Gjoni fluturues, 236 hyrje-dalje nga Shqipëria! Ironia online: Prapë pas gruas, si me aksidentin?

April 24, 2014 20:08

Gjoni fluturues, 236 hyrje-dalje nga Shqipëria! Ironia online: Prapë pas gruas, si me aksidentin?

Në dosjen denoncuese kundrejt Gjin Gjonit publikuar nga ILKDP, në fund të saj, është dhe një detaj ku medat pothuajse nuk janë ndalur: ai i një numri të madh udhëtimesh jashtë shtetit, por pa u saktësuar se brenda ç`periudhe. Konkretisht, është fjala për pikën 17 në dosje: Burim financiar i dyshimtë për shpenzimet e padeklaruara për 109 dhe 127 hyrje–daljet nga territori i Republikës së Shqipërisë, përkatësisht i subjektit Gjin Gjoni dhe bashkëshortes së tij, shpenzime të cilat nga të dhënat paraprake dyshohet të jenë rreth 250.000 Euro.

Dhe me këtë të dhënë, pa llogaritur shpenzimet, shtrohet pyetja nëse Gjin Gjoni punon e jeton në Shqipëri, jashtë saj apo në qiej?!

*********

Mbrojtja me gruan dhe akuza për manipulim të rrethanave të një aksidenti të rëndë

Duhet thënë që rasti “Gjoni” ka marrë mijëra komentime online. Shumë prej tyre ironizojnë “mbrojtjen me gruan” të gjykatësit në fjalë, duke i përmendur që të njëjtën gjë bëri dhe aksidentimin me pasoja tragjike të familjes Lulaj.

Aksidenti me bilanc vdekjen e një fëmije dhe plagosjen e 4 anëtarëve të tjerë të familjes Lulaj dyshohet se ka si autor Gjin Gjonin, por rrethanat e aksidentit janë manipuluar më pas, duke nxjerrë si autore bashkëshorten e tij Elona Çaushi, vajza e ish-diplomatit Shpëtim Çaushi.

Burimet nga policia bënë të ditur fillimisht se gjykatësi i Apelit Gjoni ishte duke udhëtuar nga Tirana drejt Shkodrës me një automjet fuoristradë tip “Porsche”në kohën që është përplasur me një automjet në të cilin udhëtonte familja Lulaj që drejtohej nga Viktor Lulaj që kishte me vete gruan dhe fëmijët.  Si rrjedhojë në aksident mbeti i vdekur fëmija 10-vjeçar, ndërkohë që u plagosën motra e tij 17-vjeçare dhe vëllai 5-vjeçar. Përplasja ishte aq e fortë sa përveç vdekjes së të miturit, anëtarët e tjerë të familjes u dërguan me urgjencë në Tiranë për shkak të gjendjes së rëndë shëndetësore. Më pas policia deklaroi se autore e aksidentit është shtetasja Elona Çaushi.

Rasti u përmend edhe nga Kryetari i Gjykatës së Apelit, Alaudin Malaj, i cili ndër të tjera tha se Gjoni ka manipuluar rrethanat e aksidentit në fjalë dhe në bashkëpunim me oficerët e policisë gjyqësore, ia ka fatuar bashkëshortes.

 

*******

Gjoni: Duan të më marrin bizneset e gruas, padi për kreun e ILDKP-së

Në një deklarate per media të firmosur nga ai dhe bashkëshortja, gjykatësi Gjin Gjoni, pasi përsërit se po goditet “politikisht”, thotë që duan t’i marrin bizneset:

“Nje arsye tjeter qe autoret e vertete e hartimit te ketij pseudo kallzimi ka te beje me perpjekjet e vazhdueshme te qarqeve te caktuar te lidhur me njerez te pushtetit per gllaberimin e nje biznesi te sukseshem qe bashkeshortja ime ka krijuar qe nga viti 1997” – shkruajnë Gjoni dhe bashkëshortja.

Ai shkruan se do padit kreun e ILDKP: “Njekohesisht do te realizoj nje kallzim penal në adrese te z.Shkelqim Ganaj per shperdorim te detyres ne bazë te nenit 248 te Kodit Penal dhe per kallzim te rreme bere ne adresën time dhe te bashkeshortes time sipas nenit 305 te Kodit Penal. Gjithashtu i kerkoj Komisionerit te Mbrojtjes se te Dhenave Personale te filloje nje hetim administrativ per publikimin e te dhenave private dhe personale te miat dhe te bashkeshortes time” – shkruhet në deklaratën e Gjonit dhe bashkëshortes.

April 24, 2014 20:08
Komento

42 Komente

 1. Jozi April 24, 20:18

  GJIN GJONI ESHT FUTUR TE BREKET EGRUAS BESOJ SE ESHT NGROT ATY GJIN ??

  Reply to this comment
  • KIU GREMI April 25, 05:51

   Gjin Gjoni eshte kokra e hajdutit dhe mashtruesit, nje super i korruptuar qe ben mire te shkoje me kembet e veta ne vilen me numur dere 313, ku te perballet me ata qe kane vjedhur per nje cope buke, apo qe jane me mire ne burg se diku jashte tij. Aty ne burg te na perrallise per bizneset e dashnores apo gruas, qe thone se ka pasur nje lidhje te cuditeshme me nje fare Sali Vicidolsi.

   Reply to this comment
 2. karagjoz April 24, 20:22

  Shko merru me bizneset o gjin, lerua te tjereve drejtesine.
  kur paske kaq shume biznese per te mbrojt, pse duhet te jesh dhe gjykates ti mor Gjin djali.
  Ju i doni te gjitha or taj: ene politikane, ene gjykates, ene gazetar, ene biznesmen…
  Lerini popullit ndonje therrime or Zhin trimi

  Reply to this comment
 3. Gjon Gjini April 24, 20:32

  SA GRUE TE QUT PASKE GJET OR Xhin Xhoni !!!
  KENI GJET NJANI TJETRIN SI MIZA MUTIN OR TEJ…!

  Reply to this comment
 4. Sokol April 24, 20:50

  me pak fjale Gjini i perket te njejtes rrace politikanesh Ps+Pd= Ppsh pra burgaxhinj ne gjendje te lire qe kurre sdo ju hyje gjemb ne kembe tashi se i vejne gjoba njeri tjetrit pa dhimbje eshte or Gjoni gjini
  ………….

  Reply to this comment
  • shqiptar April 25, 09:49

   @ Sokol
   Jam ne te njejtin mendim me´´te njejten rrace politikanesh´´por me nje korigjim qe deri tani atyre te ish-PPSH-se nuk i ka dale gje por ketyre te rinjve qe vetem po pellcasin cdo dite nje e re i del……….

   Reply to this comment
 5. MARKO April 24, 21:05

  Ç’fare fati paske patur or Gjin! Ke pate shkues qe ta gjeti kete nuse te kamun.A po ua le pensionistave me qira se kane nevoje edhe ato.

  Reply to this comment
 6. veronika April 24, 21:10

  si nuk kane turp keto lloj njerezish dhe dalin per te justifikuar, ose me mire kercenuar, per ta cuar ceshtjen edhe politike, ke ngrene nga te gjitha krahet po tani ka ardhur koha qe japesh llogari per vjedhjet qe ke bere, ke ardhur me triko leshi ne gjykate dhe tani ke bere vile nje milion euro, sa per biznesin egruas ti e di shume mire qe nuk eshte rentabel.
  Mos u fshih pas brekeve te gruas po ik dhe pac kemben e mbare per te mare edhe te tjere si ty.

  Reply to this comment
 7. fat man April 24, 21:13

  O Gjin plehra u preke se te doli boja antiruxho, qenke ndryshk e i kalbur ore hajdut. Boll ke vjedhur, te erdhi rradha te paguash kesh me euro dhe flori nga ato te grabitura tek bashkehadutet per te “fituar” gjyqin. Pis e palaco burre, qe fshihesh pas fustanit te gruas, njeri ordiner. Mos e zgjat me, jep dorheqjen dhe shko dorzohu vete ne polici, para se te arrestohesh. Toc, nuk te mbron dot as Kapeter Jari, se i ka plasur perseri bomba ne dore me Shemtiren Argite.

  Reply to this comment
 8. Pëllumb zaimi April 24, 21:30

  Mere me mënd kush e përfaqëson drejtësinë në këtë vënd. I kanë publikuar të dhënat personale zhinit. Dhe zhini kërcënon!? Kësaj i thonë hajduti kërcënon . Po ti je hajdut publik mor zhin dhe hajduti publik jep llogari publikisht. Pasurinë jo normale për sheikët quan te dhenë personale ti zhin ? Hajde zhin personali hajde !? Çfarë vile 700 mijë dollarëshe kishe mor zhin. Te gruas apo taten e ke mor zhin. Ishalla po perëndon koha e hajduteve përndryshe “ta gëzosh vilën zhin”!

  Reply to this comment
 9. MARKO April 24, 22:13

  Sa grua me vlere ke more Qin Gjoni? Kjo me kujton humor nga Pal Vata. Si person “VIP” te ndejrin Pal e çojne ne vizite ne Korçe per shkembim eksperience per pune e jetese. Kur pa shtepi te areduara mire dhe me qilima te punuar ne distile tha: Bukur, ne nuk kemi keshtu ne malesi . Korçari ju pergjigj: I kemi grate nikoqire. Pali si naiv nuk e kuptoi domethenien ju pergjigj edhe ne boll i q… me, por grate tona nuk bejne keshtu, Te gjithe te martuarit shqiptare kane gra… por a kane shtepi si ky Qin Gjoni

  Reply to this comment
 10. Jozi April 24, 22:17

  gjoni paska dhe gruan hajdute

  Reply to this comment
 11. SHQIPTARI April 24, 22:27

  FUTINI NE BURG HAJDUTET MORE SHTET I PAAFTE DHE I KORRUPTUAR!!!

  Reply to this comment
 12. Rea April 24, 22:32

  Ky gjini flet akoma!!!! Gjini duhe te ishte ne burge tani dhe gjithe pasuria ti sekuestrohet,gazetat dhe gazetaret duhe ta therrasin hajdut xini,te gjithe hajdutave me pushtet duhe tu merret pasuria dhe te debohen nga shqiperia qe vendi te sherohet perfundimisht nga kjo farse e keqe

  Reply to this comment
 13. Horri i Bulevardit April 24, 22:44

  Gjin, mos qaj hallin e gruas se ka te tjere biznesmena qe sta lejn me ra ne tok, por shif vehten, se me duket te erdhi dita, Saliu ste mbron me se erdhi miljarderi nga Suedia, qe shume shpejt do japi interviste ne prokurori per Argiten.

  Reply to this comment
 14. shpellari of fridem April 24, 23:02

  O Xhin!!!!A i ke fut ndonji Xhin…..

  Reply to this comment
 15. Ilirjana April 24, 23:04

  Pse e quan politik sulmin ky Gjin hajduti?
  Pale ,edhe kercenon!
  Eshte detyre e prokurorise ta vere me shpatulla per muri kete Rrugac me Kostum!
  Nese vjedhesit denohen,shteti forcohet!
  TURP per nje punonjes te drejtesise !
  Po sa ka te tjere si ky!
  A keni qene ndonjehere pjesemarres ne sallat e gjyqit ,qofte edhe thjesht si qytetar!
  A I keni pare duart e disa gjykateseve-femra,plot me unaza si afrikanet ?
  A thua se Jane ne ndonje reklamim Malli!
  E nejse!
  Ministria e Drejtesise duhet te kontrolloje edhe paraqitjen e personelit qe punon ne gjykate!
  Nuk Jane te rralla rastet kur gjykateset kane veshje me dekolte te zgjeruar e funde te shkurter qe u reklamojne lakuriqesine e kembeve si ne pasarela!
  Une mendoj se duhet te kete nje kod etike per personelin e gjykates!
  Disa e kane edukaten nga familja e ngritur por atyre qe u ka munguar,duhet t’ua tregoje Ministria e Drejtesise!
  Edhe ky fakt eshte me rendesi,keshtu mendoj une!
  Pasarelat e modes mos te behen koridoreve e sallave te gjyqit!

  Reply to this comment
 16. Korbi shkodran April 24, 23:14

  ore shok té dashur,po pse té justifikohemi si té ndershém se te gjith ne po té kishim detyren! postin qé ka ky zotérija edhe mé shume do kishim vjedhur kjo éshte realiteti::::syri nuk ngopet kurré oo shoké

  Reply to this comment
 17. P.A.B April 24, 23:37

  Ka nje rregull ne Ligjshmeri, na perjashto Ne dhe Berluskonin; kur nje ceshtje kalon ne Penalitet e eshte rregistruar ne Gjykate, nuk ka me as nje lloj deklarate. Ne disa raste dhe te nxihet (apo shkaterrohet) jeta, si i akuzuar per vjedhje, perdhunim apo pedofili; nuk ke se c’ben do heshtesh. Pasi cdo deklarate mediake eshte presion dhe manipulim i Gjyqsorit. Po kerkon mbeshtetje publike duke ndikuar Opinionin. Si Gjyqtar, te paktet kete duhet ta dije z Gj. Gj. Rendom ne Shq. behen deklarata te tilla:

  * z. Imami. ” e kane Politike me Mua” Zoteri, e kane si e kane, tashme eshte ne Gjykate. Pas vendimit, be shfajsime e akuza, ne paci prova hidh ne gjyq ato qe te kane persekutuar Politikisht. Dhe…per te “persekutuarit politike” bota ka Azile. Hajde ne Britani, bjer prova … dhe askush nuk e refuzon ndihme nje ish-Minister Mbrojtje. I cili neser rrezikon te na behet i “burgosur i ndergjegjes” qe ngeli ne media me keq se nje kalama duke protestuar Pafajsine.

  * z. zv/Minister i Mbrotjes sot. “Ligjet si dija, se s’ishin te fushes time” por ato bene gabim qe ma nxorren emrin. Gjoben e pranoj por do i hedh ne Gjyq. (1) a thua se gjobat per parregullsi jane ne doren e Tyre ti pranojne a jo?????! (2) hidhi ne Gjyq. Diskretito veten.

  Kjo eshte me teper ceshtje Mentaliteti. Zoterinje me lart e shume si ato, duhet ta dine se ligji i mbron por Morali i denon. Opinioni Publik ju ben Kujtese, se Standartet dhe Filtrat neper te cilat do kaloni JU nuk jane ne perpjestim me ne, njerezit e zakonshem. Sepse dhe potencialin per abuzim, e keni me te larte. Sigurisht me Ligj kane te drejta e Jete Private; por ne Praktike…e kane “dorezuar privaten” qe ne kohen kur u bene Persona me Poste te Larta Publike. Nese u duket cudi, ja KU ESHTE RRUGA. Jep doreheqje e askush nuk te ngacmon. Ja ku eshte z Mustafa ish M I Jashtem…kujt i bie ndermend sot per te? Tha u lodha….dha doreheqje…po clodhet gjithe diten e per qef.

  Shikoni z Gjin, sa te thjeshta jane disa gjera. Pse nje Parti te ka Inat Politikisht dhe Partia Tjeter po Politikisht nuk te kishte Inat?! C’puni keni ju me Politiken vete, si tifoza apo kundershtare?! Zoteri heshtni, e flisni pas Gjykimit se late nam. Ne aparence duke bertitur per te drejta me kunder-akuza puerile dhe Deklarata Patetike ne Media, s’beni asgje vetem i kujtoni Shqiptarit te varfer ” Sensin e Perkatesise” Sikur ju perket nje/ai post, dhe i Gjithe Shteti – perjete! Sic pati thene “baba nga durresi” ne kete forum, mire qe tallni b*then por po na merrni dhe per Budallenj!! Ketu shume kujdes, populli duron e duron shume me vite e dekada, por kur sheh-e-shej qe “po e marrin si budalla”…dicka shperthen dhe “permbys kazanin”

  Reply to this comment
 18. Ti April 24, 23:45

  Malli duhet te shkoj tek i zoti or taj, sma merr mendja qe gruaja juaj pjell flori.

  Reply to this comment
 19. Akropoli April 25, 00:59

  Po gruaja jote nje biznes ka, ate me te vjetrin ne bote o ndyrsire

  Reply to this comment
 20. feniks April 25, 01:46

  Kam 5 vjet ne Gjykaten e Tiranes,qe me SOROLLATIN per PENSIONIN E MOHUAR TE USHTRISE,por seancat i bejnesipas qejfit!!
  Mungojne juristet e SIGURIMEVE SHOQERORE me rapotre edhe kur jane me …ATO te tyre mujore!!!
  E bejne me fjale nje here mungon njera e nje here tjetra dhe gjykatesi hesht,shtyn seancen!!!
  Keshtu e ka udhezimin nga lart:SHTUJINI DERI SA TE VDESIN KETA USHTARAKET!!!
  A kam te drejte t’i URREJ GJYKATESIT UNE???
  Tani na kane kaluar tek Gjykata Administrative,qe thone se duhet ta mbyllin ceshtjen per 45 dite,por kam 4 MUAJ vetem nje seance kam bere qe ne janar!!!
  Ja kjo eshte DREJTESIA SHQIPTARE KANCEROZE!!!

  Reply to this comment
 21. Marin Gashi April 25, 04:25

  Kush me thote se ku ka lindur Gjin Gjoni?

  Reply to this comment
 22. Jozi April 25, 06:00

  O GJIN SA I ZGJUAR PASKE QEN OR QEN UKE DHEN NGA NJE DOR LEKESH ATYRE LART QE SPO HAPIN GOJ QE NGA KAPTERI E DER LEKESH APO SI GJITHMON E NDANIT TORBEN BASHK

  Reply to this comment
 23. lali April 25, 07:08

  gjygjtari eshte pa parti pse thote gjini se eshte politike o gjin tani jane pjekur vertete fiqte por duhet te shikohet dhe pasuria e vllezerve te tua se i ke vendosur ti ne vendet kuqe

  Reply to this comment
 24. veronika April 25, 08:12

  xhin xhoni ka lindur ne nje fshat te lezhes

  Reply to this comment
 25. Ben April 25, 08:30

  Sbesoj ti shpetoje Portokallise ky tip personazhi, qe gjate te mbetet ne kujtesen
  e publikut. Rast i arte

  Reply to this comment
 26. ismeti April 25, 08:32

  me gjip porsche 200 000 euro ja paska pas pjell kjo zonja a

  Reply to this comment
 27. Horri i Bulevardit April 25, 08:48

  Une e besoj Zhinin, ndoshta e ka nxjerr ne cet grun dhe te gjithe e dini, se kurveria si profesion, ka pare te modhe.
  Prandaj mos veni duart ne zjarr, biles duhet te gezohemi, qe Zhin Zhoni, po e tregon se gruja po e qet ne selamet.

  Reply to this comment
 28. Merkel April 25, 11:23

  E shoqja e Gjinit …. kishin nje diference moshe 40 vjec, i jati nje cope kar shpetim caushi e coi vete te bijen tek i nohuri i tij per ta stabilizuar me qendrimin ne gjermani,… elona dhe pastaj u kthye tek baba dhe e mori ky gjini, ordinere si gjini si elona, llum

  Reply to this comment
 29. inf April 25, 11:27

  gjon o gjon o horri mafies je ti .
  ka marr fund koha jote qe rrope miletin kundrejt shumave marremendese
  tani do pergjigjesh para ligjit ashtu siç jane pergjigje gjithe ata si brenda Albanistanit ashtu dhe ne BE e USA.
  Nuk ke çfare ti besh o gjini o zorraxhi qe je rrit me zorre derrash ket mos e harro o birbo .
  E thjeshte ke vjedh do e pagush me gjobe dhe Burg ket mos e harro
  Albania po behet shtet duke ju shkerrdhy rracen juve o delenxhilere te pa pame
  o kriminela te pa pame o zorraxhinj te pa pame .
  Pty katunari i qelbur ne Euro +Dollar ky dobiçi salih Topalles .

  Reply to this comment
 30. edi April 25, 11:37

  Kush me thote si eshte me gjuhet e huaja Xhini, apo dhe ato ia zoteron Gruaja.

  Reply to this comment
 31. MARKO April 25, 12:08

  Ky Qin Qoni eshte punonjes i Drejtesise shqiptare, apo manjak qe fshihet ne shalet e gruas.. sa e turpeshme…turp.. turp.. turp…

  Reply to this comment
 32. ali April 25, 12:22

  Bre-bre-bre, goca Shpetimit kjo ?! Shif si lidhen gjerat ! O tempora, o mores ! Quo Vadis?

  Reply to this comment
 33. studenti April 25, 12:45

  Ka ndonje apo me mire a mundet te shpjegoje GJINI dhe tere GJINET e tjere te cilet mbeshtesin GININ e rastit se :
  Pse ky njeri rri ne nje pune qe nuk ja mbulon shpenzimet e nje “JETE te SHENDETSHME ” pra punon “me nder ” GJYGJTAR po nuk shkon te punesohet bashke me gruan e tij ne punen e te ciles sipas GJINIT GJON mund te sigurohen te ardhura perrallore po rri e vuan ne pune shteti?????????
  Po qe se mund te na arsyetoje veprimet e tij hallall i paste parate dhe pasurite, ndryshe le te bertase vete BURG HAPU.

  Reply to this comment
 34. cari April 25, 16:32

  paret e grus i paska Xhin Xhoni – 3 milione Euro e 300 here bilete avioni per Amsterdam e Berlin, Paris – perse

  pervec prostitutes besoj se nuk ka bere ndonje pune tjeter gruja e ketij cari dhe evte ky sumqiri.

  Reply to this comment
 35. Salisti. April 25, 22:21

  U thom une jue dhe duhet te ndigjoni ju mue se ne sistemin e drejtesise qe une kam rregullue nuk ka mundesi me bishtnue, me vjedhe nonjani euro-dollare pa me pyet mue.Te tana jane shpifje, te gjithe ata qe thone se Gjini i ka vjedhe jane duke mashtrue se une kam te dhana nga Gazivishodedejazi se kjo asht sajue nga Vintaqrama me gjithe grue.Ta dine mire se nji ai Lulushin im do te ngreje me kame te gjithe ato qi per vjedhje nga puna jane pushue, se te tane me vjedhje jemi tue rrnue dhe Vintaqin kemi me e pervelue,shpejt kemi me e nderrue dhe ne vend te atij vete kam me shkue.Ka me e pa ai Vintaqi se si Gjini em besnik ka me e akuzue, kane me prangue, ka me e denue dhe Jarishani ka me me dekretue mue.Vidhni ore sa te mundni,por mas vjedhjes duerte duhen pastrue se na e do puna me u betue sepse me nershmeni atij Vintaqit gjithnji ia kemi kalue, shpejt vendin kem me ia diftue. Rrnofte ky popull qi me do mue,qi rrnon si te doje me rrnue,tue vjedhe, tue vra,tue kurvnue!

  Reply to this comment
 36. MALUKATI April 25, 23:05

  mos ja nxirrni me surratin ketij muti ne faqet e gazetave se e bete hero

  Reply to this comment
 37. mateo September 1, 12:30

  Xhoni je super dua qe vetëm ty tëkene prane je I madh

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*