Gjermani, vritet me thikë 25-vjeçari nga Delvina

February 1, 2019 09:29

Gjermani, vritet me thikë 25-vjeçari nga Delvina

Një 25-vjeçar nga Delvina është vrarë më thikë nga një shtetas afrikan në Gjermani.

Vrasja ka ndodhur para pak ditësh dhe 25-vjeçari shqiptar që mbeti viktimë është Ridjan Myftari, i cili ishte emigrant prej pak muajsh në Gjermani, kur është goditur nga një shtetas afrikan me thikë.

I riu nga Delvina ka qenë së bashku me një kushëririn e tij kur janë konfliktuar me afrikanin, i cili ka nxjerrë një thikë dhe ka qëlluar 2 shqiptarët. Kushëriri i Myftarit mësohet se është qëlluar 6 herë me thikë ndërsa i riu vetëm një herë.

Njëri prej shqiptarëve është goditur 6 herë me thikë, por fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut. Por Ridjan Myftari, megjithëse është goditur vetëm 1 herë, goditja ka qenë fatale për jetën e tij dhe ka ndërruar jetë në vendngjarje.

l.h/ dita

February 1, 2019 09:29
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim