Gjin Gjoni i qan hallin Fahri Balliut (dhe një batutë e Ramës për gjyqtarin)

July 14, 2014 19:26

Gjin Gjoni i qan hallin Fahri Balliut (dhe një batutë e Ramës për gjyqtarin)

Gjyqtari i Apelit dhe njëkohësisht anëtar i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Gjin Gjoni, u fotografua duke i qarë hallet botuesit të gazetës 55, Fahri Balliu, në hotel Rogner.

Gjoni është kthyer në figurën simbol të korrupsionit në drejtësi, pasi KLD refuzoi shkarkimin e tij, edhe pse akuzohet se ka një pasuri të pajustifikuar prej miliona euro.

2Ndërkohë vetë kryeministri Edi Rama, e përmendi Gjonin gjatë analizës për 300 ditë qeverisje.

“Si mund t’ia lejojmë ne vetes që të tradhtojmë përpjekjet e të gjithë atyre që sot nuk jetojnë më, – merreni sa larg të doni, në kohë. Po të doni që nga Skënderbeu, vazhdoni me rilindësit, vazhdoni me heronjtë dhe dëshmorët e luftës, vazhdoni me martirët e komunizmit, – të cilët ëndërruan dhe punuan, shkruan me penë ose me gjak një histori të tërë që na bëri ne të gjithëve të ndjehemi europianë dhe të kërkojmë Europën në vitin ’90?! Si mund të tradhtojmë ne të gjitha këto, duke pranuar Gjin Gjonin?!

Po e them copë, sepse jam ndjerë dhe ndjehem i tmerruar kur kam përballë zyrtarët më të lartë të vendeve të tjera që e përmendin si emër. Ç’arsye ka një zyrtar i lartë, të dijë emrin Gjin Gjoni, në anglisht?! E, ç’arsye ka një aleancë e tërë, që shtrihet nga Europa në NATO dhe nga NATO në Europë, që të dijë që është një Gjin Gjoni dhe që ta shtrojë këtë problem me të gjithë autoritetet që takon. Unë kam asnjë gjë me këtë person dhe nuk është personale, është fenomenale. Se të ishte personale, do të ishte 1/100 e së keqes. Është fenomenale. E, pastaj, në këtë vend ku ka shumë martirë që ende nuk janë vënë në vendin e tyre, Gjin Gjoni bën martirin, që po e luftojnë për arsye politike. Është fenomenale,” tha Rama./Tema

July 14, 2014 19:26
Komento

29 Komente

 1. Jozi July 14, 19:29

  QAHET MUTI PER SHUREN

  Reply to this comment
  • Lymi Tutit July 14, 22:31

   Ti Jozi pse e shan edhe ate qe qahet apo keshtu ta ka kerku partia?!!!

   Reply to this comment
  • luljeta Çakerri July 15, 05:10

   Ty Jozi ië njohim si gabele rrugësh, në se Jozi Topall, ke turpëruar femrat e Shqipërisë, se sa për femrat shkodrane aq tru kanëet injoranca me qyte. Po ndeshet injiranca me qytetarinë. Lereni qeverinë të punoj,nuk u njafton që na keni zhytur në këtë batak prej 24 vjetësh me krime dhe hajdutëri. Kjo qeveri po mendon dhe për ju gabelët tju strehoj dhe tju bëk njeri.

   Reply to this comment
 2. muki July 14, 19:32

  xhin xhoni

  Reply to this comment
 3. Meteh July 14, 19:50

  Z.RAMA:Mir e ke por demi duhet te kapet per briresh dhe jo nga bishti.Fain e kan ata qe e mbajne Gjonin dhe gjonerit e tjere te korruptuar 99 %.Preja briret demit te hyni ne histori,populli ju do & ju mbeshtet.NQS nuk vepron,do e psoni me keq se paraardhesi juaj.

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi July 14, 22:18

   @@@ Sakt “meteh”? Demi kapet për brirësh. Por megjithë përbetimet socialistooportuniste pak besim kam se do te bëjnë atë qe duhet? Po e vrasin “rilindjen” me llomotitje pa mbarim!? Kur fillon “sulmi” nuk ndalet? Këta e fillojnë dhe i lënë betejat në mes!!! Bejnë “moderacionistin dhe tolerantin”. Me krimin nuk ka tolerance e moderacion. Me te ka vetëm pranga prandaj “e vërteta” më poshtë ulerin me te drejte gjithë pikellim “gjingjongjingjongjingjon….”. I është neveritur pasiviteti i kësaj politike me kriminelët prandaj thërret emrin e tyre të stërzgjatur që ta dëgjojnë…! Po a kanë veshë apo vetëm derdëllitje stilistike? Ta shohim. U bë gjatë që presim dhe demin jo per brirësh qe nuk e kanë kapur por as për bishti nuk e kanë prekur!? Nderime!

   Reply to this comment
 4. E VERTETA July 14, 19:50

  Gjingjongjingjongjingjongjingjongjingjongjingjongjingjon

  Reply to this comment
 5. Pako July 14, 19:50

  Po pra po, po ti ca do besh??????????????! vec batutave.

  Reply to this comment
 6. xh July 14, 20:57

  Eshte fytyra me brilante dhe me domethenese e shtetit qe krijoi Saliu.

  Reply to this comment
 7. Dita July 14, 21:03

  Gjin Gjoni ka cader dhe nuk bie pik uji mbi ….. po ne po presim nga drejtesia e qeveria qe te gjejne vendin e duhur keta maskaranje te kesaj perijudhe kohe ……

  Reply to this comment
 8. ditnata July 14, 21:37

  ramua do bëjë reformë në drejtësi;do heqë gjin gjonin dhe do vërë gjon gjinin.

  Reply to this comment
 9. Pëllumb zaimi July 14, 22:06

  Sakt “meteh”? Demi kapet për brirësh. Por megjithë përbetimet socialistooportuniste pak besim kam se do te bëjnë atë qe duhet? Po e vrasin “rilindjen” me llomotitje pa mbarim!? Kur fillon “sulmi” nuk ndalet? Këta e fillojnë dhe i lënë betejat në mes!!! Bejnë “moderacionistin dhe tolerantin”. Me krimin nuk ka tolerance e moderacion. Me te ka vetëm pranga prandaj “e vërteta” më poshtë ulerin me te drejte gjithë pikellim “gjingjongjingjongjingjon….”. I është neveritur pasiviteti i kësaj politike me kriminelët prandaj thërret emrin e tyre të stërzgjatur që ta dëgjojnë…! Po a kanë veshë apo vetëm derdëllitje stilistike? Ta shohim. U bë gjatë që presim dhe demin jo per brirësh qe nuk e kanë kapur por as për bishti nuk e kanë prekur!? Nderime!

  Reply to this comment
 10. Pëllumb zaimi July 14, 22:12

  @@@ Sakt “meteh”? Demi kapet për brirësh. Por megjithë përbetimet socialistooportuniste pak besim kam se do te bëjnë atë qe duhet? Po e vrasin “rilindjen” me llomotitje pa mbarim!? Kur fillon “sulmi” nuk ndalet? Këta e fillojnë dhe i lënë betejat në mes!!! Bejnë “moderacionistin dhe tolerantin”. Me krimin nuk ka tolerance e moderacion. Me te ka vetëm pranga prandaj “e vërteta” më poshtë ulerin me te drejte gjithë pikellim “gjingjongjingjongjingjon….”. I është neveritur pasiviteti i kësaj politike me kriminelët prandaj thërret emrin e tyre të stërzgjatur që ta dëgjojnë…! Po a kanë veshë apo vetëm derdëllitje stilistike? Ta shohim. U bë gjatë që presim dhe demin jo per brirësh qe nuk e kanë kapur por as për bishti nuk e kanë prekur!? Nderime!

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi July 14, 22:14

   @@@ Sakt “meteh”? Demi kapet për brirësh. Por megjithë përbetimet socialistooportuniste pak besim kam se do te bëjnë atë qe duhet? Po e vrasin “rilindjen” me llomotitje pa mbarim!? Kur fillon “sulmi” nuk ndalet? Këta e fillojnë dhe i lënë betejat në mes!!! Bejnë “moderacionistin dhe tolerantin”. Me krimin nuk ka tolerance e moderacion. Me te ka vetëm pranga prandaj “e vërteta” më poshtë ulerin me te drejte gjithë pikellim “gjingjongjingjongjingjon….”. I është neveritur pasiviteti i kësaj politike me kriminelët prandaj thërret emrin e tyre të stërzgjatur që ta dëgjojnë…! Po a kanë veshë apo vetëm derdëllitje stilistike? Ta shohim. U bë gjatë që presim dhe demin jo per brirësh qe nuk e kanë kapur por as për bishti nuk e kanë prekur!? Nderime!

   Reply to this comment
 11. Socialisti bythpambuk July 14, 22:24

  Ky KM i pa afte nuk do te beje asgje

  Reply to this comment
 12. alfade July 14, 22:54

  Coni para gjyqit Berishen dhe familjen e tij , te tjeret dhjesin ne breke te gjithe ,duke filluar
  uloku president ! Burgu eshte i hidhur per keta monstra qe jane mesuar te tallen me nje
  popull te tere ! Ne nocionin popull, per sqarim, nuk futen horrat , hajnat, kontrabandistet,
  banda mafioze ,trafikante e droges , me ne krye ‘kryemafiozin Sali Ram Fasllic,Milloshevic
  Berisha …..!

  Reply to this comment
 13. alfade July 14, 23:02

  KLD , tall bythen me qeverine e zgjedhur nga populli me 85 parlamentar ! Kane ”gjetur”
  slloganin e ”pavaresise ” se pushteteve dhe livadhisin si kuaj te hasdisur sepse e dine
  qe s’u hyne gjemb ne kembe nga qeveria sepse edhe ligjet i kane bere ne menyre te
  tille per te mbrojtur veten dhe jo popullin ! Populli per keta monstra s’jane gje tjeter vec-
  se bageti, dele te Jezu Krishtit ! Qelbesirat e shekullit 21 !

  Reply to this comment
 14. mark brunga July 14, 23:39

  O z kryeminister! po kujt po i ankohesh xhanem? popullit qe nuk ka gje ne dore !?, popullit qe te dha 1 million vota me teper qe te besh, dhe vesh drejtesi!?, populli cfare pati ne dore e beri, kliken kriminlele te Sali Shpellarit, qe shkaterroj vendin per 23 vjet, e hoqi nga pushteti. Tani leri pallavrat dhe batutat, por vepro shpejt, se jemi ngopur me llafe. Bej drejtesi shpejt, perdor te gjithe mekanizmat per te hequr sakatin president, shkrij KLD, heq urgjentisht Llallen dhe kryetarin e shikut, Visho Ajazin, qe edhe nje buf e di qe jane leva te Sali shpellarit, prandaj mos u tallavi me me llafe, se nuk presin me te zbardhen ceshtjet e vrasjes se Azem Hajdarit, Gerdecit, 21 janarit, shitja e bregdetit, vrasja e Xhindit,etj, ne te kundert hap krahun, se ne fshat te lindjes ke per te shkuar shpejt, si te tjeret para teje nga krimineli Sali Ram Berisha, se ai njihet per kurthet dhe pabesite qe ka bere per 23 vite ne politike, keshtu qe edhe realizon premtimet qe i bere popullit per rilindje, e cila po na duket shume larg.

  Reply to this comment
 15. Jozi July 15, 06:16

  DY BAJGA TE SALI HUND DERIT

  Reply to this comment
 16. Koli Greqi July 15, 06:20

  Gjin Gjoni i perket “races”se atyre gjyqtareve qe nxoren te pafajshem Ilir Meten.Gjin Gjoni eshte me i “varferi”nga te gjithe gjyqtaret e tjere dhe prandaj eshte dhe viktima e radhes,per te treguar se dicka po luhet ne drejtesi.Mos valle eshte e rastit qe drejtesine e ka ne dore LSI ?Dhe sa per ate qe zyrtaret me te larte perendimore e permendin Gjin Gjonin me emer,mendoj mese i sigurte se kjo eshte nje genjeshter e pashoq.Ndersa ajo qe thua se nuk eshte personale por eshte fenomenale,mua me ben te besoj se ky eshte nje mesazh per kundershtarin,duke lene te kuptohet se une nuk kam gje me ju personalisht(dhe mbi te gjitha me Ilir Meten)por eshte dicka qe kerkohet nga nderkombetaret dhe per ket dikush duhet te behet fli.

  Reply to this comment
 17. barba July 15, 07:03

  ZOTI RAMA shqiperine e regullon vetem tu sekuestrohen pasurite e pa justifikoara.
  Vetem keshtu regullohet shqiperia edukohen dhe populli qe te heqi dore duke dhene ryshfete.Obura per nje shqiperi te paster si gjith europa

  Reply to this comment
 18. ditnata July 15, 07:46

  KM ynë në fjalën e tij për të treqintat përmëndi se ndihet keq kur kryeministrat e vëndeve të tjera i kujtojnë gjin gjonin.Gjin gjoni këtej e tutje të ketë mëndjen se do ketë të bëjë edhe me të tjerë burra shteti si ky i yni.Gjin gjoni ka bërë ato që ka bërë dhe në mos qoftë kriminel me siguri që është i lidhur me krimin.Ramushi ynë kërkon ta nxjerrë jashtë gjyqësorit (po qe se ka këllqe për ta bërë) dhe mirë bën.Po si mund ta besojmë ramën se do të vërë drejtësi në vënd kur nga njëra anë do të flakë jashtë sistemit rrangallë tipa si gjini dhe nga ana tjetër fut në parlament trafikant femrash si ndoka?Fakti që ky palo deputet nuk ka dhënë akoma dorëheqjen është një tjetër skandal.Edhe mënyra se si erdhi në parlament deputeti trafikant duke eliminuar në mënyrë mafioze një deputete femër,e bën akoma më të pabesueshëm kryeministrin tonë të gjatë.Ndoka nuk u zgjodh nga populli i lezhës ngaqë e njeh se kush është,por u zgjodh nga likja e ramushi.Në këtë histori ka meritën e vet edhe babaxhani like nga skrapari,që njëherë i servirë ramos ngjala dhe herën tjetër ndokëra dhe ky i ha.Ramos i pëlqen dhe i ha,se po të mos i pëlqenin nuk i hante ato çka meta i vë mbi pjatë.E thënë shkurt KM ynë që nga shtati si ka lënë gjë xhaxhit enver nga njëra anë do të nxerr jashtë gjyqësorit kriminelë,nga ana tjetër i merr kriminelët nga rruga e i fut në parlament.Kësaj i thonë:O Ramush zbraz e mbush!

  Reply to this comment
 19. pellazg 100% July 15, 08:14

  E shikon Dita, Gjin Gjon Gjoni as nuk ka fituar dhe as nuk do te fitoje luften me te drejten, nuk ka se si te ndodhe ndryshe.
  Ndersa kryeministri nuk duhet te beje lufte me plepat po me memen qe i polli.

  Reply to this comment
 20. shqiptari July 15, 11:29

  ore eshte kollaj fare pere evazion fiskale dhe mbyllete cdo diskutime po ste le amerika se si leverdise zhvillimi i shqiperise dhe vdekja e malazezrise dhe serbise me greqin pra me bekimin amerikane loja vazhdone dhe sflete njeri pere ritje ekonomike flete banda opozite jo flete qeveria jo pra ku ishe ku vajete me keqe

  Reply to this comment
 21. MARKO July 15, 21:37

  Qin Qoni i qi..fte Kina nonen..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim