Gjetan Gjetani: Do qëndroj në PS, por nuk bëhem servil i asnjërit

September 8, 2018 20:44

Gjetan Gjetani: Do qëndroj në PS, por nuk bëhem servil i asnjërit

Deputeti i Partisë Socialiste Gjetan Gjetani ka bërë të ditur vendimin që ka marrë pas deklaratës që bëri kryeministri Edi Rama, se ai duhet të largohet sa më parë nga grupi parlamentar.

Ai është shprehur për Ora News se ka vendosur të qëndrojë në sallën e Kuvendit.

“Unë do shkoj në parlament dhe do shkoj në grupin parlamentar të PS, por nuk e kam ndërmend dhe po e them publikisht të bëhem servil i asnjërit.”

Gjetani ka thënë se nuk ka komunikuar në asnjë moment me Ramën për përjashtimin e tij.

“Nuk kam pasur një komunikim zyrtar nga ana e PS për përjashtimin tim. Me kryeministrin Rama nuk kam kërkuar takim, pasi në asnjë rast nuk më ka pritur përpara, dhe fakti që nuk më ka pritur përpara, nuk besoj që më pret tani pas.”

Deputeti thekson më tej se në vitin 2013-n ka rrezikuar madje edhe jetën për PS-në.

“Në zgjedhjet parlamentare të 2013-s mua dhe shumë socialistëve në Kurbin na është rrezikuar jeta.”

Por pavarësisht situatës, Gjetani është shprehur se nuk do të lëvizë në grupe të tjera parlamentare.

s.a/dita

 

September 8, 2018 20:44
Komento

13 Komente

 1. Syrja Qarri September 8, 23:23

  Edhe Kadri Hazbiu keshtu tha dhe u pushkatua me emrin e partise ne goje..
  Kjo eshte me te vertete per t’u vlersuar tek komunistet.
  Para partise cfaredoqofte nuk ka rendesi.

  Reply to this comment
 2. Ilir September 8, 23:31

  Nuk je hic, po hic fare servil, sepse po e tregon duke mos u larguar nga “Rilindja”, pra duke vazhduar jeten e deputetit me grupin parlamentar te Atij qe komandon gjithcka, te Atij qe nuk ja beri dy por te shporri nga “Rilindja” – oborri i vet. Ajde Gjetan, pamvaresisht rreziqeve qe ke kaluar per PS-ne, por kritikat e tua per Policine e Rames, inatosen Padrinon e “Rilindjes” ndaj kuptoje se tashme nuk je me pjese e Oborrit te Tij. Te pakten ndero emrin qe te kane vene !

  Reply to this comment
 3. Komentuesi September 9, 00:03

  Gjetan! Thuaj te drejten,sa te ka paguar Berisha me Bashen.Nuk ke faj,paraja ta prishe mendjen.

  Reply to this comment
 4. Aliu nga Selenic September 9, 01:46

  Para se te kerkosh llogari duhet te japesh llogari. Ne ate zoneku je deputet pergjegjesia ne radhe te pare bjen mbi ty e pastaj teke te tjeret.!

  Reply to this comment
 5. XXXL September 9, 01:59

  Z. Gjetan, Rama hyn tek burrat kurva.
  I droguari Rama vetem socialist nuk eshte.

  Reply to this comment
 6. Partizani September 9, 02:13

  Partia Socialiste-Partia e Punes Partia e Sumes!

  Reply to this comment
 7. Dashamiresi;me se pari shqiptar. September 9, 03:44

  Gjykim i drejte me duket e koleget duhet ta mbeshtesin.
  Dashamiresi D.

  Reply to this comment
 8. Shushica September 9, 09:06

  Nuk e njoh veprimtarine e Ghetanit por pershendes vendimin e tij per.te qendruar ne PS.Partite dhe idete nuk jane prone e askujt .Mundet qe Gjetani te kete gabuar ne komunikimet me lideret e PS. Por per PS voton shumica e shqiptareve sepse te pakten edhe per 20 vite populli i majte do te te perbeje shumicen .Nuk eshte vendi per te permendur aresyet .Megjithese e djathta e qendres europiane ka bere ceshte e.mundur , me para , influenca,mbyllje sysh ne perkrahje te PD ,shqiptaret e majte nuk jane mundur .Populli i majte nuk eshte prone as e Rames ,as edhe atyre qe do te vijne pas Rames.Prandaj edhe Gjetani ,por edhe Tom Doshi bejne shume mire qe qendrojne ne idete e tyre qe perfaqesojne ata qe i kane zgjedhur .Rama te mos behet me katolik se Papa…Nuk eshte normale qe ne poste kyce ..per te demonstruar altruizem…te vendose perfaqesues PD.A e keni vene re se cben Trump per te vendosur ne poste kyce jo thjesht republikane por njerezit e tij .Dhe ku ne SHBA ku demokracia dhe institucionet jane te forta ,shekullore.Dhe ne se GJetani ka kerkuar te ndihmoje militantet e PS , natyrisht ne se jane te afte ,nuk ka bere ndonje krim .Ketu nuk eshte pune tepsie ,sepse akoma ne poste kyce dhe institucione delikate edhe pas pese viteve te PS i ka Berisha .Shikoni drejtesine ,SHUK..N..pa folur per.mijra nepunes qe vegjetojne dhe sabotojne reformat e Rames.Ka ardhur koha qe brenda PS te rinjte te bejne nje revolucion te brendeshem .Shikoni cndodh ne Britani ku laburistet e Korbyn jane kthyer drejt puntoreve ,shtresave te varfera dhe rinise ,sepse pabarazia sociale eshte bere e padurueshme.Prandaj PS ne keto tre vite duhet ta ktheje timonin nga interesat e shumices qe e ka votuar .Oligarket duhet te imponohen te investojne per hapjen e vendeve te punes per rinine , duke ngritur industri dhe jo kulla .Milionat qe kane fituar duhen drejtuar drejt prodhimit .Cfare beri Putin ..u tha oligarkeve…mjaft me ..tani parate investojini ne Rusi .Cfare po ben Trump..po mbron industrine vendese dhe prodhimet amerikane .Cfare ben Merkel..shkon 10 here ne Kine per te shitur prodhimet gjermane dhe terhequr investime .20000 puntore maqedonas punojne ne investimet gjermane ne Maqedoni..Sa shqiptare ne Shqiperi punojne per ndermarrjet ghermane..?A e priti Rama nenkryetaren e asamblese se Pekinit apo ishte i zene me diskutime ne rrjetet sociale..Nje here e nje kohe Mao priste edhe edhe nje grup punetoresh apo pilotesh shqiptare ..Politika eshte me e komplikuar se shfaqjet teatrale .Shiko cben Austria per interesat e saj ..po ngaterron edhe mendjet e varfera te THACIT e kompani..

  Reply to this comment
 9. SocietyMediaPolitikeBitchAlbanian September 9, 09:52

  Shqiperia ka nevoje te madhe per pastrimin e politikes
  dhe medies
  ksaj Korporate Bordello qe ne bashkpunime te ngushte
  me njeri.tjetrin , shkaterruan Shqiperine dhe sot ,
  perbjne nji Rrezike Nation per Shqiptaret .

  Shqiperia ka nji potencial te jashtezakonshem si vend
  edhe njerezore , vleresuar nga studjues Miqe te Shqiperise ,
  qe nqs behen Reforma kudo ,pra Reformohet si Politike
  Drejtesi Medie Universite
  dhe te gjithe shqiptaret mbeshtetsin ate Qeverri e cila
  punon per Shqiperine dhe te ardhmen e popullit shqiptare ,
  nqs populli ,te mos bej me qorrin militant te orinetuar
  nga ajo kulture fisnore ,ku voton babi-miku do votoj edhe un ,(kjo eshte vetvrasje per te Ardhmen)

  por te gjithe shtrengojn radhet me Qverrine e Shqiptareve ,qe politika e mashtrimit te bandave ,e shpifjes
  e maskarenjeve e krimineleve te Shqiperise ,
  qe bejn llapmadhin kudo saher chfaqen ,
  paasnji Alternative te vertete e kuptim llogjike ,
  qe fabrikojne vetem genjeshtra rrugesh , ,qe shurdhon
  me budalleqe ne medie opinionin ,qe jane njerez aspak
  te moralshem (mbush me putana e tipa te degjenruar qe shemtojn Figuren e Politikanit )
  qe kjo Bande e lidhje Mafioze e Rrezikeshme qe
  mbajti Peng Shqiperine per 29-vjet dhe i detyroj shqiptaret te lene shtepite e te afermit e tyre dhe emigrojne ,
  Te Zhduket njiher e pergjithmone nga Jeta e Sjhqiptareve
  qe Shqiperia te marri frym lirishte dhe shqiptaret
  do te jetojne ne kohe rekord ,nivele Europiane ne Shqiperi madje qe shume shtete ,mundet ti kene zili .
  Shqiptare mos humbni Shancin e jetes tuaj ,

  beni Rrevolucionin e Heshtur te zhdukni
  Boshtin e te Keqes Shqiptare
  bandat politike dhe lidhjet Mafioze me medien
  me te ndyre kancerogjene qe stimulon kancerin ne tru te shqiptareve .
  Shqiptaret jane te zote ,shume me te zote se
  popujt qe i rrethojne dhe nqs e duan jeten e tyre duhet
  te fillojne e Pastrojne Vendin nga Plehrat qe i semuren jeten

  Reply to this comment
 10. Babalja September 9, 10:24

  Ik o koke l… Po nga nje ane ja beni mire Rames kur ju ve ju ordiniere deputete. Çfare CV ke ti per tu bere deputet? Çfare i ke dhene tu shoqerise per te meriruar kete privilegj? Eshte parlamenti me i dobet ne hostorine e parlamentarizmit shqiptar. Merni mandatin dhe beni presjon per ta bere zonen tuaj çiflig personal. Dele e flet aty si e ema e Zeqos maj thanes. Pse policia e ka fajin qe ne ate zonen tende, babai i thote te birit : “po nuk vajte ti biesh atij qe je grindur, nuk je burre?” Apo se hakmarrjen shqiptaret e kane semundje ne ate trurin e tyre te krimçur?
  Ta beri shume mire Rama qe te hoqi qafe. Ne kete menyre do kesh kohe te besh aktivistin e pavarur ose te meresh me “studime akademike”

  Reply to this comment
 11. Kaçi i zi September 9, 10:27

  Ky koktuli mendon se po ti besh duart si çati kur bizedon me gazetaret dhe te flasesh ne ngadale mer tiparet intelekruale te Rexhep Qoses. Ky qe e ka bere juridikun me leke ne Shkoder dhe ka punuar polic. Ky deputet… !!!
  Ik o Gjetan.

  Reply to this comment
 12. Adih September 9, 14:16

  O Gjetan .Dihet se ty te ka votur populli .Dhe ska te drejte patishahu Rama te perjashtoje . Ai po te kete ndonje gje ,te hedhi ne gjygj .. Dihet qe Rama eshte nje diktator i lindur dhe kapadahi.Dihet qe i do te gjithe deputetet ministrate me radhe , ushtare te bindur ,qe i ben reshtore sa here te doje dhe kur ti doje ,bile edhe kur jane duke fjetur E njoh personalisht ,me sinqeritet une personalisht nuk do punoja bashke me te , Mjere ata deputete qe punojne me te ,bile pa ironi duhet te marin shtese roge ,per veshtiresi me diktatorin Rama . .Por edhe ti o depuetet ,ta keshe te qarte nuk i duhesh as dreqit me te birin . Cfare ke bere ti deri tani ,apo dole dhe more fjalen ne kuvend si dikur i madhi Ben Blushi ,qe e beri qepal Ramen me te drejte ne poltronin e Parlamentit balle per balle si burrat ,Por ti nuk ke per ta bere ,ti nuk e ben vezen si Z. Ben Blushi dhe si Zonja Hafizi ,mbi te gjitha sma ha mendja te kesh kapacitetin e tyre ,sinqerisht o ushtari i bindur neokomunisteve te rinj . Prandaj mer ate rogen ,si gjithe bythlepiresit e te tjere deputete e mos u ndje .Mjere ne shqiptaret ,anembane kush na drejton .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*