Gjesti i Rudina Xhungës në këtë 8 Mars, do ju prekë zemrat

March 8, 2018 16:12

Gjesti i Rudina Xhungës në këtë 8 Mars, do ju prekë zemrat

 

Kur bëhet fjalë për festë nuk ka dallime!

Por, kjo ditë e veçantë sot, duhet të jetë e tillë pikërisht për ata që e ndjenë më shumë mungesën e saj, të nënës…

Ky 8 Mars, për shumëkënd është një ditë për t’i dhuruar lule, dhurata, për t’i kushtuar momente dhe kohë, gruas më të rëndësishme të jetës, mamasë.

E, për ata fëmijë që nuk e kanë nënën pjesë të jetës së tyre, ndoshta ky nuk është 8 Mars, por thjesht një ditë e zakonshme kalendarike.

Për ta ndryshuar këtë ndjesi, ka menduar këtë herë gazetarja e njohur Rudina Xhunga.

Pas largimit të saj nga ekrani i Vizion Plus, me sa duket ajo po vërteton më së miri faktin se ka më shumë kohë në dispozicion të vetes, dhe përkushtimit ndaj gjërave që e bëjnë të lumtur.

Një e tillë duhet të ketë qenë edhe dita e sotme!

Ajo ka vendosur të shkojë në Shtëpinë e Foshnjave në kryeqytet, për të uruar nga afër 8 Marsin, pikërisht atyre fëmijëve që nuk e kanë nënën, dhe u mungon ajo, shkruan revista Class.

a.s/dita

March 8, 2018 16:12
Komento

3 Komente

  1. Kris 1 March 8, 17:24

    Shume mire.Ishallah e shohin Rudinen barkederret.

    Reply to this comment
  2. Merita March 8, 20:52

    BRAVO RUDINA,

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*