Gjermani/ Pjesëmarrëset e “Octoberfest” akuzohen për seksualizim të eventit

September 9, 2018 19:26

Gjermani/ Pjesëmarrëset e “Octoberfest” akuzohen për seksualizim të eventit

Pjesëmarrëset në Festën e Birrës në Gjermani, që njihet ndryshe edhe si “Octoberfest”, po akuzohen për seksualizim të eventit tradicional.

“Fustanet e vajzave të reja në këtë festë duken si veshje pornoje”, ka thënë për një gazetë gjermane Franz Thalhammer, ish pjesëtar i një grupi folklorik bavarez.

70-vjeçari është shprehur se ato po i denigrojnë kostumet tradicionale të Bavarisë.

“Ato veshje janë që të dukesh këndshëm, por po kthehen në veshje të çmendura këto kohë”, ka vazhduar më tej ai.

“Octoberfest” do të nisë më 22 shtator dhe ndërkohë që presim zhvillimin e këtij eventi, le t’i hedhim një sy fustaneve që janë cilësuar si veshje pornografike.

s.a/dita

 

September 9, 2018 19:26
Komento

5 Komente

 1. Das gibt ja nicht ! sO ein Blödsinn ... September 9, 19:52

  Gjermanet jane nji shoqeri e hapur
  dhe kto tone konservatoresh te falimentuar
  ne amore 😉
  nuk i ulin Ritmin brend a Gjokseve te Bukura
  te Bjondeve te mrekullushme Gjermane .
  Cfar do ishte Oktoberfest pa kto pamje qe gjallerojne
  Atmosferen dhe ndezin zjarre brenda gjoksit
  e posht / brenda ( Dindel + Lederhose)

  Zonja & Zoterinj ;

  Etja e asaj Vere te Nxehte qe akoma djeg ,duhet shuar nen Birre .

  Hajt pra ,

  auf Deutsch Prosit !
  Auf die schöne Damen dieser Welt .

  Wie lautet den spruch weiter 😉 ))))

  “Hoch die Tasse ~ Hoch die Beine “

  Reply to this comment
 2. Babale September 9, 20:11

  Nuk po u derdhet birra, po po u derdhen cicat!

  Reply to this comment
 3. Arben September 9, 20:23

  Cicafest, fotot.jane marre pa I zene mire alkoli.

  Vertet popull fisnik, femrat pa brek.

  Reply to this comment
 4. anticensurë25642654 September 10, 13:50

  fustanet kështu kanë qënë gjithnjë!!
  vetëm se cicat ju janë rritur shumë këtyre zoçkave!!
  sipas këtij tipit i vjen që të diskriminojmë vazat cicë mëdha??

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim