Gjermani, rreth 10 mijë protestues mbushin rrugët kundër G20 në Hamburg

July 2, 2017 18:15

Gjermani, rreth 10 mijë protestues mbushin rrugët kundër G20 në Hamburg

Të paktën 10 000 persona, referuar policisë dhe organizatorëve u mblodhën sot në qetësi në Hamburg (veri të Gjermanisë) për të protestuar kundër samitit të G20 parashikuar të premten dhe të shtunën në qytetin e Hamburgut.

“Për këtë manifestim të parë të madh të kundërshtarëve të G20-ës që parashikohen në total rreth 30 vetëm gjatë kësaj jave, policia ka konstatuar rreth 10.000 persona”, sipas një zëdhënësi.

Organizatorët, të cilët kishin planifikuar të premten disa dhjetëra mijëra persona u shprehën për një mobilizim “mjaft të lartë” në 10.000, referuar të dhënave paraprake.
“Tubimi është plotësisht paqësor”, njoftoi një zëdhënës i policisë për median.

July 2, 2017 18:15
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim