Gjermani, publik botërori në ligat e ulëta

July 31, 2018 19:15

Gjermani, publik botërori në ligat e ulëta

Statistikat kanë treguar se pjesëmarrja në stadiumet e Gjermanisë për ligat e treta dhe divizionet e katërta rajonale ka qenë mjaft e lartë, ndonëse futbolli nuk është paraqitur në nivel cilësor.

Në stadiumin Fritz Valter  kanë qenë të pranishëm 41.324 tifozë, për të ndjekur Kaizerslautern-in dhe Mynih-un.

Ndërsa në skajin tjetër të Gjermanisë, ndeshja e Energi-Kotbus dhe Hansa Rostok është ndjekur nga 15 mijë spektaktorë.

Pjesëmarrje e lartë është konstatuar edhe në ndeshjen midis Karslruhe-s dhe Ajntraht Braunshvajgut.

Loja e dobët e Gjermanisë në Kupën e Botës dhe eliminimi i hershëm prej saj duket se nuk ka ndikuar aspak tek tifozët.

s.a/dita

July 31, 2018 19:15
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?