Gjiganti i shitjeve online njeh ‘parajsën’ në bursë

June 4, 2018 20:31

Gjiganti i shitjeve online njeh ‘parajsën’ në bursë

Gjiganti i shitjeve online, “Amazon” është rritur në bursë, duke kapur për herë të parë vlerën e 800 miliardë dollarëve kapital.

“Amazon” duket se i është afruar për herë të parë “Apple”-it, e cila është deri më tani e vetmja kompani që e ka tejkaluar këtë vlerë në treg.

Në janar të këtij viti, u konstatua se “Amazon” ka kaluar vlerën e 700 miliardë dollarëve.

s.a/dita

June 4, 2018 20:31
Komento

1 Koment

  1. C'a bohet kshtu June 5, 00:49

    …….dhe njerezit me gjithe se kane ngrene shpesh here sa krahu i perthyer dysh me mallrat e porositur ne Amazon, perseri bejne prenotime per mallra te ndryshe, shaj e bertit per mallin e porositur, tjeter gje shikojne dhe tjeter gje u vjen ne shtepi dhe persesi bejne ……..porosi, para vuuuuuu.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*