Gjinushi: Pakti ka një hile të madhe

May 18, 2017 23:36

Gjinushi: Pakti ka një hile të madhe

Pasi kreu i LSI, Petrit Vasili e konsideroi si antikushtetues pikën e marrëveshjes Rama-Basha për privimin e partive nga e drejta për të krijuar koalicione në zgjedhjet e 25 qershorit, këtij qëndrimi i është bashkuar edhe kreu i PSD-së, Skënder Gjinushi.

Kreu i PSD gjithashtu ështe treguar i drejtpërdrejtë kundër marrëveshjes. Ai tha se pakti shkel Kodin Zgjedhor.

“Nuk është zgjidhur juridikisht. Është një marrëveshje politike që shkel kodin dhe një hile e madhe politike, pasi nuk mund të përjashtohen koalicionet. Kjo është një e drejtë universale dhe këtu flitet për një lojë politike që nuk shkon. Unë nuk e di se me çfarë baze Presidenti do të shtyjë zgjedhjet me 1 javë”, u shpreh Gjinushi në Top Channel.

May 18, 2017 23:36
Komento

8 Komente

 1. qeveria Luli-Rama May 18, 23:56

  U zhgenjeva qe Rama e beri Meten president por shpresova te pakten qe kishte bere zgjedhjen e duhur qe PD te zhdukej nga shqiperia sepse i ka bere shume deme vendit. Shpresat per drejtesi nuk kishim te pakten PD te mbetej jashte parlamentit dhe populli te merrte fryme i lire nga kjo force politike qe ka bere shum gjera te demshme. Por s’ishte e thene. prape PD doli e fituar dhe Rama spyeti as per kushtetute por as per elektoratin qe e mbeshteti tere kete kohe. Pasi beri Meten president, pasi hoqi gjithe figurate historike te PS nga listat per deputet, tani Rama beri PD bashke qeverisese. Rama serish tregoi qe urrejtje ka vetem per figurat socialiste, kurse Meten e Bashen nuk ka aspak urrejtje perkundrazi vetem po i promovon lart e me lart. Ja pse nuk behemi dot vend europian me keto marrveshje qe shkelin mbi gjakun e 21 janarit etj.

  Reply to this comment
 2. MH May 19, 00:51

  Keto po bejne shtet rrumpall.
  Ketu flitet per reforme ne drejtesi.Ndersa kryhen marrveshje me shkelje te kushtetutes.Atehere nga do vije drejtesia.

  Reply to this comment
 3. Plaku Xhuxhumaku May 19, 01:46

  Ju or miq qe jeni zemruar per koalicionet, nuk e kuptoni apo beni sikur nuk e kuptoni qe askush nuk ju ndalon juve te krijoni koalicione sipas qejfit. Marreveshja, detyron vetem dy partitie e medhaja qe te mos hyne ne koalicion. Ju te vegjlit bujrom, hidhuni e formoni koalicione sa te doni e pastaj shikoni sa vota do te merrni. Basha mund te jete hajdut e kriminel. Rama mund te jete delirant e arrogant, ju or miq jeni PARAZITE.

  Reply to this comment
 4. Arber I May 19, 04:45

  Gjinushi? Pronari diktatorial i kioskes PSD, shkelesi flagrant i gjitha rregullave te nje partie demokratike qe ka 26 vjet qe sundon si Ali Pashe Tepelena ne mes te Tiranes? Qikllopi qe hengri nje nga nje gjithe koleget e tij, sapo dilnin ta konkuronin per postin dhe privilegjet e Kryetarit te PSD? Konkuro ne zgjedhje me dhjamin tend o kufome e PPSH.

  Reply to this comment
 5. Fat man May 19, 05:39

  Reforma ne Drejtesi dhe Vettingu po behen qe kriminelet e padenuar Sali-Lulush Shkerdhen dhe shume zdromsa te tjere kriminele ne Shqup dhe tek ndonje aleat i tyre te dilnin para Drejtesise dhe te shkonin ne shtepine pa qera ne Burgun 313 i druguari dhe i papergjegjshmi Rama i beri pjese te Qeverise.
  Ti thuash nonen dhe gruan aty ku i ka eshte pak, ai duhet perdhunuar PUBLIKISHT tek vendi qe lejoi te ngrihej “Cadra e Krimit”.

  Reply to this comment
 6. anticensurë25642654 May 19, 08:15

  o këno,
  qiji tëmën blej një çadër dhe ngulu para kryeministris,ulëri si idiot,se pa gjë nuk del!!
  të paktën nuk humb gjë!!
  ti të paktën ske vrarë kënd!!

  Reply to this comment
 7. Arben May 19, 09:19

  RROFTE KGB-JA RUSE

  Reply to this comment
 8. shqipe May 19, 10:10

  Varu ka..et !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim