Gjermani, e djathta ekstreme propozon liberalizimin e armëve për popullsinë

August 20, 2016 19:41

Gjermani, e djathta ekstreme propozon liberalizimin e armëve për popullsinë

Të djathtët në Gjermani propozojnë që të gjithë qytetarët duhet të kenë mundësi të blejnë armë për të mbrojtur veten dhe familjet e tyre.

“Të gjithë e dimë se sa kohë i duhet policisë të mbërrijë, sidomos në zona jo shumë të populluara”, tha Frauke Petry, një nga dy liderët e partisë, në një intervistë për gazetën “Funke Mediengruppe”. “Nuk është një çështje për t’u shqetësuar kur rezidentët janë të armatosur”, shtoi ajo. “Sidomos kur merren parasysh shkurtimet në departamentin e policisë, të cilat kanë bërë që shteti të humbasë një pjesë të monopolit të përdorimit të forcës”, theksoi Petry.

August 20, 2016 19:41
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*