Gjetan Keta shpallet kampion bote

September 9, 2018 09:53

Gjetan Keta shpallet kampion bote

 

Gjetan Keta është kampioni i ri i botës për peshat e mesme në kategorinë WBU.

Në duelin e zhvilluar në Dibër të Madhe, boksieri shqiptar mundi boshnjakun Sladan Janjanin.

Ishte një ndeshje ku Gjeta ishte gjithë kohës superior ndaj rivalit të tij.

Agresiviteti i tij u vu re që në raundet e para të sfidës duke bërë që Janjanin të mos i rezistojë shumë Gjetës duke u tërhequr në raundin e pestë të sfidës, ndërkohë që në raundet e mëparshme ai ra dy herë në Knock Down.

Për Gjetën, që u ngjit në ring pas një shkëputjeje disa mujore, kjo ishte fitorja e 23 në karrierë.

a.s/dita

September 9, 2018 09:53
Komento

2 Komente

  1. Bravo Keta rrespekt September 9, 10:47

    Suxsese shqiptarit tone

    Reply to this comment
  2. Edmond(Koder Rreshen) September 9, 13:22

    Gjetan Keta Kampion Bote WBU !!! I sati esht ne renditjen e Boksiereve te Botes?Nuk ka Shqiptar qe mos te deshiroj famen e Bashkpatrioteve te tyre,por nganjeher ne si lexues biem pre e disinformimit,(nga padija e Gazetareve,sepse ata smund te jen universal,per ti ditur te Gjitha).Ne Bot njihen WBA,WBC,IBF WBO,te tjerat jan pa vler,ato jan si Miset:MIs Plazhi,Mis Bum Bum(Bythet) Mis Univers,Mis … Por ne fund nje esht Mis Bota, te tjerat jan spektakle fitim prurese.I urojm vellezerve Keta,ne kto kategori qe njhen Boterisht,dhe ndeshjet e tyre te ardheshme ne Ringun Amerikan,dhe jo ate te Dibres.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*