Gjermani, 19-vjeçari shqiptar masakrohet me çekiç në kokë

April 16, 2018 17:43

Gjermani, 19-vjeçari shqiptar masakrohet me çekiç në kokë

 

Fenomeni i gjakmarrjes është zhvendosur edhe në Gjermani ku sërish protagonistë janë shqiptarët. Policia e Erbach po heton vrasjen e një 19-vjeçari shqiptar, shkruan Focus.de.

Përpara gjykatës së rrethit të Ulmit ka dalë një burrë shqiptar, i cili me sa duket donte të hakmerrej për xhaxhain.

Në maj të vitit 2017 policia pasi u njoftua nga një peshkatar gjeti trupin e një 19-vjeçari nga Shqipëria. I riu shqiptar ishte “joshur” deri tek liqeni dhe atje është vrarë duke u goditur me çekiç në kokë. Vrasja thonë prokurorët ishte “vazhdimi i një hakmarrjeje”.

Historia nisi në malet e Shqipërisë së veriut.  Nga kjo e hënë, një 46 vjeçar nga Shqipëria me shtetësi gjermane duhet të përgjigjet për vrasje në gjykatën e rrethit Ulm.

l.h/ dita

April 16, 2018 17:43
Komento

1 Koment

  1. Po,Po April 16, 22:04

    Ja , ky eshte qyteterimi dhe kultura e ngritur ne kult e shkodranit ! Ai mund te kete gjitheçka , me perjashtim te trurit !
    Jane ditet e “lumtura” qe na solli bajraktari serb i Vicidolit , me kanunin mesjetar qe e ringjalli dhe e ushqen çdo ditë !

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*