Gjinushi: Na duan për ushtri në kohë lufte, tani jemi forca rezervë

March 30, 2014 08:54

Gjinushi: Na duan për ushtri në kohë lufte, tani jemi forca rezervë

Kreu i PSD-së, Skënder Gjinushi,shprehet i pakënaqur me mospërfshirjen e partisë së tij në qeverisje. Gjinushi thotë se ka pakënaqësi në bazë, pavarësisht se ka kohë dhe nuk është akoma vonë.  “Kohë ka, nuk ka rëndësi, 6 muaj para, 6 muaj prapa. Sigurisht, zhgënjim ka, sidomos nga baza”, shprehet ai në një intervistë në UFO TV. 

Gjinushi tha se mbetet në pritje, ndërsa shtoi se “meqë PSD-ja ka qenë më luftarakja e së majtës, por pas zgjedhjeve nuk është në qeveri, neve na duan si ushtri për kohë lufte; tani jemi forcat rezervë, për t’u grasatuar”.
Ai u shpreh se nuk ka pasur asnjë takim me kryeministrin Rama gjatë muajve të qeverisjes së të majtës, ndërsa për takimin me Ilir Metën tha se ishte personal. “Unë me Metën nuk kemi pasur asnjëherë debate. Njihemi që nga 1990-ta. Edhe ai, edhe unë, i dimë mirë lëvizjet e njëri-tjetrit”, tha ai. Ndërsa i pyetur nëse ishte i ftuar në ditëlindjen e Metës, Gjinushi u përgjigj: “S’isha i ftuar. Ngaqë e dinë që unë nuk i ha ngjalat, në mënyrë figurative”.

March 30, 2014 08:54
Komento

12 Komente

 1. elio March 30, 10:05

  Ky komunisti i vjeter, bir i vertete dhe autentik i bllokut, nga te paktit qe Enver Hoxha i pagoi studimet ne FRANCE, dhe qe ne momentin e pare erdhi e u be minister ne vendin e Tefta Camit…promoviesi i pare i mesuesve te matematikes ne politike, ( Pavli Zerin dhe Ylli Pangon…) qe bene baterdi ne skandale dhe vjedhje…tani ka edhe moral te flase…

  Reply to this comment
  • blloki March 30, 10:42

   Elio. Po edhe Berisha fitoi burse nga partia. Kamunistat sshifen me bursa. Ja ti per shemull je kamunist komplet si flet akoma me biri etj etj. Mos e ke pas nanen shoce te Enverit si Lul Basha.

   Reply to this comment
  • LORA March 30, 11:01

   Kjo qe thoni ju “elio” eshte e verteta e tere te perzgjedhurve frankofone qe studjuan ne France me parate e Popullit Shqiptar.
   Iken me nje pale hilera,,,erdhen me dy pale.Ja keta jane shkerdhatat frankofone,qe e gjelliten Shqiperine.

   Reply to this comment
   • intelektuali March 30, 14:19

    e dashur lora,duke te falur per injorancen por jo per shpirtligesine,si mund te kesh kurajon e te thuash se Gjinushi paska vajtur me hile ne france kur tere brezi yne e di se ai e ka merituar si studenti me i mire i matematikes per gjeneraten e vet.Ne matematke nuk dalloheshe dot me miqesi e servilizem.Se di ku e a je shkolluar por e pranojne te gjithe se cka perfitoi atje e transmetoje ne shkollen shqiptare,kur ishte min. arsimit.Reformen ne arsim te asaj kohe nuk e konceptojne dot as sot keta injorantet me pushtet a ish,qe ti iu lepihesh per interesa te tuat.Lepiu ku te duash por mos sha te tjeret.

    Reply to this comment
    • LORA March 30, 14:39

     Te ishte per matematiken gjinush-efendia rrinte e sherbente per ate qe e pregatiten parate e Popullit Shqiptar;e jo te hidhej ne gjirizin e politikes,,,pikerisht atje ku gjelliteshin parate dhe pasurite e shqiptareve.
     Ik e germisu dhe mos me thuaj mua “e dashur lora”!
     Sa per lepirje,duket qe e ditke mire kete zanat.Une sa per meraqet e tua,i rri me kilometra larg gjirizit kriminal politik
     23-vjecar,por kurrsesi larg problemeve qe percaktojne fatin e vendit tim dhe Popullit Shqiptar.TUNG.

     Reply to this comment
     • intelektuali March 30, 15:16

      Se sa larg i ri lepirjeve ti, mjafton te lexosh komentin qe ke ber per ciftin kryeministror,po sot,ne kete gazete.Po qe se i uren njerezit vetem pse jane perfshire ne politike atehere pse se shpreh kete edhe per ata qe jane ne qeveri?apo ata po sakrifikojne per ty??.Nuk mund te zhysesh ne gjirizin e politikes kedo qe te do ty qejfi moj zocke e vogel.Me qe tu dhimbka populli meru me ata qe e kane qeverisur e rrjepur.Gjinushi nuk e ka qeverisur ndonje here kete vend,dhe as berisha qe gjoja ti e urren,sipas komentit te sotem, nuk ka guxuar ta akuzoje per gjirize sic flet ti pjelle e vogel e gjirizit.

     • elio March 30, 20:32

      te thote gje wikipedia ” Gjatë viteve 1997 – 2001: Kryetar i Kuvendit të Republikës së Shqipërisë;
      Që nga korriku i vitit 2002 e gjer në shtator të vitit 2005: Zëvendëskryeministër dhe Ministër i Punës dhe Çështjeve Sociale.” apo ja mbyte kot per te mbrojtur gjinushin…Jemi edhe nje zy karrieres se gaqo apostolit(zv i PSD) dhe Pavli Zerit (PSD) zv min i mbrojtjes etj etj..

 2. MALUKATI March 30, 12:08

  SKENDERI KETE RADHE MERITONTE ME SHUME SE FOLI SHUME POR META S LE THERRIME PER RAMEN E JO PER TE TJERE ME KOCOT QE KA VENE RAMA NE CDO RRETH SI SHEFA KUADRIT S BEN TOK RAMA E JO GJINUSHI ME SHOKE PO VAZHDO LIEJU ME GRASO O SKENDER QE TE TE SHKAS MIRE KUR TE TE VIJE KOHA MASE MER DHE TI NDO NJE GJE

  Reply to this comment
 3. Pëllumb zaimi March 30, 12:49

  Megjithatë “Lora” është ” i hollë ” dhe ironik kalibri qerratai !? Pos kësaj, para zgjedhjeve ishte debatuesi më ekselent i së majtës dhe e vërteta është që nuk e kap dot në debat. Në këndvështrimin që e shihni ju është debat më vehte!? Unë e shoh në kontekstin e këtij shkrimi. Nderime ” Lora” e guximit dhe e intelektit!

  Reply to this comment
 4. Nuredin March 30, 15:14

  Takim personal me meten ha ha ha kushedi cfar nderi i ka kerkuar

  Reply to this comment
 5. Marin Gashi March 30, 15:16

  Gjinushi, Milo dhe pasuesit e tyre, si dy repartet me trima ne lufte kunder Ali Baba Saliut dhe 40 krimineleve e hajduteve te cetes se tij, duheshin per skalionin e pare te goditjes antiberishe ne Zgjedhjet Parlamentare 2013. Ata u perleshen me kucedren pesekembeshe Berisha-Basha-Topalli-Olldashi-Mediu, ashtu si gjithe militantet e Partise Socialiste, per te kryer detyren e pecaktuar nga Ben Blushi: “Ne nuk luftojme per te fituar PS dhe aleatet e saj, por per te bere Edi Ramen Kryeminister!”

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim