa kokerr leku.
  ed bossi k.bashkie ishte kur sal efendiu i vuri tritolin zogut te zi , 2 mil. euro iken per lesh
  edi rrinte si qen i rrahur. ……sa per muhabet ta kujtova, tung

  Reply to this comment
 18. Dashnor Kozaj April 2, 20:27

  Eshte turp te votoj populli i Tiranes , kete hajdutin e K.E.SH,it per kryetar bashkie . Si ka mundesi ,qe ky palo hajdut ( Gjergji Bojaxhiu ), te cilin une e kam paditur ne Gjykaten e Tiranes, per shperdorim te detyres se tij , duke e futur Kompanine e O.S.SH,se ne privatizim, ne baze te ligjit , qe kishte mbi nje vite qe ishte shfuqizuar nga Kuvendi i Shqiperise , dhe demi ishte mbi 600, miljon euro. Faktet dhe shkresat zyrtare i kam depozituar se bashku me Kerkes -Padine ,qe kam depozituar ne Gjykate ne daten 30 dhjetor 2008, ku dhe sot e kesaj dite vazhdon procedura ligjore ,dhe konkretisht kjo ceshtje eshte ne Gjykaten e Larte . Te gjithe praktiken dhe denoncimin e kesaj ceshtje , gazeta DITA , e disponon , dhe i kerkoj Krye redaktorit ,qe ta njohi popullin e Tiranes , me skandalet e ketij birboje ( Gjergji Bojaxhiu ), qe paska kurajo te hedhi kandidaturen ,per kreun e bashkise ne Tirane . Ky njeri teper ordiner ,te ishte banor ne Kine ,apo ne Kore , do kishte marre nje plumb pas koke , pra denim me vdekje , per vjedhje dhe korrupsion ,me pasoja te renda ne ekonomine e shtetit .

  Reply to this comment
  • tirona April 2, 23:11

   Nese keto qe thua jone te verteta, Bojaxhiu duhet te terheqi kandidaturen per kryetar bashkie te Tirones. Se nuk u bo qameti ., kater vjet ikin shpejte, gjate kasaj kohe Bojaxhiu te mbrohet nga akuzat qe i jon bo dhe nese del i pafajshem nga gjykata ,ai do dali me i forte dhe te hudhi kandidaturen per zgjedhjet e vitit 2019 per kryetar bashkie te Tirones dhe jom i bindur se do te fitoje. Nese Bojaxhiu nuk terheq kandidaturen ai do te digjet perfundimisht, se ai nuk ka shanshe ti fitoje keto zgjedhje.

   Reply to this comment
 19. Dashnor Kozaj April 2, 20:27

  THIRJE . POPULLIT TE QARKUT TE FIERIT .
  Ka ardhur koha qe populli i qarkut te Fierit , dhe sidomos naftetaret , duhet qe te ngrihen dhe te shpallin mevetesine si ne udheheqje dhe ne administrimin e te gjitha resurseve te tokes , nentokes , flores dhe faunes te qarkut . Duhet urgjent te shkeputemi nga banditet e politikes se Tiranes , se pa perjashtim jane hajdut , vagabonda,kriminela dhe te pa moralshem , sa qe e kane kthyer te gjithe teritorin e Shqiperise ,ne vilajetin e tyre . Duhet qe populli i qarkut te Fierit ,te bojkotoje te gjitha kandidaturat qe shpallin partite politike te Tiranes se degjeneruar , dhe ne kunderpergjigje te nxjerri bijte e vete , te cilet te jene te ndershem , te drejte , human , dhe te pa pajtueshem me menyren e drejtimit te ketyre 25 vjeteve , qe kane shkaterruar gjithecka qe nga themelet , ne te gjitha fushat e prodhimit te te mirave materiale .
  Populli i qarkut te Fierit , qe permbledh popullsine e Lushnjes , Divjakes , Fierit , Levanit , Cakranit , Ballshit dhe Roskovecit , duhet qe urgjentisht te bojkotojne derdhjen e detyrimeve tatimore ne llogarite e tatimeve per llogari te qeverise te Tiranes se degjeneruar dhe hipokrite . Populli i qarkut te Fierit ,duhet urgjentisht te ngrihet dhe te zhvilloj referendumin e shkeputjes nga administrimi i Tiranes . Duhet urgjent te mos pranoj marrjen borxh te kapitaleve financiare nga bankat e botes , ku e shpallin se i duan per te permiresuar jeten e popullit , por ne te vertete eshte krejt ndryshe , marrin borxhe per te zhvilluar korrupsionin dhe vjedhjet ne favor te xhepave dhe llogarive te tyre . Shancet jane tani me rastin e zgjedhjeve per pushtetin lokal , populli apo votuesit e qarkut te Fierit duhen te zgjedhin individet me sa me shume integritet dhe te jene te vendosur per te administruar pasurite dhe resurset e ketij qarku, duke kundershtuar ne menyre kategorike menyren e administrimit te Tiranes se degjeneruar.
  Populli i qarkut te Fierit duhet qe urgjentisht te ngrihet dhe te administroj pasurine qe na e ka dhuruar natyra , por qe aktualisht po na e vjedh Tirana e degjeneruar me perfaqesuesit e saj , gangestere , kriminela , hajdute , sic jane Fatos Nano , Ylli Bufi , Kastriot Islami , Sali Berisha , Edi Rama , Aleksander Meksi , Ilir Meta , Bashkim Fino , e shume e shume te tjere , qe aktualisht e konsiderojne popullin e qarkut te Fierit si skllever te tyre dhe qe i genjejne me ca para ose me nga nje thes me miell dhe u rrembejne votat sipas planeve qe ata bejne ne zyrat e degjeneruare te Tiranes .
  Qarku i Fierit , ka pasuri natyrore , si nafta , gazi metan ,qe jane paresore , disponon fusha nga me pjelloret ne Ballkan , pyje , kullota , lumenj dhe bregdetin e Adriatikut . Duhet qe populli i qarkut te Fierit duhet te ngrihet dhe te anulloj me referendum popullor te gjitha koncesionet qe jane firmosur deri me sot , per naftenxjerrjen si dhe te anulloj te gjitha privatizimet , si ajo e rafinerive te naftes qe iadministron krimineli Sali Berisha nepermjet Rezart Tacit . Pasuria e qarkut te Fierit duhet te administrohet nga pushteti lokal , sic jane bashkite dhe komunat e ketij qarku , ne menyre te punesimit te popullit sipas profesioneve qe kerkohen .
  Te nderuar , banor te qarkut te Fierit, po nuk u ngritet dhe te merrni ne dore fatet e familjeve tuaja , femijeve tuaj , bashkeqytetareve ,apo bashke fshatareve tuaj , mos prisni te rregulloheni nga te pa pergjegjeshmit te Tiranes, te cilet e kane cuar borxhin publik ne mbi 10 miljard Euro , qe i duhen ti shlyej populli shqiptar ,ne disa breza , pra dhe sterniperit tane do lindin me borxhe ne kurriz , nga i cili nuk do ta ngreme koken kurre . Ndergjegjsohuni sa me shpejte dhe bojkotoni administraten e Tiranes me administratoret e degjeneruar dhe kriminela ,te cilet nuk po ngopen me para dhe as me gjakun e popullit shqiptar .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim