Gjergj Bojaxhi sulmon Ramën: Po iu bën shantazh qytetarëve

May 12, 2015 09:11

Gjergj Bojaxhi sulmon Ramën: Po iu bën shantazh qytetarëve

Kandidati i pavarur për Bashkinë e Tiranës, Gjergj Bojaxhi, ka sulmuar kryeministrin Edi Rama.

Sipas tij, Rama është duke iu bërë shantazh qytetarëve, që të mos votojnë kandidatët e opozitës.

“Kryeministri Rama vazhdon të përsërisë deklaratën se, nëse fitojnë kandidatët e opozitës, nuk do të ketë bashkëpunim mes tyre dhe qeverisë.

Nënkuptimi është i qartë: nëse qytetarët nuk votojnë kandidatët e caktuar nga Zoti Rama dhe Zoti Meta atëherë Kryeministri Rama do t’i dënojë ata duke mos u dhënë komuniteteve të tyre fonde publike nga buxheti i qeverisë i cili financohet nga taksat e vetë qytetarëve.

Qëndrimi i Kryeministrit Rama është shantazh i hapur autokratik që shkel parimet e të drejtat themelore mbi të cilat ngrihen e funksionojnë shoqëritë e lira e demokratike. Me këtë qëndrim, ai synon të kufizojë dhe kushtëzojë të drejtën e qytetarëve për të zgjedhur, me qëllim përqëndrimin në duart e tij edhe të pushtetit lokal.

Ne i kërkojmë Zotit Rama të heqë dorë nga këto shantazhe antidemokratike dhe të respektojë të drejtat dhe liritë e qytetarëve. Si të gjitha pushtetet, pushteti lokal duhet të burojë nga vullneti i popullit dhe jo nga vullneti i Kryeministrit,” shkruan Bojaxhi në FB.

May 12, 2015 09:11
Komento

30 Komente

 1. Blerta May 12, 09:32

  E pastaj habitemi me tonet e ashpra dhe me aktet e dhunes qe ndodhen ne Durres, Erseke, Shkoder, Malesi te Madhe..Eshte arroganti dhe alabaku Rama qe me sjellejn e tij eshte i pari qe ushqen dhunen me tonet dhe fjalet qe perdor..dhe e thene nga nje kandidat i pavarur nuk besoj se le vend per replikime.

  Reply to this comment
  • Dritan May 12, 09:44

   Ti blerta si nuk habitesh qe Luli nuk del para drejtesise per durres-kukes apo per 21 janarin? mos u merrni me spekulime. jam sh i sigurt qe ty vet blerta askush ste ka bere asgje!

   Reply to this comment
   • kreuza May 12, 10:37

    Po nuk aspiron aspak besim ne ato qe thua o Bojaxhi, ti je drejtor i qeverise se Saliut, ishe drejtor i KESH dhe e le si mos me keq sistemin energjitik dhe pavaresisht se ke dale si i pavarur, ti je pjelle e qeverise shkaterrimtare te ketij vendi dhe ne nje menyre a ne nje tjeter, i sherben interesave te saliut, si puna e kreshnik spahiut me aleancen kuq e zi.

    Reply to this comment
    • po ik o bojaxhi e futi naj dore boje May 12, 10:41

     O bojaxhi, dil sa te duash, thuaj cte duash, ty nuk te beson as i majte e as i djathte, se ke qene drejtor dhe e ndrite. Rama me punen e palodhur dhe perkushtimin ka fituar popullaritet dhe ne e dime mire, qe sot per sot, vetem Edi Rama mund ta beje Shqiperine.

     Reply to this comment
   • sali mashtrusi May 12, 10:42

    ti gjergj je si krshnik spahiu. ben sikur u ndave nga pd po mduket se prap te sala po shkon. sado te beni si te ndershem dhe ti te ata drejtorat e korruptuar te saliut ke qene

    Reply to this comment
  • joni May 12, 09:46

   Bojaxhiu eshte duke ja fut kot. Rama ti thote popullit qe ata te Pd jan burra te mire apo t ja thote t verteten qe jan ushtaret e saliut dhe do urdherohen me bllokuar punet

   Reply to this comment
  • Danoci May 12, 09:46

   RAma ska bere kurre shantazh, ama ka thene nje fakt, qe kryetaret e bashkive qe jane te djathte kane para interesave te qytetareve, interesat politike. Pra, jane kryetare qe kane frike te punojne per qytetin sepse ju terheq veshin partia..

   Reply to this comment
   • yllka May 12, 09:57

    ky ish ministri i saliut ca pati tani.. sikur se njohim ne si i beri parate ky? aman mylle t pakten gojen

    Reply to this comment
    • LORA May 12, 10:05

     Edhe ne kete gare I brekedhjerit te historise eshte,,,,,ja ashtu si niku me dylbi ,ne 2013-en.
     Kjo eshte nje loje e vjeter per “kandidatin e ri” ish rjeps dhe shkaterrues te KESH.Jam e bindur,yllka,per kete qe them.

     Reply to this comment
  • Liza May 12, 09:47

   edhe ti ministri berishes ke qen drejtor po atij ke qen! nuk eshte se pres noi gjuhe tjeter nga ty!

   Reply to this comment
  • romi May 12, 09:48

   Si mund ta bej rama kte? si ti mund ti bllokoi fondet? harrove ti Gjergjo se Rama e vujti ne kurriz gjithe Bllokimet e Saliut. rama nuk do hajdutat qe te vjedhin fondet jo se sdo japi fonde se ate e percakton ligji

   Reply to this comment
  • flori May 12, 10:10

   Bojaxhi vazhdo fushaten tende dhe mos bej spekulime se ti e di mire qe Rama nuk eshte si qe te hoqi prej pune kur doje te prishje pallatin e vjehrrit te vet

   Reply to this comment
   • Tekniku May 12, 12:02

    Jo Rama nuk eshte si ai, eshte burre me i mire, harrove Floro qe eshte shoku Metes, dhe ky tjetri burre i mire, flori fare, ish shok me ate tjetrin ate burrin e keq ate qe hoqi kete nga puna. Shume burre i keq, sec vrau nja kater vete ne bulevard, kot fare!
    Po Rama eshte burre i mire, dhe Iliri eshte burre i mire. I pacim sa malet.

    Reply to this comment
  • fabiani May 12, 10:12

   bojaxhi mos u bej si saliu qe i lexon ndryshe nga qytetaret shkrimet. kshu qe dil dhe jep oferten tende dhe tye shofim a ke me aftesi se erjon veliaj

   Reply to this comment
  • Kejsi May 12, 10:54

   E kane treguar ne fakt kandidatet e opozites sesa te afte jane te PUNOJNE dhe te BASHKEPUNOJNE per te miren e qytetit ose te te gjithe shtetit. Secili sheh interesat e tij

   Reply to this comment
 2. Edi May 12, 09:42

  Jo gjergjo mos spekulo me fjalet. Rama thote qe kandidatet e opozites qe duan te marrin bashkite jane po ata qe u rrezuan me vote para 2 vjetesh per mega korrupsionin qe benin

  Reply to this comment
 3. Albi May 12, 09:54

  Ne fakt po te mos kishin ndodhur ngjarjet ne Kumanove, deklraratat e Rames te tipit “as uje nuk do keni po nuk votuat kandidatin tone” do ishin tema kryesore e lajmeve. Eshte duke ju afruar nivele diktatoriale te Berishes.

  Reply to this comment
 4. Genci May 12, 09:56

  Nese do zgjidhet prap nje kryetar bashkie i djathte qyteti do perfundoje me keq sec eshte. Basha nuk beri asgje kur ishte PD ne pushtet e jo me tani qe pretendojne te perfaqsojne Tiranen me Halim Kosoven qe ka “alergji” debatet politike.. Z. Bojaxhi vazhdo bej fushaten tende dhe mos aludo neper statuse facebook-u.

  Reply to this comment
 5. elio May 12, 10:13

  eshte per te qeshur, nuk guxon njeri te flase dhe menjehere zorraxhinjte e rames dhe veliajt (te gjithe emra te rinj per kete forum) i japin”drejtimin e duhur” muhabetit duke share gjithykend qe nuk eshte veliaj e rama…pocaqi…

  Reply to this comment
 6. demo May 12, 10:18

  Keshtu si e ke nisur fushten po na zhgenjen.E keqj e ketij vendi ka qene dhe mbetet rrumpalla malokare e Berishes.Ketu nuk ka te djathte dhe te majte,ketu ka administratore te mire te mire te kryeqytetit,sikunder ishte Rama kur pastroi halete e Lanes,qe trashegoi nga Brojka dhe Kelmendi dhe rrumpalla si kane qene dhe jane te gjithe kryebashkiaket e Saliut.

  Reply to this comment
  • Albi May 12, 14:42

   Me keto mend qe ke ti nuk besoj se ishte votuesi qe kishte ne mendje Bojaxhiu. Ata qe do votojne ate nuk besojne se as Rama e as Berisha kane qene menaxher te mire te prones publike.

   Reply to this comment
 7. intelektuali May 12, 10:38

  Gjergj Bojaxhi nuk eshte si KARREMI i Saliut Lul Basha, as si FADROMISTI i Edvinit Erion Veliaj, por nje intelektual i mirefillte shqyptar qe do ta drejtoje me mire se te gjithe debilet dhe dallkauket servile te politikes sone mafioze kombetare.

  Rilindasit enverista te Edvinit dhe Like Floririt qe fyejne dhe shajne kandidatin Bojaxhi le t’i therrasin trunit fanatik se keshtu sic po shkojne punet ne vendin tone Partia Socialiste e Edvinit dhe LSI-ja e Likes do te fillojne te ngjajne si Partia Nacional socialiste e Hitlerit dhe do te fillojne te kerkojne CIFUTET imagjinare ne trojet tona, njesoj sic i kerkonte Enver Hoxha ARMIQTE e popullit do vite me pare te cilin keta e mbajne akoma si HERO me Piramiden e tij ne mes te Tiranes.

  Reply to this comment
 8. Endri May 12, 11:22

  Po ku e kuptojne shqiptaret autokracine more zoti Bojaxhi. Shqiptaret i venerojne autokratet prandaj Berisha ishte autokrat dhe prandaj Rama eshte autokrat se ashtu i do ky popull drute. Per njeriun mesatar shqiptar ajo qe thote Rama eshte shume e sakte pavaresisht se eshte cenim i demokracise dhe institucionit te votes. Ne jemi e keqja e vetes tone dhe prandaj nuk behemi se i lejojme autokratet te bejne cte duan vetem se jane ne krye te “partise tone”.

  Reply to this comment
 9. miroo May 12, 11:38

  ai qe ka ndermend te votoj ty gjergji, sdo me ja dit …..prandaj mos ja fut pordhes me grusht.

  Reply to this comment
 10. Tradita May 12, 12:13

  Le t’i fitoje Rama te gjitha Bashkite . Ai nuk mund te beje asgje. Eshet totalisht i pa afte. Ai rri gjithe diten si qeraman , nuk ka investime te huaj, askush nuk i beson nje njeriu qe mashtron nga mengjesi ne darke seline e qeverise e ka kthyer ne kazan mashtrimesh. Mendon se e hedh lumin me sloganin … Fajet i ka Saliu.

  Reply to this comment
 11. mesila May 12, 13:49

  ky eshte kandidati me i kote qe egziston.ky eshte nga shqiptaret e shumte qe hudh shurren shume lart,po ky e ka hudh nga maja me e larte e botes.ka hip kastile atje per kete qellim.eshte kampion ne sportin e pordheve me rigon.statura e tij si politikan krahasohet me namik hotin me kapele.ky vete formon nje parti me dyzet hajdute., pa ali baben.

  Reply to this comment
 12. fadu May 12, 14:35

  O gelqere po pse me te vertet mban shpres per fitore ti, me qenese e paske nje votues blerten qenuk e di dhe vet se kush esht alabak, se sipas saj te vrasish nuk eshte ndonje gje sic ka ber shefi I ketij bojaxhiut

  Reply to this comment
 13. skifteri May 12, 15:03

  *****…..Blerta leshi ! ,E.Rama eshte njeri I punes I ndryshimit I qytetrimit ,jo I llafeve dhe llogjeve ,afersisht ne vitin 2000 nuk jam I sigurt per vitin por kam pa E.Ramen ne oren 02. te nates perpara makines se ziftit qe hidhej naten ne rrugen e durresit duke u afruar kryqzimit te zogut zi,dhe kerkohej nje pune e madhe si kryetar bashkie per ta perfunduar ne kohe,Ky eshte njeriu I aksionit dhe te veprave ,nje kryeminister I ndryshimit ,por ka perpara nje bllok te madhe qelbesira te korruptuer ,qe I behen pengese ,lereni 10 vjet dhe do ta ndryshoi tiranen dhe shqiprin ,te tjeret ja kane bere gropen e kan vjedhur dhe zhvatur kete vend.GJergje shko te dhite ,se jane pa ushqim,te pame te K.E.SH .I qe e vodhet e shkatrruat ,ngeli ndermarrja difiçitare ,me uje tone dhe hidrocentralet tona ,shko te Saliu ,mos u mere me EDIN.eshte I pa arritshem.~~~~~~~~~~~~~#

  Reply to this comment
 14. fteri May 12, 15:46

  zoti Bojaxhiu dil dhe lyej muret e pallateve se jan bere per te lyer , ka kater vjet qe Luli ja ka vare teneqen Tiranes .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim