“Gjinjtë e saj po më hynin në shtëpi”! Gazetarja sportive i kthehet Muçit: O katunar

March 8, 2018 14:36

“Gjinjtë e saj po më hynin në shtëpi”! Gazetarja sportive i kthehet Muçit: O katunar

Mustafa Nano ka nxitur debate të mëdha pas komentit të tij që u drejtohej moderatoreve Bora Zemani dhe Ilda Bejleri.

Ai i cilësoi veshjet e tyre si vulgare dhe aspak të përshtatshme për televizion. Sa i përket Ilda Bejlerit, Nano tha se veshja e saj ishte “e trishtueshme, ishte vulgare, ishte e pashijshme”.

“Gati-gati ishte fyese. Një fustan si këmishë nate shumë i shkurtër, shumë i ngjitur pas trupit, tmerrësisht i ngjitur pas trupit. Aq sa unë po mendoja se ajo copa e fustanit ishte e futur në mish, gjinjtë që kishin kërcyer përpara në mënyrë të panatyrshme, aq sa unë po mendoja që ato gjinj ishin duke shpuar ekranin dhe do binin në shtëpinë time, në dhomën e ndenjes…”, u shpreh ai për Ildën.

Nuk ka vonuar shumë dhe ajo i ka një përgjigje për gazetarin.

Ajo ka postuar në Instastory reagimin e një komentuesi i cili i përgjigjet Nanos.

‘O Muç katunari nuk e dija që paske marrë përsipër të përmirësosh moralin e shoqërisë shqiptare dhe mesa kuptoj unë ta çosh 30 vite pas kur ti jetoje në Skrapar dhe ecje me këpucë ushtarake dhe me triko leshi, të bërë me lesh batanije të vjedhur nga ndonjë repart ushtar ku baba jot punonte si kapter.

Ajo trikoja të mbante ngrohtë kur punoje te posta e Enverit dhe incizoje telefonatat e njerëzve për Sigurimin.

Nuk e dija që Muçi spiuni qenka bërë moralist dhe u mëson shqiptarëve si të vishen. Një fshatar i lindur është armik i bukurisë, e vërtetove me këtë artikull Muçi”, shkruhet në komentin që ka zgjedhur të publikojë Ilda.

a.s/dita

March 8, 2018 14:36
Komento

11 Komente

 1. yyyyysh -ere Mucoooo ! March 8, 16:25

  Kta pseudoanalistat jane gjeja me flliiq e atij Tranzicioni rraskapites ,qe i ndodhi Shqiperise ,asaj shooqerie .
  Mir se , me temat politike etj shkrime Mucua si pseudoanaliste s’ka len vrym e thellesi pa e Futur Hunden e tij pprej fshatari te Pervers ,
  por me nji femer kaq te re ,qe s’e lidh asnji lloj Vale ,e asnji Frequence ,cdo ?
  Tipik katundare edhe pse me kaptin te rrur ,qytetarit s’i afrohet dot kurr .
  Gazetarja e Sportit ,luan ne Ligen Qytetareve ,
  eshte nji Femer e re ,e per hir te vertetes mjaft e bukur ,
  nderkohe qe Mucua luan ne Ligen inferiore te fshatareve te ardhur ne qytet ,me burse katundi !
  ysshshshssh -ere Muco !

  Reply to this comment
 2. gjermani i fundit March 8, 16:52

  O Muçi, lerja Arjan Canit te zbavitet me tragetin e gjokseve plastike. Ku merr vesh ti me katundar, ahahhahahahahahaaaa

  Reply to this comment
 3. fteri March 8, 17:15

  Ilda mos dil cullak në televizion !…
  ,sa herë del në televizor vajza e vogël tre vjeç që kam, i zë me gishta sytë ,lere ne të mëdhejtë se çfar ndjejmë e na shikojnë sytë ,lakuriqësi e degjenerim ,asgjë edukative !

  Në qoftë se kërkon të luashë rolin e femrës së bukur,dilë nudo cullak ,dilë se je e lirë ,por vetëm këtu nuk ka moral njerëzor !.Ju mos e lexoni lirinë e demokracinë me kokë poshtë duke luajtur rolin e prestigjatores që me gjinjët e tu të tërheqësh vemendjen e publikut .

  Më vjen keq që krahason kohën njerzore ,serjoze e brilante të grave e vajzave në munizëm ,me degjenerimin e lakuriqësinë e sotme ,që jeta e femrës është vetëm shfrytëzimin , degradim e degjenerim drogimin dhe shitje e trupit si reklamë prostitute .për të qanë në rregull merr dhe burrin ,hiqi brekët që të dukeni çift ideal !

  Femra në kohën e sotme është degjenerim e katastrofë ,njeri pa dienitet , femra shitet e blihet si prostitut ,kurse ti del në televizion si reklamë prostitute me cicat jashta.

  Turp që sulmon M.Nanon ,dhe e krahason me kohën e monizmit ku femrat kishin dinjitet ,autoritet e mbrojtje nga shteti maksimalisht .Kishin shkollim serjoz ,punësim për të gjitha,ishin pa pronar e tutor që shfrytëzohen maksimalisht .Në atë kohë nuk guxonte kush të luante me moralin dhe jetën e femrës ,as seksualisht ,as moralisht . Sot pronari të përjashtohen nga puna kur ti teket .
  Kurse ti paske alergji me këpucët ushtarake ?…

  Është një nderë i madhë për çdo shqipëtar të ketë veshur këpucë ushtarake se me ato veshur qytetarë mbrojtën atëdheun tonë të dashur .Më mirë se sot me se sa këpucë të vdekurish gabi që veshin të rejat ,dhe më mirë buka e misrit si ar atëherë ,se sa 7 llojtë e bukës me krunde të ngjyrosur sipas dëshirës ,që të frynë e mbështjellë zorrët deri në kancer !

  Me ju të dyja moderatore do të ndërtojmë televizionin e demokratoshkërdhatësisë e çlirohet seksi femror nga “çensura “,tani bridhni hoteleve ,moteleve e hosteleve ,rrugve e parqeve, jeni të lira ,mjafton të dilni në televizor ,apo shikoni ndonjë reklamë mode reviste me trupin jashta dhe ju do ngopeni për tërë jetën!

  Reply to this comment
 4. Qimja March 8, 17:30

  Bukuria eshte private.

  Reply to this comment
 5. Kris 1 March 8, 17:30

  Dhe kete te mire te vetme qe kemi nga demokracia Muci do qe te na e mohoje.Stop Muc sulmet kunder veprave te artit

  Reply to this comment
 6. Epo kjo pune... March 8, 17:30

  mire ja ke thene o Muc se gocat po marrin kot… po mos ja thuaj atyre por televizioneve qe i ftojne keshtu…

  Reply to this comment
 7. vasili March 8, 18:22

  Mustafai,nje specie kokoroc katundi,shume ne mode ne kete mjegullnaje te dendur anadolli,qe mbasi ka vullnetin dhe mullaqe,per te mesuar gjuhe te huaj dhe te vjele informacione te siperfaqeshme, mbas kesaj ndjen qe eshte i afte per gjithcka,por ne shumicen e rasteve qytetari e percepton si nje dordolec ´´te trimeruar´´,me vetvehten,ate qe mbron sot i kundervihet te nesermen.
  Ironia e mjerueshme dhe fare e pjerdhur e ketij vendi,ne pjesen e ´´medias´´,eshte qe lloji i mustafait se paku eshte me dy surreter,kur te tjereve u mungon fare surrati.

  Reply to this comment
 8. Jimi March 8, 19:06

  Muci ! Ali Asllani e ka qare:
  Edhe femra per seprapi
  doli fare nga fiqiri !?
  Dje mbulohej gjer tek lakthi
  sot te vret me bomba gjiri !?
  Ose!
  S’mbeti mjeker e mustaqe
  qe t’i thote gruas sus!
  Dhe ne hedhte mjell ne faqe
  T’a mberthej t’a hedhe ne pus!

  Reply to this comment
 9. teni March 8, 19:40

  Me terboi fare ,me provokoi shtriga,mu afru kaq afer sa u hutova fare,kur me thote Nekja eshte ne televizor ore se do thyesh televizorin.Aty u permenda e mu kujtua rembimi qe kishte pare Muqi i Nanos prane martenitetit tek Tirona e Re e kur e pyeten se ia more targen aiu pergjigj:Spata mundesi se benzi iku me shkejtesi sketere me tridhjete e dyzete km/ore!Ky eshte Muqi i Nanos!

  Reply to this comment
 10. hahahahahahaahahahahah pergjigje e fort hahahaha March 8, 21:30

  hahahahahahahahahaahahahaahhahahaaa ,
  oh me lot ,
  kam qesh ne pergjigjen e gazetares ,
  per mucon me trike leshi nga batanijet e ushtrise ,
  se kishte plakun kapterr ushtrie eee
  hahahahahahahahahahahahahahaah
  hahahahhahahahahhahahahahh
  pergjigje me kaq Humor Brenda hahahahahahahaahah
  nuk ka lexuar .
  Bravo Gazetares sexi .

  Reply to this comment
 11. demo March 8, 23:05

  Per hir te vertetes kete gocen ke qef ta shohesh,por me ato bomba lakuriq,,o do shohesh kete e do lesh sportin se ato dy kunguj ne sqetull nuk mbahen.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*